Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
To żadna rewelacja ja mam ok 8500l/h w akwa o takiej samej długości. IMHO przyczyną twoich problemów jest źle ustawiona cyrkulacja w baniaku i zbyt słaby filtr mechaniczny (ten 1000l z UV nadaje się do 112-stki).


Z drugiej strony jeśli to jest ogólniak to i rośliny tam jakieś pewnie są. Więc nie może być zbyt duża cyrkulacja bo wszystko będzie leżeć.

Opublikowano

średnio co 2-3 tygodnie podmieniam i tak mam roślinki jak dołączałem 2000l/h wewnętrzny to się za duża pralka robiła. A podmieniam około 20% wody. Wiem ze to Malawi ale możne ktoś ma jakiś pomysł. Albo to przerabiał.Własnie po to pisze bo mam problemy z filtracja.

Opublikowano
Mam w jednym kuble gąbki i włókninę a wiec taka gąbka tez odpada bo mam takie w filtrach zamiast tego na azotany mam zeolit na krystalizacje ceramikę i dużo drobnych gąbek i nic nie daje to jak kaseciak ma dać sobie rade. sorki ze tak pisze ale mam razem kolo 3000l/h w filtracji.Może faktycznie wina jest w jakimś gatunku ryb.


kulek ty nie masz zielonego pojęcia co może kaseciak. a twoje ryby w porównaniu co srają ( ops - wydalają) tropheusy to niemowlaczki.

Wypie.. to wszystko i w ogólnym baniaczku bez tysięcy litrów wody na h :D tylko jeden Hydorek Pico 1200 7W i to co zalecę i to będzie tak:D


57252f89e5dd1212gen.jpg


12e2b803ec38551cgen.jpg



zdjęcie dzisiejsze ale są identyczne z wodą "super clear do kawadratu" od zawsze.

to widać przez 1,5 metra z 40 tropheusami w 300l wody - tu pracują dwa Hydorki Pico 1200 sumaryczny wytrysk ok 1600-1800l/h i 14W mocy - woda NO3 - 10ppm bez podmian wcale od 1,5 roku ( ale to już wyższa szkoła jazdy) u ciebie podmiana raz na miesiąc 10% wody i NO3 stale 5-10ppm a woda kryształ-kryształowy.

ale jak chcesz rób do tych trzech filtrów i 100W mocy łącznie z UV jeszcze sump razem z narurowcem. Zupełnie się pogubiłeś z tym zeolitem bo on nie jest na No3 tylko na NH3/4 i NO2 a ceramika zupełnie nie krystalizuje wody.

reszta na pw tu nic więcej nie napiszę bo to nie ten biotop.:( chyba że ???? Malawi??

Opublikowano

Szczerze to w roślinnym akwarium nie widzę kaseciaka. Miałem kiedyś akwaria roślinne HT, LT i inne cudaki. W takich akwariach ciągle pływają jakieś listki obumarłe kwiatki itp. Taki kaseciak zamuli się tak szybko tymi resztkami, że będziesz go czyścił co chwila. Po drugie w akwarium roślinnym nie jest potrzebna mocno rozbudowana biologia tak więc sam kaseciak takim akwarium to już przerost formy nad treścią. Wystarczy jakaś głowica z gąbką i powinno być ok. Ja u siebie w roślinnych przez lata miałem tylko wewnętrzny i parametry zawsze w normie ( tylko, że roślin od groma miałem ). W takim akwarium szkoda miejsca na kaseciaka.

Opublikowano
. Taki kaseciak zamuli się tak szybko tymi resztkami, że będziesz go czyścił co chwila. .


Nie masz i nigdy nie miałeś kaseciaka więc kto tu jest wróżką?:D

Twoja teoria jest z sufitu a nie z doświadczenia kasetowego.

Mimo że robisz wszystko by autora odwieść od kaseciaka to informuje że właśnie zaczął kleić:D


Ja aktualnie mam 3 pracujące kaseciaki a zrobiłem ponad 10 szt i nawet w baniaku 54l nie jest to przerost formy nad treścią bo dla kulka do roślinnej 450l kaseta jest maleńka i może mieć tylko 8cm grubości i 7,5l objętości łącznie z wszystkim co trzeba by stale ciekło 900l/h na pompie Hydor Pico 1200 7W mocy i był Purolite i złoże 0,5l a nawet węgiel wejdzie i wszystko na jednej gąbce ppi45. W roślinnym nie ma problemu NO3 i PO4 jak u nas więc Purolit zapychamy azotanami i zostawiamy tak bez regeneracji tylko do klarowania wody.:D Opcja z węglem jest gorsza bo co prawda też super klaruje wodę ale też sporo z niej wyciąga co potrzebne roślinom.


Nie mam LT ani roślinniaka ale nie da się zapchać odpadami roślin kasety.

U mnie tropheusy tną nurzańce jak sieczkarnie i pływa 10x więcej tego niż zgnije w roślinnym więc wiem co jest bo co tydzień wyrzucam garść tych pociętych i wyrwanych liści - a nurzaniec rośnie jak szalony - Mam roślinną Tanganikę:D

Zaczynam próbę i kupiłem nową roślinę - Microsorium Narrow :D zobaczymy


Z tym zatykaniem :rolleyes: Jest tak.

Pierwsze to zatyka się falownik a nie kaseta bo wciąga liście i zatyka sam sobie wloty ale tego nie ma przecież w roślinnym.

Jak nie ma falownika to liście lądują w tych zębach skimmera a te zgniłe opadające na dno wciąga na gąbkę jak gówienka ale to co tydzień czyścimy i tak i nic nie mogą zapchać - kaseta pracuje bez żadnych zapchań.:D


Mój kaseciak ma dwa miejsca gdzie może być grzałka

raz komora śmieciowa która ma nie 0,5-1cm ale 3 cm i jest komorą grzałki albo komorą wstępnej gąbki ppi10 x 0,5cm.

Drugie miejsce grzałki to obok bloku Purolite.

W przypadku jak u mnie gdzie mamy do czynienia z dużą ilością sieczki:D w tą komorę pierwszą włożyłem taką gąbkę ppi10 grubości tylko 0,5cm więc na nie zostają wszystkie wyrwane korzonki, kawałki listków większe gówienka, płatki pokarmu już nie bo pompa staje tak samo jak falownik na czas karmienia czyli na tej pierwszej ppi10 zbiera się wszystko grubsze. Mógłbym i 3 miesiące nie czyścić gąbek ale wolę usuwać niż rozpuszczać w wodzie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.