Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie wiem jak to działa ten AmQuel ale nawet Plezi przyzna że NO2 miał wysokie powyżej dawki szkodliwej 0,3ppm a ryby pływały jak gdyby nigdy nic, a powinny pochowane ciężko dychać i trup ścielić się gęsto.



Bezapelacyjnie przyznaję, że rybom odpukać nic się nie stało, ba nawet nie sprawiały wrażenia strutych, poza sporadycznym ocieraniem się o piasek i skały, ale obecnie mam doskonałe parametry i zbiornik dojrzały a też czasem któraś się podrapie po boczku :)

Niemniej najskuteczniej i widocznie dla testów działały bakterie które się wlewa co dwa dni od Microbe Lifta. One utrzymywały No2 poniżej 0.1 aż do momentu kiedy biologia była na tyle silna żeby sama uciągnąć baniak i 26 dużych ryb.

Opublikowano
Jeszce nie zeznał co robił ze złożem w kaseciaku jak wody nie było przez tydzień.

Heniu, kubełek z ceramiką chodził przez cały czas- przekładałem go tylko między wiadrami.

Tak jak w każdym domu powinien być bandaż i plaster tak każdy akwarysta powinien mieć Kordon AmQuel Plus 118ml za 19 zł bo nie znamy dnia ani godziny gdy się skaleczy. Ja tam mam mimo że podmianek nie robię wcale ale chodzi o te właściwości detoksykujące związków azotu czyli taki opatrunek jak się skaleczysz.

Dokupię sobie jeszcze Microbe-lift SpecjalBlend. W późniejszym czasie dokupię Microbe-lift Artemis i Herbtana-ale to później, jestem już prawie bankrut :)

...Miałem podać pomiary, które zrobiłem dziś(31.03.2016) o godz. 17:00, podaję:

NO2: 0,1-0,2

NO3: 10-20

NH4: 0,05-0,1

Póki co obserwuję ryby, na razie wszystko jest w porządku. Brak dziwnego zachowania ryb i ocierania

-- dołączony post:

Dzień 01.04.2016:



NO2: 0,1~0,2(pomiar z godziny 8:00)



Ryby zdrowo wyglądające i zachowujące się normalnie.

Opublikowano

Sylwek nie kupuj nic więcej bo szkoda kasy tym bardziej że jej brak sygnalizujesz.

Zamówiłeś AmQuel i Prodibio Biodigest i jak przyjdą to wlej 1-2 ampułkę PB i dawkę AmQuela wg instrukcji na te litry wody co tam są i to wystarczy.

Powolutku rośnie ci NO2 ale te 0,2ppm nie jest żadną tragedią, spokojnie utrzyma ta biologia zdrowe ryby.

Ten AmQuel załatwi temat a PB wzmocni bakterie nowymi i za kilka dni wszystko powróci do normy.

Nic więcej poza ograniczeniem karmienia nie rób. Młodziankowie:D często przekarmiają ryby ty dawaj 2x dziennie tyle by zjadały w kilkanaście sekund a raz w tygodniu całkowita głodówka - wyjdzie im na zdrowie.

Opublikowano
Nic więcej poza ograniczeniem karmienia nie rób. Młodziankowie często przekarmiają ryby ty dawaj 2x dziennie tyle by zjadały w kilkanaście sekund a raz w tygodniu całkowita głodówka - wyjdzie im na zdrowie.

Może dla bezpieczeństwa zrobić im pare dni głodówki?

...Dziękuję za słowa otuchy :)

Na chwilę obecną jestem spokojniejszy i będę obserwować ryby.

Tylko chciałbym dojść czemu rybka padła.

ps. Microbe-lifta NiteOut zamówiłem( lepiej mieć "bandaż" :) )

Opublikowano
Może dla bezpieczeństwa zrobić im pare dni głodówki?


Tylko chciałbym dojść czemu rybka padła.



