Michal19796202 Opublikowano 18 Marca 2016 #1 Opublikowano 18 Marca 2016 Witam! Przedstawiam Wam moje szkiełko 200l 100x40x50. Obsada: 9 sztuk Labidochromis caeruleus 1+2 Pseudotropheus saulosi. Co do Yellow niestety nie znam proporcji samców do samic, gdyż ciężko poznać (większość młodziki) ewentualnie do korekcji. Podłoże to 26 kg jasnego piasku o bardzo drobnej granulacji. Wystrój to wapień czerwony. Grzałka Aquael 200W. Parametry wody w normie. Filtracja: JBL e901 oraz Aquael Circulator z gąbką 2000l/h który działa na 3/4 mocy bo na full robi wirówkę. Niestety w jednym miejscu, obok jednego z kamieni zbierają mi się odchody rybek. Proszę o opinie, ogólne porady co zmienić co zostawić w akwarium, może coś poprawić. Nie ukrywam, że jestem początkujący w temacie malawi.
egon44 Opublikowano 18 Marca 2016 #2 Opublikowano 18 Marca 2016 Przedstawiam Wam moje szkiełko 200l 100x40x50. Siemanko Przydała by się fotka zbiornika,żeby móc ocenić ... Filtracja: JBL e901 oraz Aquael Circulator z gąbką 2000l/h który działa na 3/4 mocy bo na full robi wirówkę. Niestety w jednym miejscu, obok jednego z kamieni zbierają mi się odchody rybek. Proszę o opinie, ogólne porady co zmienić co zostawić w akwarium, może coś poprawić. Jak masz ustawione wyloty z filtrów?
Michal19796202 Opublikowano 18 Marca 2016 Autor #3 Opublikowano 18 Marca 2016 Hej no właśnie próbowałem wkleić zdjęcia ale moderator nie zatwierdził. Wylot z biologa wzdłuż tylnej szyby a z mechanika po drugiej stronie w kierunku przedniej na środek
egon44 Opublikowano 18 Marca 2016 #4 Opublikowano 18 Marca 2016 Hej no właśnie próbowałem wkleić zdjęcia ale moderator nie zatwierdził. Przecież można też wrzucać tutaj fotki ... Obok emotikonek z prawej masz załączniki,i tam wrzucaj fotki,które oczywiście muszą być w odpowiednim rozmiarze... Wylot z biologa wzdłuż tylnej szyby a z mechanika po drugiej stronie w kierunku przedniej na środek Spróbuj dać wyloty na odwrót,czyli mechanik wzdłuż tylniej szyby,a jego wylot wody skieruj na taflę wody,natomiast wylot z kubełka daj w kierunku przedniej szyby ale w dół ...
Michal19796202 Opublikowano 18 Marca 2016 Autor #5 Opublikowano 18 Marca 2016 No niestety jest jakiś problem z wysłaniem
egon44 Opublikowano 18 Marca 2016 #6 Opublikowano 18 Marca 2016 No niestety jest jakiś problem z wysłaniem Zmniejsz rozmiar zdjęcia np.w programie Paint...
Mortis Opublikowano 18 Marca 2016 #7 Opublikowano 18 Marca 2016 Trochę, żółto będzie w akwarium, a Yellow trochę za duży rośnie do Twojego zbiornika.
Michal19796202 Opublikowano 18 Marca 2016 Autor #8 Opublikowano 18 Marca 2016 Czy za dużo żółtego to kwestia gustu, Chodziło mi głównie o spokojne gatunki i raczej nie sprawiające problemów mnie jako początkującemu. A co do wielkości Yellow to podają różne wielkości, wydaje mi się że będzie podobny wielkościowo do Saulosi -- dołączony post: Niestety mam problem z dodaniem zdjęć. pliki maja po ok 1MB rozszerzenie JPG a gdy próbuje dodać jako załączniki, program myśli chwilę i pokazuje błąd.
Mortis Opublikowano 18 Marca 2016 #9 Opublikowano 18 Marca 2016 Czy za dużo żółtego to kwestia gustu, Chodziło mi głównie o spokojne gatunki. Masz rację to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Czy spokojne? To się okaże, bo są to ryby nieobliczalne. Jest mniejsza szansa, że będą agresywne niż typowi roślinożercy.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się