Darken Opublikowano 24 Lutego 2016 #1 Opublikowano 24 Lutego 2016 Witam Czy miał z Was ktoś do czynienia z założeniem spienionego PCV do akwarium gdzie występuje belka poprzeczna? Chodzi mi o to czy da się tak włożyć w całości w jednym kawałku czy jednak trzeba kombinować?
Pleziorro Opublikowano 24 Lutego 2016 #2 Opublikowano 24 Lutego 2016 jest na tyle elastyczne że nie było problemu, wsuwałem na płasko pod belką w środku postawiłem do pionu, klej i do szyby. powodzenia
SmyQ Opublikowano 24 Lutego 2016 #3 Opublikowano 24 Lutego 2016 Tak jak pisze Rafał, śmiało dasz radę włożyć je nawet z poprzeczną, układasz bokiem na szerokość akwarium, pcv się wślizguje z Twoją pomocą. Jeśli na dno to już po robocie, jeśli jako tło to zostaje nałożyć klej podnieść i mocniej przyłożyć do tylnej szyby. Jakbyś kleił to polecam ja i inni również klej Soudal Fix-all, przeczytaj tylko dobrze specyfikację, bo ja używałem taki, który potrzebuje min 2mm grubości spoinę a Rafał bodajże 0,5mm. Powodzenia
Darken Opublikowano 24 Lutego 2016 Autor #4 Opublikowano 24 Lutego 2016 Dziękuje za odpowiedz -- dołączony post: Z tego co wiem to nie wszyscy kleja opor wody od dołu podsypac piaskiem i powinno się trzymać ale rozważe każda opcje
endriu0 Opublikowano 24 Lutego 2016 #5 Opublikowano 24 Lutego 2016 ja mam przyklejone na kilka kropel silikonu. Nie ma co mazać szyb za bardzo, bo później będziesz to musiał skrobać, jak akwa będziesz chciał obrócić. Mi bez silikonu odpadało od szyby, więc kilka kropel polecam
Pleziorro Opublikowano 25 Lutego 2016 #6 Opublikowano 25 Lutego 2016 Jakbyś kleił to polecam ja i inni również klej Soudal Fix-all, przeczytaj tylko dobrze specyfikację, bo ja używałem taki, który potrzebuje min 2mm grubości spoinę a Rafał bodajże 0,5mm. Powodzenia Tam jak pisze SmyQ, ja kleiłem Soudalem Fix All Turbo, różni się od zwykłego grubością spoiny 0,5 a nie 2mm, i chyba szybciej wiąże, w markecie kosztował tyle samo co zwykły. Poniżej specyfikacja: http://folnet.pl/towar/uniwersalny-klej-fix-all-turbo?gclid=Cj0KEQiAxrW2BRCFidKbqKyq1YEBEiQAnMDWxh_vE8t_0udcOeknjToxQvGT1Cn9wew1spqjYwaMMCsaAssn8P8HAQ#1 Bez klejenia bym nie ryzykował, spienione ma wyporność więc woda go tak nie przyciśnie do szyby, do tego cyrkulacja. Wiesz może i nie wypłynie, ale po co ma Ci się tam zbierać syf. Koledzy radzili podkleić to podkleiłem co i Tobie teraz polecam, po co potem na zalanym zbiorniku się wkurzać i kombinować. Co do brudzenia szyby... nie trzeba mazać całych pleców, ja dałem 5 kropek za radą Deccorativo. 5 kropek to potem jakoś doczyścisz w razie potrzeby.
Darken Opublikowano 25 Lutego 2016 Autor #7 Opublikowano 25 Lutego 2016 No to już wiem że napewno przykleję na paru kroplach, a ile czasu musi minąć tak aby bezpiecznie zalać zbiornik?
Pleziorro Opublikowano 25 Lutego 2016 #8 Opublikowano 25 Lutego 2016 Czas pełnego utwardzenia około 3h według producenta, do tego preparat nie zawiera rozpuszczalników, silikonów, ani izocyjanianów, bezwonny i neutralny chemicznie. Także daj mu 6h dla pewności i zalewaj.
florek91 Opublikowano 8 Kwietnia 2016 #9 Opublikowano 8 Kwietnia 2016 Podłącze się pod temat aby nie robić śmietnika, jaką grubość tego PCV dajecie na tła ? Moje akwa ma 250cm i tło chciałbym wsadzić z całości
Quba Opublikowano 8 Kwietnia 2016 #10 Opublikowano 8 Kwietnia 2016 Ja mam 3mm i wystarcza. Tylko dobrze przymocuj do szyby żeby ryby nie wpływały za tło bo mogą nie wypłynąć
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się