Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Aktualne oświetlenie T5 2x39W jest tak jakby troszke za mocne i nie daje klimatu.

Zastanawiam się od dłuższego czasu na sklepanie z LED światełka.


Ledy to myślę że dwie lub trzy po 10W dałyby na prawdę dobry efekt, bliki i światła byłoby wystarczająco. Ew. Można by je skręcić na mniejszą moc i tyle.

Tylko jakie Led ? 12.000 kelwinów ?

Gdzieś widziałem porównania ledów w akwarium o różnej temperaturze barowej ale znaleźć nie mogę więc założyłem temat (nie bijta)

Resztę to sobie sam zrobię tylko chodzi mi o dobór ledów.

Opublikowano

Nie, mam na myśli zakup samych LED chipów 10W i zrobienie samemu lampy do akwarium.

Drivery i zasilacz już tam sobie znajdę itd. Ale po części to to samo co naświetlacze, tylko że zrobię to lepiej. Jak zobaczyłem te chińskie naświetlacze to ... przewody i luty... Wolę zrobić samemu he he

Opublikowano

Słusznie, choć moje naświetlacze trzymają się zadziwiająco dobrze od prawie 2 lat.. ;-) wymieniłem w nich fabryczne diody 6500K na 10-12000K. Pierwsze wrażenie było, że jest b.niebiesko. Teraz już się przyzwyczaiłem. Moim zdaniem optimum jeśli chodzi o ledy to ok. 8000 K.

Opublikowano

Mam 8.500k rurkę i chciałbym ją zniwelować. Bo strasznie cukierkowo się wydaje :)

Gdzie kupowałeś ledy ?


Jeśli efekt jest podobny jak masz w sygnaturce to nie jest aż tak niebiesko :P

Opublikowano

Jak jesteś majster klepka to proponuję takie diody


2 szt równolegle z rezystorem 3,6ohm/5W na Red

http://pl.aliexpress.com/item/Bright-20W-Watt-High-Power-RGB-SMD-LED-Lamp-Best-Quality-Square-Chips-140-Degree/1671746787.html


do tego ten zasilacz


ZASILACZ DO LAPTOPA HP / COMPAQ 19V 4.74A 8776 (5369161839) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



i ten sterownik Romka


http://palabras.pl/#/leddimmer


jeszcze 2 szt rezystorów 3,6 ohma 5W i zmontować tak by woda i wilgoć z baniaka nie załatwiła diod. mogą być obudowy naświetlaczy albo szalki Petriego.


Masz bliki jak cholera do tego każdy kolor biały płynnie od takiego zupełnie ciepłego aż po morski aktyniczny, każdy poziom jasności płynnie regulowany, nocny niebieski i pełne spektrum światła białego wybarwiający ryby jak żadne rury nie dadzą coś jak HQI i masz pełny automat cyklu dobowego który sobie dowolnie zaprogramujesz.

Raz ustawisz i zapominasz o światełku.


Power LED 20W RGB daje tyle lumenów co LED 10W biały. Myślę że 40W RGB wystarczy ja mam 4x10W RGB na 60% mocy w 150cm baniaku stojącym w wielkim oknie i więcej nie potrzebuję nawet w słoneczny dzień.


koledzy co mają w szafkach spalone choć 2 szt naświetlaczy też mogą to zrobić:D

Opublikowano

Gdzie kupowałeś ledy ?



U tego sprzedającego, polecam. Gość doradzi jak potrzeba.


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=264025




Jeśli efekt jest podobny jak masz w sygnaturce to nie jest aż tak niebiesko :P



Tak, to świeża fotka, z tymi diodami właśnie.

-- dołączony post:

Mam 8.500k rurkę i chciałbym ją zniwelować. Bo strasznie cukierkowo się wydaje :)



Mówisz pewnie o Groluxie? Ze świetlówkami jest jakoś inaczej. Miałem Power-Glo i Aqua-Glo Hagena. Obie mają po 18000K. Power-Glo była świetna, Aqua-Glo już niekoniecznie, właśnie różowo-cukierkowa i szybko z niej zrezygnowałem. Chyba nie wszystko zależy od samej temp. barwowej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.