Skocz do zawartości

WROMAK-wytrzymałość akwarium 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.


Czy są tu jacyś posiadacze akwariów 200l firmy WROMAK? Ciekaw jestem Waszej opinii nt. tych zbiorników i ich wytrzymałości. Troszkę martwi mnie długość wzmocnienia wzdłużnego na tylnej szybie. Kończy się ono 17cm od bocznej ściany. Gdzieś czytałem o w wadliwych baniakach 240l firmy WIWAL. Proszę Was o opinie.


Pozdrawiam.


Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich zbiorników to 240l Wromaka. Jakieś 6 lat temu, po pół roku od założenie baniaka pękło mi wzmocnienie wzdłużne przednie. Długo czekałem na dosłanie nowego - oczywiście o wklejaniu nie było mowy - a jak przysłali to było takie bylejakie, że poszedłem do szklarza po inne. Spuściłem wodę do jakichś 10cm od dna i wkleiłem to wzmocnienie.

Po 2-3 tygodniach od tej operacji pękło mi wzmocnienie tylne i musiałem powtórzyć akcję z wklejaniem. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej akwarium tej firmy nie kupię.

Przez następne 6 lat nic się nie działo z baniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę martwi mnie długość wzmocnienia wzdłużnego na tylnej szybie. Kończy się ono 17cm od bocznej ściany.


Witam ,

Miałem to samo przeczucie co do tych „wzmocnień” tyle że mam nieco większy zbiornik , i tak to się skończyło

po całej nocy rano o 09.00 w sobotę „trach” nikomu nie życzę takiej pobudki .


Teraz mam stabilizatory od prawej do lewej przez cały zbiornik .

Jednak co się kładę spać przez myśl przeleci wspomnienie ile to kosztowało mnie roboty ,

(rozebranie podłogi do zera ocieplenie płyta pianka panele ) :-( .

post-16646-14695727627894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Miałem to samo przeczucie co do tych „wzmocnień” tyle że mam nieco większy zbiornik , i tak to się skończyło

po całej nocy rano o 09.00 w sobotę „trach” nikomu nie życzę takiej pobudki .


Teraz mam stabilizatory od prawej do lewej przez cały zbiornik .

Jednak co się kładę spać przez myśl przeleci wspomnienie ile to kosztowało mnie roboty ,

(rozebranie podłogi do zera ocieplenie płyta pianka panele ) :-( .





Jaką pojemność miało Twoje akwa? Kurczę, to nie miałeś wesoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pojemność miało Twoje akwa? Kurczę, to nie miałeś wesoło

1400 litrów


Obecnie , 5 dni po samodzielnej naprawie wyjołem resztę mieszkańców z wanny

(tak z tydzień w wannie z prowizoryczną filtracją natlenianiem)

zalałem zbiornik 225x80x75 do polowy .

Za dwa/trzy dni doleje resztę a potem od nowa montaż tła 3D DIY , okres „dojrzewania" zbiornika bo wanna pomieściła ¼ może mniej zbiornika .

"Skleciłem" zbiornik bardzo niskim kosztem ? (zamówiłem nowe wzmocnienia "łatę" na pęknięcie)

Jak wytrzyma miesiąc dwa opylę i wstawiam docelowy 400x100x80 .

post-16646-14695727644769_thumb.jpg

post-16646-14695727645255_thumb.jpg

post-16646-14695727645727_thumb.jpg

post-16646-14695727646419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich zbiorników to 240l Wromaka. Jakieś 6 lat temu, po pół roku od założenie baniaka pękło mi wzmocnienie wzdłużne przednie. Długo czekałem na dosłanie nowego - oczywiście o wklejaniu nie było mowy - a jak przysłali to było takie bylejakie, że poszedłem do szklarza po inne. Spuściłem wodę do jakichś 10cm od dna i wkleiłem to wzmocnienie.

Po 2-3 tygodniach od tej operacji pękło mi wzmocnienie tylne i musiałem powtórzyć akcję z wklejaniem. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej akwarium tej firmy nie kupię.

Przez następne 6 lat nic się nie działo z baniakiem.



Nie jesteś jedyną osobą na tym forum, która miała problem z akwarium Wromaka. Co jest charakterystyczne, z tego co pamiętam to właśnie problem dotyczył przeważnie 240-litrowych zbiorników, choć - z tego co Kolega powyżej napisał - jak widać nie tylko zbiorników o takim litrażu.


Swego czasu miałem akwarium Wromak z profilowaną szybą przednią (standardową 216-tkę) i zbiornik stał przez kilka ładnych lat i nic się nie działo niedobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....u mnie w 240 Wromak pękło wzdłużne wzmocnienie na tylnej szybie. Musiałem wkleić poprzeczne . Oczywiście działo się w nocy bo akwa zawsze w nocy pękają :) Oczywiście było dobrze wypoziomowane. Znajdziesz tu na forum wiele informacji o pękających 240 Wromak. Nie polecam tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.