Skocz do zawartości

Golny - dużo za dużo


acid

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda jak na zdjęciach + jest tego pełno wszędzie zaczęło się bardzo mocno jakiś tydzień temu. 2 tygodnie temu podmieniłem 30l, tydzień temu 20l


Da się coś z tym zrobić?


2016-03-08%2014.27.54.jpg


2016-03-08%2014.27.59.jpg


2016-03-08%2014.28.43.jpg


2016-03-08%2014.28.48.jpg


[img[https://dl.dropboxusercontent.com/u/520201/Akwarium/Glon/2016-03-08%2014.29.04.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie

Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu.


Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie

pH zakresem 7,4-9

NO2

NO3

koniecznie PO4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na górze kamieni resztki glonu zielonego zapewne w odwrocie

Na piasku chyba czarne krasnorosty też słabnące bo zaraz obok niechybnie sinice w natarciu.


Czy można zaradzić? owszem jak podasz wszystkie szczegóły dotyczące baniaka od kiedy zalany , od kiedy ryby czym karmisz i ile ( mrożonki?) podmiany ile jak często oraz wkleisz komplet pomiarów testami kropelkowymi koniecznie JBLem tak w baniaku ale i w kranie

pH zakresem 7,4-9

NO2

NO3

koniecznie PO4




Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować.


Więc tak akwarium zalane w listopadzie 2015. Testy zrobione teraz na wodzie AQWA /KRAN


TETRA:


JBL NO2: 0.01 / 0.01

JBL NO3: 20-40 / 10

JBL GH: 8 / 8.5

JBL KH: 4 / 7.5


JBL PH wychodzi poza skalę ale mam test 6 - 7.6, jedyny test który był od ręki w sklepie jest ZOOLTEK'a w zakresie 4.5-9 i 6-8 ale pokazuje totalne bzdury


Kupiłem test PO4 sera ( nie było innego w sklepie ) i w/g niego nic się nie wybarwia zarówno w aqwa jak i w kranie.


Rybki karmie czymś takim:


KARMA.jpg


Co do podmianek to przyznam się, że od czasu starty były mocno neregularne... ostatnie dwie 2 tygodnie temu 30l i tydzien temu 20l.


I dzisiaj się szykuje do podmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to potrafisz człowieka op... zmotywować.


A co tu ukrywać - należy ci się:D

Na pierwszy rzut widać zaniedbane akwarium.:( Prezes napomknął o sinicach ale ktoś musi napisać jak jest.

Piszę nie by szczypnąć ale rybkom poprawić, bo widzę 3 i pochowane a powinny w 300l baniaku śmigać jak rakiety po całym a pod kamieniami doły aż do podkładu a piasek przemielony a nie pokryty czymś. One w ogóle nie kopią nie ma nic na kamieniach nanoszone - siedzą w dzuplach i dyszą.


Ale do rzeczy:

zajrzyj w swój profil bo liczyłem że dowiem się o obsadzie i ilości ryb.;)

jeśli masz krasnorosty na piasku chyba dolomitowym albo innym wapiennym bo nie wygląda na kwarcowy to go pysie w ogóle nie kopią - a dlaczego? bo woda stara z ogromnym ładunkiem organiki i te NO3 20/40 to mało wiarygodne przy kranowicie z NO3 -10 nie ma cyrkulacji wody a testy nie wiem podajesz Tetry a zaraz obok JBLa.

Ty chyba nie jesteś rodowity Krakowianin bo szastasz kasą na zbędne testy - a pisałem jakie kupić dokładnie.. Idziesz do sklepu i bierzesz co jest.

chodzi o to że test PO4 JBLa znamy i wiemy że pokazuje o 300% za mało więc wynik x3 i mamy prawdę o fosforanach . Sery PO4 leżą aż się przeterminują i nic nie pokazują a jak nawet to nie wiemy jaka jest prawda.


pH - wodę w kranie masz pH 7,6 więc w baniaku oceniam że tak pod 7,8 to tylko test o skali 7,4-9 pokaże w miarę dokładnie inne pokażą bzdury bo są poza zakresem pomiarowym - szkoda kasy na nie, a pisałem.

Nic nie posłuchałeś co ci proponowałem.


Do czasu poprawy zalecam.:D


1/ w baniaku 300l co tygodniowa podmianka 20% wody czyli 60l na raz z użyciem węgla aktywnego bo widzę 0,5mg/l żywego chloru w kranowicie. Może dlatego po wielu tygodniach bez podmianki po pierwszej to wybuchło - mogła zostać ciut uszkodzona biologia i wtedy tak jest, choć NO2 nie pokazuje ale nie wiem naprawdę jaki to test.

