acid Opublikowano 8 Marca 2016 #1 Opublikowano 8 Marca 2016 Sytuacja wygląda jak na zdjęciach + jest tego pełno wszędzie zaczęło się bardzo mocno jakiś tydzień temu. 2 tygodnie temu podmieniłem 30l, tydzień temu 20l Da się coś z tym zrobić? [img[https://dl.dropboxusercontent.com/u/520201/Akwarium/Glon/2016-03-08%2014.29.04.jpg[/img]
deccorativo Opublikowano 8 Marca 2016 #3 Opublikowano 8 Marca 2016 Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu. Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie pH zakresem 7,4-9 NO2 NO3 koniecznie PO4
acid Opublikowano 9 Marca 2016 Autor #4 Opublikowano 9 Marca 2016 Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu. Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie pH zakresem 7,4-9 NO2 NO3 koniecznie PO4 Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować. Więc tak akwarium zalane w listopadzie 2015. Testy zrobione teraz na wodzie AQWA /KRAN TETRA: JBL NO2: 0.01 / 0.01 JBL NO3: 20-40 / 10 JBL GH: 8 / 8.5 JBL KH: 4 / 7.5 JBL PH wychodzi poza skalę ale mam test 6 - 7.6, jedyny test który był od ręki w sklepie jest ZOOLTEK'a w zakresie 4.5-9 i 6-8 ale pokazuje totalne bzdury Kupiłem test PO4 sera ( nie było innego w sklepie ) i w/g niego nic się nie wybarwia zarówno w aqwa jak i w kranie. Rybki karmie czymś takim: Co do podmianek to przyznam się, że od czasu starty były mocno neregularne... ostatnie dwie 2 tygodnie temu 30l i tydzien temu 20l. I dzisiaj się szykuje do podmiany
deccorativo Opublikowano 9 Marca 2016 #5 Opublikowano 9 Marca 2016 Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować. A co tu ukrywać - należy ci się Na pierwszy rzut widać zaniedbane akwarium. Prezes napomknął o sinicach ale ktoś musi napisać jak jest. Piszę nie by szczypnąć ale rybkom poprawić, bo widzę 3 i pochowane a powinny w 300l baniaku śmigać jak rakiety po całym a pod kamieniami doły aż do podkładu a piasek przemielony a nie pokryty czymś. One w ogóle nie kopią nie ma nic na kamieniach nanoszone - siedzą w dzuplach i dyszą. Ale do rzeczy: zajrzyj w swój profil bo liczyłem że dowiem się o obsadzie i ilości ryb. jeśli masz krasnorosty na piasku chyba dolomitowym albo innym wapiennym bo nie wygląda na kwarcowy to go pysie w ogóle nie kopią - a dlaczego? bo woda stara z ogromnym ładunkiem organiki i te NO3 20/40 to mało wiarygodne przy kranowicie z NO3 -10 nie ma cyrkulacji wody a testy nie wiem podajesz Tetry a zaraz obok JBLa. Ty chyba nie jesteś rodowity Krakowianin bo szastasz kasą na zbędne testy - a pisałem jakie kupić dokładnie.. Idziesz do sklepu i bierzesz co jest. chodzi o to że test PO4 JBLa znamy i wiemy że pokazuje o 300% za mało więc wynik x3 i mamy prawdę o fosforanach . Sery PO4 leżą aż się przeterminują i nic nie pokazują a jak nawet to nie wiemy jaka jest prawda. pH - wodę w kranie masz pH 7,6 więc w baniaku oceniam że tak pod 7,8 to tylko test o skali 7,4-9 pokaże w miarę dokładnie inne pokażą bzdury bo są poza zakresem pomiarowym - szkoda kasy na nie, a pisałem. Nic nie posłuchałeś co ci proponowałem. Do czasu poprawy zalecam. 1/ w baniaku 300l co tygodniowa podmianka 20% wody czyli 60l na raz z użyciem węgla aktywnego bo widzę 0,5mg/l żywego chloru w kranowicie. Może dlatego po wielu tygodniach bez podmianki po pierwszej to wybuchło - mogła zostać ciut uszkodzona biologia i wtedy tak jest, choć NO2 nie pokazuje ale nie wiem naprawdę jaki to test. 2/ opisać filtrację jaka jest biologiczna co tam siedzi i kiedy płukane oraz co pracuje jako mechanik. Jeśli to kubeł to podnieś powrót wody i butelką 2l po coli złapać czas napełniania i wyliczyć ile to l/h. 3/ jak nie kupisz testu JBLa PO4 to nie dojdziemy jaki jest stosunek NO3/PO4 i nie będziemy wiedzieli czy jesteś w zakresie sinic czy glonów. Na razie więc oczywiste oczywistości podpowiadam. Fotka całego baniaka by się przydała bo można wypatrzeć czego nie zapodasz:D Karma wygląda na Spirulinę i Astocolor Tropicala - mam obie i wiem że mocno podbijają fosforany w baniaku , karmisz mrożonkami? Zabolało? no musi ciut ale głowa do góry - damy radę
