nasteq Opublikowano 31 Marca 2016 Autor #31 Opublikowano 31 Marca 2016 I jeszcze mała aktualizacja. Okrzemki rosną dość szybko. Dodatkowo rudzieje lekko piach na "plaży" z przodu akwarium... A ktoś mi tu kiedyś pisał, ze na piachu nie rośnie
Krzymor Opublikowano 31 Marca 2016 #32 Opublikowano 31 Marca 2016 Na piachu też rośnie. Ale nie przejmuj się bo za jakiś czas zniknie. Zobacz jak to wyglądało jakiś czas u mnie. Największy wysyp okrzemek na przedniej szybie i z przodu baniaka pod listwą oświetleniową.
nasteq Opublikowano 31 Marca 2016 Autor #33 Opublikowano 31 Marca 2016 Krzymor, nieźle... I same odpuściły? Jak jest teraz?
Krzymor Opublikowano 31 Marca 2016 #34 Opublikowano 31 Marca 2016 Tak. Odpuściły bez żadnych manewrów z mojej strony. Zastąpiły je glony zielone. Teraz jest ładnie i czyściutko.
lufa555 Opublikowano 31 Marca 2016 #35 Opublikowano 31 Marca 2016 A ktoś mi tu kiedyś pisał, ze na piachu nie rośnie Masz pewnie na myśli mnie. Otóż pisałem o glonie zielonym. Możesz sprawdzić. Natomiast okrzemka pokrywa wszystko jak leci.
nasteq Opublikowano 31 Marca 2016 Autor #36 Opublikowano 31 Marca 2016 Masz racje, wtedy pisaliśmy o zielenicach.
Raciczka Opublikowano 29 Maja 2016 #37 Opublikowano 29 Maja 2016 Skusiłam się na ślimaki. Nie wytrzymałam bo już jest masakra. W Tandze wygląda to jeszcze gorzej bo muszle brązowe i piasek także. Efekt działania ślimaków poniżej. Ja wiem że niweluje skutek a nie przyczynę. Zdjęcia telefonem. Na żywo wygląda to jeszcze gorzej ...
Jargos Opublikowano 29 Maja 2016 #38 Opublikowano 29 Maja 2016 Zdjęcia telefonem. Na żywo wygląda to jeszcze gorzej ... na moje to wygląda bardzo dobrze ! 100x lepiej, niż bez glonu jak w sterylnej sali operacyjnej...
Raciczka Opublikowano 29 Maja 2016 #39 Opublikowano 29 Maja 2016 Jargos jest przegięcie. Ja raczej nie miewam sterylnych zbiorników Natomiast okrzemki pojawiły się w jakiejś kolosalnej ilości. Dwa ślimaki nie zjedzą wszystkiego - bo także nie o to mi chodzi, ale odrobinę może zapanuję nad sytuacją bo z wodą niestety nie powalczę - nie mam filtra RO i raczej prędko nie będę go miała. Fajnie jest widzieć pracę ślimorów, zwłaszcza że zawsze jakieś miałam (a świderków nie chcę wpuszczać bo zaraz będzie jakaś inwazja). Z okrzemkami zastanawia mnie jedno - nigdy aż takiej ilości nie miałam. Przecież woda ta sama. Więc co ?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Maja 2016 #40 Opublikowano 29 Maja 2016 ...a mnie zastanawia dlaczego nie mając od kilku lat okrzemków pojawiły się nagle ale nie na starych kamieniach a na nowym kamieniu który dołożyłem miesiąc temu? Stare są czyste...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się