Jeśli to małe 3-4cm rybki to bym im kilkudniowej głodówki nie robił tym bardziej że nie ma takiej potrzeby - jedynie ograniczył karmienie.


Dlaczego rybka padła to otwórz nowy temat w odpowiednim dziale zgodnie z wymogami tamtego działu podaj wszystkie szczegóły mimo że tu podałeś wiele ale nie wiemy czy rybka była spuchnięta i z wyłupiastymi gałami jak jeszcze żyła czy jak już zdechła i spuchła. Dokładnie opisz ile i jak często karmisz bo wstępnie wygląda to na bloat zerknij tu ale dalej wszystko pisz w dziale Choroby


http://www.cichlid-forum.com/articles/malawi_bloat.php

Opublikowano

Podaję pomiar z dziś 01.04.2016, z godziny 17:00.


NO2: 0,1


Ryby zdrowo wyglądające i zachowujące się. Są wszystkie.


Wlałem Amquela według zaleceń producenta (stosowałem się ściśle). Dodałem również ampułkę Prodibio biodigest.

Opublikowano

No czyli wiadomo, że biologia słaba, ale bez problemu uciągnie, w razie czego będziesz miał jeszcze Nite Out II, to są bakterie a nie chemia, zawsze możesz to dolać zgodnie z zaleceniem producenta i wspomóc słabą biologię.

Głowa do góry !

Opublikowano

No i po problemie NO2 0,05 wielu ma na stałe i z tym żyje:D

To się jeszcze u ciebie zmniejszy:D .


Zajrzałem Sylwek do twojego wodociągu:D chyba masz wodę z SUW Jurowce bo ta ma NO3 -4,8 ppm bo z SUW Pietrasze to już 10ppm.


Pomyśl nad ustrojstwem do podmianek przez węgiel aktywny i wyeliminuj te chemiczne uzdatniacze kranówy.

Wiele z nich ma zapach siarki np. ten AmQuel Kordona czy Prime Seachema a to mi zaczyna pasować do sygnałów dlaczego nowiutki blok na Purolite A520E zupełnie nie działa jak u kolegi ROKI

Z Karty Technicznej wynika że Purolite przestaje działać w dwu przypadkach:


- jak pH przekracza 8,4

- przy wysokich poziomach siarczanów i na pewno mamy to w przypadku ROKI bo on ma pH 7,6


Lanie jako uzdatniacze - aktywne związki siarki mogą być powodem że blok nie działa bo tworzą się siarczany w dużych stężeniach - ale to na razie tylko spekulacje:confused: bo nie mamy czym tych siarczanów zmierzyć.


A tak na marginesie czy masz kaseciaka wzoru Plezi 1.0 czy wersje 3.0 z miejscem na blok adsorbera na Purolite A520E choćby po to by wody nie było widać a ryby wisiały w próżni:D :D nie wspominając o poziomach NO3.


Pierwsza podmianka 20% wody jak NO3 przekroczy 20ppm

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
    • Gdziekolwiek kupisz to upewnij się , że ten rozmiar akwa nie jest produktem firmy Wromak ( z Wrocławia).  To ich akwaria "słynęły" z tego , że po prostu pękały.  Przyczyną nie była zbyt cienka grubość szyb bo była akurat zgodna z normami ( znajdziesz w necie) , ale przyczyną były źle wykonane wzmocnienia wzdłużne i źle montowane. Firma dostawała setki ( w owym czasie) monitów ale nie brała ich chyba pod uwagę bo ich akwa wtedy dalej pękały.  Też tego doświadczyłem tyle , że mi w nocy pękło samo wzmocnienie wzdłużne. Takiego hałasu długo się nie zapomina. A żeby było śmieszniej to wiele awarii tego typu odbywa się w nocy:) . W Szczecinie masz super fachowca  @przemek wieczorek.  Nie wiem jak teraz z nim jest jeżeli chodzi o kontakt. Ale fachowiec super. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.