acid Opublikowano 10 Marca 2016 Autor #6 Opublikowano 10 Marca 2016 Wszystkie wyniki są tesami JBL tetra się wkradła przez pyrzpadek Karmię tylko tym co na zdjęciu. Cały zbiornik + jakieś tak detale: https://www.dropbox.com/sh/3r6wu53vduiv934/AAAIDQuzbfcFU8IwY8Nkcm1Ea/Akwarium/03.09?dl=0 W zbiorniku 8 saulosi i 8 red redów. Coś tam kopią Dodatkowo 5 military helmet i 20 świderków ( te się chyba troszkę rozpłodziły ) Filtr EHEIM ecco pro 300 2036. (1.75 butelki wody w 25 sekund) Ehiem skim 350 Jeabo RW-8 Piasek ten: http://archiwum.allegro.pl/oferta/piasek-bialy-jak-snieg-dolomit-do-akwarium-malawi-i5644241435.html I testy miały być JBL sorry nie tetra ;] Co do podmianek nie mam aktywnego węgla możesz podpowiedzieć co ewentualnie zakupić? Czy mogę go zastąpić Sachem Prime (bo mam:)) p.s. tak nie jestem z Krakowa ;] -- dołączony post: deccorativo aktualnie zlałem z akwa 60l wody. Czekam na dalsze instrukcje :P Przepłukałem troche filtr w wodzie z wymianki i ponownie zmierzyłem nadal 1.75 litra / 25 sekund. Co robić?
deccorativo Opublikowano 11 Marca 2016 #7 Opublikowano 11 Marca 2016 Jak twój profil jest aktualny to baniak 300l i filtracja mechaniczna 250l/h zawsze da to co właśnie masz - nazywamy to stojącą wodą choć RW może kręcić nią jak w pralce. Ten Ehiem jest zdecydowanie za słaby do tak dużego baniaka. Ma motorek 8W i teoretycznie 750l/h a praktycznie sama zdjęta głowica i wsadzona do wanny z wodą da 450l/h jak dasz tam złoża to masz te 250l/h - wszystko się zgadza:( To co masz nie zbiera gówienek co prawda RW powoduje że latają po całym baniaku ale ten zasys kubełka tego nie chwyta., więc rozpuszcza się w wodzie i daje co masz. Moim zdaniem masz wiele opcji rozwiązania problemu począwszy od kaseciaka poprzez zmianę kubła na zdecydowanie większy po wsadzenie tam AqC Turbo 2000 z gęstą gąbką wybór należy do ciebie. 1
acid Opublikowano 11 Marca 2016 Autor #8 Opublikowano 11 Marca 2016 rozumiem że AQUAEL TURBO 2000 to jako dodatkowy filtr? Chciałbym uniknąć dodatkowego wyposażenia wewnątrz akwarium ;/ A nie za bardzo mam miejsce na coś większego w miejscu gdzie stoi kubeł
deccorativo Opublikowano 11 Marca 2016 #9 Opublikowano 11 Marca 2016 AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz. Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś. Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D
acid Opublikowano 11 Marca 2016 Autor #10 Opublikowano 11 Marca 2016 AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz. Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś. Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D To nie styropian tylko ytongi Czekaj czekaj powoli. W sensie montuje te ACG2000 zamiast kubła czy mam je naraz? hm... w sumie to spoko miejsca aby coś tam jeszcze zamontować, masz pod ręką jakieś sensowne DIY dla kaseciaka? I rozumiem że go po prostu mam zrobić i użyc zamiast kubła co mam teraz? ooooo dziuęki!! znalazłeś pilota do telewizora którego szukamy od 2 tygodni Czy od aktualnego stanu rybki mi nie padną? ;/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się