2/ opisać filtrację jaka jest biologiczna co tam siedzi i kiedy płukane oraz co pracuje jako mechanik. Jeśli to kubeł to podnieś powrót wody i butelką 2l po coli złapać czas napełniania i wyliczyć ile to l/h.

3/ jak nie kupisz testu JBLa PO4 to nie dojdziemy jaki jest stosunek NO3/PO4 i nie będziemy wiedzieli czy jesteś w zakresie sinic czy glonów.

Na razie więc oczywiste oczywistości podpowiadam. Fotka całego baniaka by się przydała bo można wypatrzeć czego nie zapodasz:D

Karma wygląda na Spirulinę i Astocolor Tropicala - mam obie i wiem że mocno podbijają fosforany w baniaku , karmisz mrożonkami?

Zabolało?:D no musi ciut ale głowa do góry - damy radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyniki są tesami JBL tetra się wkradła przez pyrzpadek


Karmię tylko tym co na zdjęciu.


Cały zbiornik + jakieś tak detale: https://www.dropbox.com/sh/3r6wu53vduiv934/AAAIDQuzbfcFU8IwY8Nkcm1Ea/Akwarium/03.09?dl=0


W zbiorniku 8 saulosi i 8 red redów. Coś tam kopią

Dodatkowo 5 military helmet i 20 świderków ( te się chyba troszkę rozpłodziły )



Filtr EHEIM ecco pro 300 2036. (1.75 butelki wody w 25 sekund)

Ehiem skim 350

Jeabo RW-8


Piasek ten: http://archiwum.allegro.pl/oferta/piasek-bialy-jak-snieg-dolomit-do-akwarium-malawi-i5644241435.html


I testy miały być JBL sorry nie tetra ;]


Co do podmianek nie mam aktywnego węgla możesz podpowiedzieć co ewentualnie zakupić? Czy mogę go zastąpić Sachem Prime (bo mam:))


p.s. tak nie jestem z Krakowa ;]

-- dołączony post:

deccorativo aktualnie zlałem z akwa 60l wody.


Czekam na dalsze instrukcje :P:P


Przepłukałem troche filtr w wodzie z wymianki i ponownie zmierzyłem nadal 1.75 litra / 25 sekund.


Co robić? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twój profil jest aktualny to baniak 300l i filtracja mechaniczna 250l/h zawsze da to co właśnie masz - nazywamy to stojącą wodą choć RW może kręcić nią jak w pralce.

Ten Ehiem jest zdecydowanie za słaby do tak dużego baniaka.

Ma motorek 8W i teoretycznie 750l/h a praktycznie sama zdjęta głowica i wsadzona do wanny z wodą da 450l/h jak dasz tam złoża to masz te 250l/h - wszystko się zgadza:(

To co masz nie zbiera gówienek co prawda RW powoduje że latają po całym baniaku ale ten zasys kubełka tego nie chwyta., więc rozpuszcza się w wodzie i daje co masz.

Moim zdaniem masz wiele opcji rozwiązania problemu począwszy od kaseciaka poprzez zmianę kubła na zdecydowanie większy po wsadzenie tam AqC Turbo 2000 z gęstą gąbką wybór należy do ciebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że AQUAEL TURBO 2000 to jako dodatkowy filtr?


Chciałbym uniknąć dodatkowego wyposażenia wewnątrz akwarium ;/ A nie za bardzo mam miejsce na coś większego w miejscu gdzie stoi kubeł


2016-03-11%2010.02.55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz.

Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś.

Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AqC2000 to nie dodatkowy filtr tylko jako mechanik którego teraz nie masz.

Co to za baniak na pilota LG - długo kombinowałem zanim wpadłem że zdjęcie obrócone wkleiłeś.

Jak masz mało miejsca to wywal te całe styropianowe konstrukcje i zrób kaseciaka - to tu będzie pusto i pozostanie tylko pilot LG:D



To nie styropian tylko ytongi :D


Czekaj czekaj powoli. W sensie montuje te ACG2000 zamiast kubła czy mam je naraz? hm...


w sumie to spoko miejsca aby coś tam jeszcze zamontować, masz pod ręką jakieś sensowne DIY dla kaseciaka? I rozumiem że go po prostu mam zrobić i użyc zamiast kubła co mam teraz?



ooooo dziuęki!! znalazłeś pilota do telewizora którego szukamy od 2 tygodni :D


Czy od aktualnego stanu rybki mi nie padną? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.