erdek93 Opublikowano 13 Marca 2016 #1 Opublikowano 13 Marca 2016 Witam wszystkich, nazywam się Wojtek, jestem z woj. śląskiego (Bytom). Akwarium posiadam od dziecka, a akwarystyką interesuję się na poważnie od ponad 2 lat. Przygodę z rybami z biotopu Malawi rozpocząłem 2 miesiące temu w 112l zbiorniku (obsada Pseudotropheus Saulosi), który szybko się skurczył i został zastąpiony większym. Poniżej opis całego zestawu: Zbiornik: 240l 120x40x50cm Oświetlenie: 1x Sylvania Aquastar 10000K 30W + w planach LED RGB (DIY, podobnie jak w 112l) lub naświetlacz LED (po przemyśleniach jednak najpewniej naświetlacz ze względu na efekt mocnego niedoświetlenia boków i refleksów w wodzie) Filtracja: Aquael Unimax 250 (biolog, ceramika + grys koralowy) + AquaSzut Turbo 750N (mechanik, duża gęsta gąbka) Obsada (do redukcji po utworzeniu haremów): 9 szt. Saulosi + 5 szt. Maingano + 5 szt Hongi Sweden Podłoże: ok. 18kg piasku kwarcowego białego 0,1-0,3mm + 10kg piasku kwarcowego białego 0,7-1mm Kamienie: ok. 50kg gnejsu (kory kamiennej) Roślinność: anubias + 3 różne kryptokoryny
Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Marca 2016 #2 Opublikowano 13 Marca 2016 ...miło Cię powitać na forum. Akwa mi się podoba!
egon44 Opublikowano 13 Marca 2016 #3 Opublikowano 13 Marca 2016 Siemanko Wojciechu na naszym forum ... Czytaj,chłoń wiedzę,oraz zadawaj pytania w odpowiednich działach do tego przeznaczonych... Powodzenia... Ps...Akwarium cieszy oko ...
erdek93 Opublikowano 13 Marca 2016 Autor #4 Opublikowano 13 Marca 2016 Cieszę się, że Wam się podoba mój zbiornik Wasze zbiorniki także są bardzo ciekawe i przemyślane. Niewiele brakowało, a także miałbym serpentynit zielony, ale go nie dostałem, więc pozostał wariant nr 2 (tak sobie wcześniej umyślałem) Myślę, że trochę już się nauczyłem, ale jeszcze wiele przede mną, na pewno będę częstym gościem na tym forum
egon44 Opublikowano 13 Marca 2016 #5 Opublikowano 13 Marca 2016 na pewno będę częstym gościem na tym forum To mnie cieszy ... Pozostaje jeszcze tylko opłacić składkę,i zostać pełnoprawnym klubowiczem ... Mam nadzieję że wiesz z kim piszesz? Pogadamy już o tym na priv ...
erdek93 Opublikowano 13 Marca 2016 Autor #6 Opublikowano 13 Marca 2016 Mam nadzieję że wiesz z kim piszesz? Pewnie, że wiem. Wyśledziłem Cię na forum zanim napisałem pierwszy post A zarejestrowałem się niedługo po tym, jak poleciłeś te forum :-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się