Skocz do zawartości

Wysoka temperatura - dylematy


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium o wymiarach 120x50x50 z pokrywą ze spienionego PCV.

Dane techniczne:


Belka na modułach LED

Aquael Circulator 2000

Kubeł HW 303


Temperatura w akwarium osiąga 28-29 stopni. W pokoju mam 25-26 stopni w zimie a w lecie +30.


Mam zamontowane dwa wiatraczki komputerowe (jeden dmucha do środka, drugi wydmuchuje)

Bez wiatraków temperatura wzrośnie o 1stopień.


Zakładam temat z tego względu, że nie mam pomysłu jak obniżyć do 27 stopni. Na pewno jest to wina Circulatora. We wcześniejszych akwariach nie miałem tego problemu bo nie miałem tego modelu tylko mniejszy. Dodać jeszcze jeden wiatrak żeby dmuchał wzdłuż pokrywy?


Od razu prosiłbym jaki zasilacz pod wiatraki żeby dmuchały równocześnie tak samo. Obecnie mam jakiś z "Pegazusa" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle grzałka jest skalibrowana, jeśli taką posiadasz bo nie wymieniłeś w sprzęcie, więc strzelam. Wyłącz cyrkulator to zobaczysz czy temperatura spada. Może za długo świecisz, chociaż niewiem czy LED mogą mieć wpływ na podwyższenie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Od kilku lat nie używam grzałek. Temperatura była zawsze 26 stopni. Moduły raczej mocno się nie grzeją bo jak dotykam je to są zimne (są na płaskowniku aluminiowym dość szerokim i grubym). Pokrywę nawet uchyliłem i nic :D


Dodam że mam jeszcze taki zasilacz:


http://softled.pl/pl/p/Zasilacz-LED-20W-12V/87


Pod niego podepnę 3-4 wiatraczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Temperatura w akwarium osiąga 28-29 stopni. W pokoju mam 25-26 stopni w zimie a w lecie +30.


Bez wiatraków temperatura wzrośnie o 1stopień.



Praw termodynamiki nie zmienisz.

Jak w otoczeniu baniaka masz 26C zimą a latem nawet 30C ( ostatnim latem chyba znacznie więcej?;) ) to żebyś dał i 5 wiatraczków i z 3 falowniki to zmniejszysz o 1-2C bo te ustrojstwa zanurzone w wodzie lub takie pod pokrywą grzeją wodę. Niektóre bardzo, są falowniki i pompy które mogą służyć za małą grzałkę.

Podobno nadchodzące lato będzie cieplejsze od ostatniego:evil:


IMHO masz dwie drogi rozwiązania problemu zanim ugotujesz ryby - mnie się udało to zrobić w ostatnie lato ale tylko przez awarię zasilania.


- tu pierwsze http://erybka.pl/product-pol-5964-D-D-DC750.html


obsłuży oba twoje baniaki 2x300l


- tu drugie rewelacyjne i o wiele lepsze od pierwszego, ale tu trzeba ciutkę pokombinować .


LODÓWKA COCA COLA HUSKY POKOJOWA OKAZJA BAROWA (5966767694) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img13.allegroimg.pl/photos/400x300/59/66/76/76/5966767694@@AMEPARAM@@13@@AMEPARAM@@59/66/76/76@@AMEPARAM@@5966767694




Pierwsze i najważniejsze to ja tam w środku widzę latem z 20 puszek piwa a nie te czerwone puszki:D


To zajmie połowę objętości - reszta to dwie wężownice z wężyka fi 10 i małe pompki w każdym z baniaków. Jest też wada a może to zaleta -sam już nie wiem - nie masz regulacji temperatury więc jakby za mocno zwalało to trzeba dużo piwa pić i szybko uzupełniać wkład piwny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.