dess Opublikowano 22 Marca 2016 #1 Opublikowano 22 Marca 2016 Witam, chciałbym wymienić oświetlenie u siebie z dwóch powodów; - mam belkę 3x24W, a używam jednej świetlówki - świetlówka ta jest zakryta folią w 3/4 swojej długości i i tak jest bardzo jasno w akwarium. Chciałbym, żeby oświetlenie wisiało nad akwarium, albo było przymocowane do ściany, było dość tanie (nie chodzi mi tylko o koszt ekspolatacji, ale także koszt zakupu) myślałem nad zwykłą lampą halogenową, ale podobno sporo to żre i grzeje się po pewnym czasie. Obecnej belki chciałbym się najlepiej całkowicie pozbyć..
timi-akwaria.pro Opublikowano 22 Marca 2016 #2 Opublikowano 22 Marca 2016 myślałem nad zwykłą lampą halogenową, ale podobno sporo to żre i grzeje się po pewnym czasie To może naświetlacze LED - taki halogen ledowy, np. taki: http://www.luxmarket.pl/naswietlacz-led-premium-smd-20w-czarny-barwa-zimna?gclid=CPKn59GJ1csCFYTacgodmTUJzw Jest ich bardzo dużo na rynku.
nazar1703 Opublikowano 22 Marca 2016 #3 Opublikowano 22 Marca 2016 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5975304807&reco_id=3d0b8c6b-f068-11e5-adde-027f8d968121&ars_rule_id=201 Tanio i oszczędnie u mnie na 300l dwie sztuki i kawałek taśmy led w sumie 24,4 wata
ivan161 Opublikowano 22 Marca 2016 #4 Opublikowano 22 Marca 2016 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5975304807&reco_id=3d0b8c6b-f068-11e5-adde-027f8d968121&ars_rule_id=201 Tanio i oszczędnie u mnie na 300l dwie sztuki i kawałek taśmy led w sumie 24,4 wata Pokaż jak u Ciebie wygląda zbiornik z takim oświetleniem :-) Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
nazar1703 Opublikowano 23 Marca 2016 #5 Opublikowano 23 Marca 2016 Tak to wygląda w dzień. Jak coś to zrobię jeszcze fotkę wieczorem Widać miejsca gdzie są naświetlacze a gdzie taśma led.
nazar1703 Opublikowano 23 Marca 2016 #6 Opublikowano 23 Marca 2016 Tak wygląda po zmroku.w rzeczywistości jest ciut ciemniej:D Wiozłem edytuj a i tak napisało nowy post:(
ivan161 Opublikowano 23 Marca 2016 #7 Opublikowano 23 Marca 2016 Dzięki, jak dla mnie trochę za jasno tak ze szukam taniej alternatywy dla siebie dalej :-) Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
endriu0 Opublikowano 23 Marca 2016 #8 Opublikowano 23 Marca 2016 Diody led 3w i sam sobie zrobisz. Żeby było taniej to bez sterowania, a jedynie regulowany zasilacz. Ustawisz raz i będziesz mial.
ivan161 Opublikowano 25 Marca 2016 #9 Opublikowano 25 Marca 2016 W zasadzie sterownik zawsze można dołożyć z czasem. Teraz i tak trzeba czekać do ok maja na nową wersję sterownika od Romano :-) Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się