Skocz do zawartości

który filtr jako mechanik


DRAGON7575

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś że chcesz filtr mechaniczny. A kolega o którym wspominasz ma moduł z multikani wykorzystany jako prefiltr a nie oddzielny filtr mechaniczny. Warto na to zwrócić uwagę.

A filtry które posiadasz są w mojej opinii za słabe by spełnić funkcje biologa i mechanika równocześnie. Poprostu za mały przepływ.

Moja propozycja to sprzedaj oba te kubly i kup coś większego. Na szybko na allegro jest niemal nowy eheim professional 3 za ok 400zl z gwarancją. I on powinien już obrobić twoja 240L bez problemu.


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o rade jaki filtr kupic dodatkowo do mojego baniaka ,jako biolog pracuje tetra ex 700 1 kosz bioceramax 1600 , 2 kosze matrixa i seachem purigen w baniaku cyrculator aquael reef 2600 potrzebuje jeszcze mechanika myslalem o multikani800 albo asap 1600 iwypchac go całego wata lub gabka co o tym myslicie


Jak pytasz co ja myślę to powiem tak:

- tylko jeszcze brak by ktoś zaproponował ci sump i będzie wszystko jeśli chodzi o rozwiązania filtracji.

- oczywiście każde z zaproponowanych rozwiązań jest doskonałe ale albo jest drogie albo jeszcze pracochłonne.

Ja ci zaproponuję coś niebywałego bo filtrację mechaniczną ale i z klarowaniem wody za 10zł na dodatek zupełnie nie widoczne.


Nie odstawiaj tego reef2600 bo szkoda 130zł chować do szafki by wydać następne 100zł na mechanika 1000l/h z wielką gąbką i pojawi się następna "ozdoba" baniaka, tylko kup to i gumką recepturką owiń tą czarną matą węglową swój cyrkulator. To patent podejrzany w erybka - nie mój. ale działa rewelacyjnie bo sam widziałem i pytałem Pana Tomka - u niego jest tak w wielu solniczkach.


AZOO DUAL ACTIVE CARBON SPONGE - WATA + WĘGIEL (5152243597) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/51/52/24/35/5152243597@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@51/52/24/35@@AMEPARAM@@5152243597



a jak się sprawdzi i będziesz zadowolony a co 1-2 tygodnie wymienisz na nową nie płucząc czyli wywalisz g... z baniaka to przetestuj to


FILTR MATA WĘGLOWA DO OKAPÓW NADKUCHENNYCH 34 x 54 (6065527844) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



może tylko podwójnie by było grubiej:D


ale to nie koniec:D


Na mojego czuja ten ex700 chodzi ci blisko granicznego natlenienia biologii bo


1/ do baniaka 240l wystarcza z dużym okładem 0,5 litra Matrixa więc wszystko co tam wpakowałeś więcej tylko hamuje ten kubeł ( Andrzeju wiem - powtarzam się:D ) i tam ciurka z 300-400l/h mozesz to zmierzyć podnosząc powrót z kubła i nalewając na czas pet 2l po coli więc wyliczysz l/h. To że dałeś 4-5 razy za dużo złoża nie spowoduje takiego rozrostu biologii nitryfikacyjnej a jedynie 4-5 razy więcej g.. w kuble i giga siarkowodór jak prądu zabraknie albo wirnik stanie. Zawsze lepiej jak przez kubeł płynie 600l/h a nie 300l/h


2/ Bakterie nitryfikacyjne potrzebują poza minimum miejsca do usadzenia dupsk jeszcze dużo tlenu i pożywki które to transportuje woda. Jak słąbo ciurka to biologia kuleje mimo złoża giganta.

Pierwszym objawem takiego stanu jest mętnawa woda jakby z mgiełką.?? masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ do baniaka 240l wystarcza z dużym okładem 0,5 litra Matrixa więc wszystko co tam wpakowałeś więcej tylko hamuje ten kubeł ( Andrzeju wiem - powtarzam się


:) ale to akurat jest uzasadnione:) A tak poważnie to dziś sprawdzę jakie mam tłumienie wody w filtrze ( z pół roku nie jest czyszczony ale pewnie w miarę czysty) przy 4 koszach zapełnionych grysem i matrixem. Ten przepływ nie ma znaczenia bo mam osobno mechanika ale ze zwykłej ciekawości to zrobię.

Przepraszam OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.