Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I jeszcze mała aktualizacja. Okrzemki rosną dość szybko. Dodatkowo rudzieje lekko piach na "plaży" z przodu akwarium... A ktoś mi tu kiedyś pisał, ze na piachu nie rośnie :)


b149d4f697cb0fc8ef585ea72415a913.jpg


d59f47e5369017ed5f72a38b9c2b550b.jpg

Opublikowano

Na piachu też rośnie. Ale nie przejmuj się bo za jakiś czas zniknie. Zobacz jak to wyglądało jakiś czas u mnie. Największy wysyp okrzemek na przedniej szybie i z przodu baniaka pod listwą oświetleniową.

post-16170-14695728300981_thumb.jpg

post-16170-14695728301718_thumb.jpg

post-16170-14695728303009_thumb.jpg

Opublikowano
A ktoś mi tu kiedyś pisał, ze na piachu nie rośnie :)




Masz pewnie na myśli mnie. Otóż pisałem o glonie zielonym. Możesz sprawdzić. Natomiast okrzemka pokrywa wszystko jak leci.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Skusiłam się na ślimaki. Nie wytrzymałam bo już jest masakra. W Tandze wygląda to jeszcze gorzej bo muszle brązowe i piasek także. Efekt działania ślimaków poniżej. Ja wiem że niweluje skutek a nie przyczynę.


fbe40e3867b247e1d1ea866efc996f7b.jpg

5c0dd326acb2d7c33162ff2b7e5950e5.jpg

ae68d1ca87900cf5710bbd4d0f172b30.jpg


Zdjęcia telefonem. Na żywo wygląda to jeszcze gorzej ...

Opublikowano
Zdjęcia telefonem. Na żywo wygląda to jeszcze gorzej ...

na moje to wygląda bardzo dobrze ! 100x lepiej, niż bez glonu jak w sterylnej sali operacyjnej... ;)

Opublikowano

Jargos jest przegięcie. Ja raczej nie miewam sterylnych zbiorników ;) Natomiast okrzemki pojawiły się w jakiejś kolosalnej ilości. Dwa ślimaki nie zjedzą wszystkiego - bo także nie o to mi chodzi, ale odrobinę może zapanuję nad sytuacją bo z wodą niestety nie powalczę - nie mam filtra RO i raczej prędko nie będę go miała.

Fajnie jest widzieć pracę ślimorów, zwłaszcza że zawsze jakieś miałam (a świderków nie chcę wpuszczać bo zaraz będzie jakaś inwazja).

Z okrzemkami zastanawia mnie jedno - nigdy aż takiej ilości nie miałam. Przecież woda ta sama. Więc co ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.