Kuba_Akwarium Opublikowano 28 Marca 2016 #1 Opublikowano 28 Marca 2016 Witam, Mam akwarium 112l, pyszczaki saulosi 2+6 i 5 ślimaków Helmetów. Jakiś czas temu na piasku pojawił się jakiś glob-osad zielony, którego Helmety nie chciały jeść, próbowałem go wyciągać podczas odmulania, ale to nic nie dało. Ostatnio pojawił się drugi osad. Brązowy, też na piasku. Jak się tego pozbyć?? Wysyłam zdjęcia:
egon44 Opublikowano 28 Marca 2016 #3 Opublikowano 28 Marca 2016 Ile godzin świecisz rybom? Jakie masz oświetlenie? Ostatnio walczyłem z takim samym glonem w swoim zbiorniku (inny biotop)... No i w końcu udało się go zwalczyć... Proponuję na początek zrobić tak- 1). Zmniejszyć czas oświetlenia rybom przynajmniej o połowę... 2). Usunąć mechanicznie(dokładnie) cały ten glon z piasku... 3). Potem przemieszać piasek... 4).W razie ponownego pojawienia się glonów,powtórz wszystko tak jak napisałem w 1,2,3...
imak73 Opublikowano 29 Marca 2016 #4 Opublikowano 29 Marca 2016 Jakie masz parametry wody. Zmierz je i wtedy usuń przyczynę a nie skutki.
pozner Opublikowano 29 Marca 2016 #5 Opublikowano 29 Marca 2016 Mi to wygląda na okrzemki. Trochę dziwne, że na piasku, ale może możliwe? Nie widzę tu sinic, a jedynie przebijające się glony.
patst20 Opublikowano 29 Marca 2016 #6 Opublikowano 29 Marca 2016 Powiedz kolego czy to świeży zbiornik lub świeży piasek był ostatnio taki temat i tak się dzieje z piachem. Napisz z kad kupowales piasek. Miałem to samo przekopuj piach co jakiś czas i to zniknie samo.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Marca 2016 #7 Opublikowano 29 Marca 2016 Trochę dziwne, że na piasku, ale może możliwe? ...możliwe:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się