Skocz do zawartości

Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Zastanawiam się czy dwóch obudów nie przymocować do stelaża a ten do szafki pod akwarium. Same obudowy połączyć ze sobą zlaczka 1/4 bez wezyka.

Możesz tak zrobić ;) Dodatkowo przy takim montażu będzie łatwiej obsługiwać ustrojstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę jeszcze szanowne grono prosić o sprawdzenie czy aby o niczym nie zapomniałem?

Czy złączki mocujecie na taśmę teflonową, pakuły czy bez niczego? Przypominam, że stelaż będzie w szafce więc wolę aby to wszystko było szczelne. A może już takowe jest po samym wkręceniu ręką, kluczem?

 

Ustrojstwo.jpg

Ustrojstwo-PDF.pdf

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Czy złączki mocujecie na taśmę teflonową, pakuły czy bez niczego? Przypominam, że stelaż będzie w szafce więc wolę aby to wszystko było szczelne. A może już takowe jest po samym wkręceniu ręką, kluczem?

Sznur Tangit pokazany przez @aurban i porządnie podwinac i poskręcać przy użyciu kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przyszło. Poskladane i przetestowane. Jak na moje oko coś jest nie tak z korpusem do którego wlozylem purolite. Zgodnie z rada starałem się złoża nie upychac a i tak weszło ponad 0,5 litra. Jak widzicie na poniższych fotkach zrobiła się pustka, gąbka uniosla się i część złoża już jest pod nią. Co z tym zrobić? Dac więcej gąbki i to wszystko upchnąć? Czy robię z igły widły? A może do korpusa między gąbki wsypać purolite ale nie luźno lecz do pończochy? Tudzież dołożyć jeszcze jeden korpus z wkładem sznurkowym 1 mikron aby w razie w ten wylapał drobinki?

 

20170306_215524.jpg

20170306_215446.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wyrzucił z korpusu i nałożył jeszcze raz w miarę równomiernie. Jak się potem jeszcze upchnie przez ciśnienie wody to gąbka powinna się podnieść równo w poziomie i nic Ci nie wyleci pod nią. Jak za mocno upchasz na początku, to możesz mieć mniejszy przepływ. Wyjmij puszkę z korpusu, wrzuć żywicę do garnka, zalej wodą i zlej z tą wodą do puszki nad zlewem. Woda ścieknie do zlewu a żywica się ładnie ułoży. Robiłeś testy jak działa złoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zainspirowany ustrojstwem również buduję swój zestaw. Przed złożeniem zamówienia chciałbym Was zapytać odnośnie wody którą posiadam :

http://energetyka.ozarow-maz.pl/images/A_353_08_2016_F_1_W.P.PARTYZANTÓW-SUW.pdf

http://energetyka.ozarow-maz.pl/images/A_668_12_2016_F_4.pdf

...czy na podstawie tych danych mogę rozbudować "ustrojstwo" o jakieś dodatkowe wkłady?

czy warto coś zastosować do mojej wody? naczytałem się na temat wkładów z KDF, mineralizatorów etc ...ale nie chcę przedobrzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.