deccorativo Opublikowano 10 Lutego 2016 #11 Opublikowano 10 Lutego 2016 Leszku - ryby reagują na złe warunki wody więc na pewno natleniaj jak możesz najsilniej. Jeśli to także biocyd czego nie wiem bo Zoolek trzyma w tajemnicy co to za szyt w ich preparacie do oczek jest to pozostaje pytanie jak ten szyt wpłynął lub nie na biologię nitryfikacyjną w baniaku. A o tym możesz się dowiedzieć mierząc NH4 i NO2 ale kropelkami JBLa. Moim zdaniem ryby walczą o życie więc podmiany nawet 70-80% wody są dopuszczalne bo oczywiście to za dużo ale wybierasz mniejsze zło. Jak pisałem ryby tak długo nie pociągną. Plezi codziennie ostatnio podmieniał po 70% wody i ryby pływały bez problemu a biologia była jaka była ( zła). Zrobiłeś już dwie podmianki po 30% więc parametry w baniaku masz niemal jak w kranie więc pozbywaj się tego szytu co go dałeś nie wiadomo po co.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Lutego 2016 #12 Opublikowano 10 Lutego 2016 Tylko z dwóch filtrów wewnętrznych ruchem wody i pod jednym mam podłączona rurkę ...ta rurka to pewnie deszczownia. Na ten czas ją zdejmij bo ona spowalnia przepływ a co z tym się wiąże ogranicza ruch wody. Ale jak masz łamane lustro to dobrze. Tak jak Ci pisze Decco daj ile możesz dodatkowego napowietrzania. Z piaskiem też jest to dobry pomysł..możesz go częściowo wyjąć i płukać ale dodaj wtedy jedna lub dwie ampułki Prodibio BioDigest .. Warto to też na czas aż wszystko wróci do normy dać węgiel do filtra a jak nie masz jak do filtra to do siatki i powieś w okolicach wylotu jednego z filtrów. Ale najważniejsze to pozbyć się tego dziadostwa i napowietrzać.
leszek80 Opublikowano 10 Lutego 2016 Autor #14 Opublikowano 10 Lutego 2016 No I po temacie. Bynajmniej na dziś. Rybkom musiało być mega źle skoro w tej wodzie są bardzo radosne i pływają i gania się (kiedy ona teraz norm nie trzyma) a wcześniej stały jak palety. )) No nic mam nadzieję że to już koniec i będzie tylko lepiej. Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Lutego 2016 #15 Opublikowano 10 Lutego 2016 No nic mam nadzieję że to już koniec i będzie tylko lepiej. ...spokojnie. Będzie OK.
LECHPL Opublikowano 11 Lutego 2016 #16 Opublikowano 11 Lutego 2016 No niewiem czy koniec, jeśli biologi już niema to raczej początek ale bez paniki w razie czego Deccorativo Cię poprowadzi.
deccorativo Opublikowano 11 Lutego 2016 #17 Opublikowano 11 Lutego 2016 No nie wiem czy koniec, jeśli biologi już niema to raczej początek ale bez paniki w razie czego Deccorativo Cię poprowadzi. Pisałem już Leszku kup choć jeden test NO2 JBLa kropelkowy i zmierz. Nikt nie wie czy te cholerstwo co wlałeś biologii nie uszkodziło. Tylko mam nadzieję że nie. Lepiej się upewnić niż czekać jak dopiero ryby zareagują na wysoki amoniak i azotyny. Brak biologii to tak po ok 2 tygodniach wyjdzie od wlania tego dziadostwa jak widzisz - ryby pochowane dyszą. Wtedy często jest już za póżno by nie było strat w obsadzie. JBL TEST NO2. Test na AZOTYNY. 50 POMIARÓW !!! (4857099145) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/48/57/09/91/4857099145@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@48/57/09/91@@AMEPARAM@@4857099145 Do tych tańszych nie mam zaufania.
leszek80 Opublikowano 1 Marca 2016 Autor #18 Opublikowano 1 Marca 2016 No i zbadane po czasie: wynik: Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się