Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, tak, chyba powoli mogę zdradzić, że Czarna Perła była niejako startem, wprowadzeniem po latach do współczesnego świata akwarystyki, do nowych możliwości, sprzętowych i chemicznych, a i człowiek też jest starszy i bardziej doświadczony, więcej rzeczy umie wykonać oraz ma więcej cierpliwości.

Wszystko pięknie, tylko jak wcisnąć do M3 coś wielkości szafy przewróconej na bok :)

Pogłówkowałem z żoną i dostałem pomarańczowe światło dla projektu o nazwie Czarna Perła 2.

Dlaczego pomarańczowe a nie zielone, już wyjaśniam, technicznie mogę realizować od razu, niestety mamy w tym roku bardzo okrojony budżet z racji urlopu wychowawczego żony. Więc muszę ostro spinać poślady i dorabiać zleceniami dodatkowymi, bo to co z pensji nie może być użyte na poczet projektu.

Tyle może wstępu, o sobie nie piszę, znamy się na forum od Października 2015, więc przechodzę do konkretów.


Wymiary - 170x58x50@12mm

Filtracja - kaseciak@DCT4000 - bez zmian, bo ta sama wysokość baniaka

Wystrój - może za wcześnie na planowanie, na pewno zostają te same skały

Obsada - na pewno na początku ta sama, może 4 gatunek pasujący do obecnych urwipołci

Szafka - nowa, właściwie taka sama, tylko że na 10 nogach a nie na 6 jak obecnie*

Pokrywa - Całkowicie nowa, DIY, jeszcze nie wiem jak się za nią zabrać ale wierzę w siebie

Oświetlenie - Jakoś zintegrowane z pokrywą, na pewno moduły LED ze sterownikiem LedDimmer 2.


Na chwilę obecną mam przygotowany projekt szafki z płyty o grubości 2,5cm.

Mam też kilka pytań.


Czy taki rozkład nóg jak w projekcie będzie ok ? to będzie jakieś 700kg rozłożone na 10 nóg, czyli około 70kg na nogę. W zasadzie nie martwię się o nogi tylko o konstrukcję szafki. W obecnym kształcie najlepiej pasuje do kanapy. dwie dolne prawe komory są schowane za bokiem kanapy, a reszta pełni rolę dekoracyjną jako wnęki na drobiazgi.


Drugie pytanie to nośność stropów w bloku z tak zwanej wielkiej płyty, myślę że te 700kg to nic wielkiego dla stropu, akwarium stoi w rogu ścian nośnych.


26461409681_64d2c8e2d9_o.jpg


Projekt jest we wczesnej fazie obmyślania, ale należę do osób, które raczej doprowadzają większość spraw do końca :)


pozdrawiam

Plezi

  • Dziękuję 2
Opublikowano

A no właśnie urosło do 10.

Post był przygotowywany kilka dni temu :)a projekt kończyłem jeszcze dziś.

Dziś wstępnie też przedzwoniłem do kilku specy od klejenia.

Będzie 10, czyli po ~70kg na nogę. Chyba będzie spoko, szafka z porządnej płyty, pełne plecy.

Opublikowano

Wszystko masz przemyślane, poukładane... także tylko startować. Na wielkiej płycie może stać czołg i nic się nie będzie działo :D 10 nóżek to wg. mnie o 4 za dużo... Na imprezie na 1m2 tańczysz w 6 osób w kółku, skacząc i do sąsiada nie wpadasz, aa....powinno tak być wg. straszaków ;)

Opublikowano

Już dość dawno temu zauważyłem na OLX twój zbiornik na sprzedaż,i pomyślałem że albo kończysz z Malawi,albo szykujesz zmianę :D...

Jednak coś było na rzeczy hehe...


Ps.Powodzenia w nowym projekcie ;)...

Opublikowano

Masz dostęp do planów budynku? Może ma administrator? W rogu dwóch ścian nośnych to tonę w ciemno mógłbyś stawiać. Ja u siebie w domu gdzie stropy lali"chłopaki spod monopolowego" i wszystko się telepie jak się chodzi planuję w dalekiej przyszłości(pierw muszę ogarnąć to co mam) postawić 500~700L i to prawdopodobnie przy jednej ścianie nośnej. Trzymam kciuki za Twój projekt!!!

Opublikowano

Ja bym dała do czystej w 112. Parametry i tak masz świetne. Zmiana nie będzie aż tak odczuwalna. A jeśli to tylko na plus.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wiedziałem nieco wcześniej o zamiarze Czarnej Perły 2 więc miałem czas przemyśleć temat.


Ja bym utrzymał ten czarny wystrój. tylko dokupić trochę tego czarnego piasku i kamieni do tła - koszt niewielki.

Teraz widać jedną z wielu zalet kaseciaka :D - przekładasz z 280l do 500l czy nawet 1000l i tylko DCT dasz o 1-2 biegi wyżej.:D ewentualnie z 0,5l złoża biologii dołożysz.

Co do wytrzymałości stropów i nóżek to spoko wytrzyma nawet na 6 nóżkach.


Zasadniczy koszt to będzie nowe szkiełko i szafka no ale tego już nie da się ominąć.


Reszta pomysłów bardzo mi się podobała od samego początku.


Co do przekładki to jak pH wody w baniaku i kranówy różni się do 0,2 a temperatura wody będzie taka sama to wpuszczaj ryby do 500l czystej kranówy od razu.


będę kibicował bo sam znasz i moje zamiary:D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.