dess Opublikowano 27 Stycznia 2016 #1 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i miłośników tego cudownego biotopu Zanim przejdę do szczegółów chciałbym powiedzieć pare słów o sobie, oraz rozjaśnić troszkę dlaczego nazwałem temat tak, a nie inaczej. Mam na imię Adrian, mam 19 lat, jestem miłośnikiem akwarystyki od czasów gimnazjum. Moim drugim, choć wiele później poznanym i zagłebianym zainteresowaniem stał się tenis ziemny. Pochłonął mnie kompletnie - graliśmy codziennie po 3-4 godziny na upale. Grałem w niego niestety tylko dwa sezony letnie. W skrócie mówiąc i już dłużej nie zanudzając - w czerwcu 2015 zacząłem się źle czuć - bóle stawów (szyja, lędzwie, biodra, kostki - po kolei wszystkie stawy sztywniały, pojawiały się gorączki i ogromna potliwość. Z czasem było i jest niestety coraz gorzej - silne bóle głowy, utrata pamięci, światłowstręt. Dianozowano mnie pod wieloma kątami - słyszalem już, że mam depresje, symuluje, by unikać uczelni, przechodziłem rehabilitacje. Każdy po poświęceniu mi 5min odsylał mnie. Zacząłem szukać sam odpowiedzi. Wszystko wskazywało na boreliozę. Jednak test ELISA potrafi zafałszować wyniki i łatwo wprowadzić w błąd. Ujemny test tego wyniku wystarczal lekarzom i w szpitalu i w ośrodkach aby stwierdzić, ze to nie borelioza. Tutaj też apeluje do wszystkich Was. Nie kierujcie się tylko tym podstawowym badaniem, drążcie dalej. Obecnie za kilka dni mam drugą wizytę u lekarza leczącego metodą ILADS. Polega ona na połączeniu kilku antybiotyków i jest bardzo agresywna dla organizmu. Jeżeli ktoś ma podobny problem, sam, lub w rodzinie, może będe w stanie pomóc. Dlatego nazwa tematu już chyba jasna. Planując to wszystko, sprzęt, obsade, gdzie zrobić zakupy - odrywałem się od tego wszystkiego. Dlaczego tylko 112? Mieszkamy na piętrze jednorodzinnego domu i naprawdę drewniana podłoga nie da rady więcej. W sklepie widziałem i 240 i 450 i po prostu chciałem je porwać i w nich coś urządzać. Ale staram się chociaż na chwilę zadowolić tym. We wszystkim wspiera mnie moja dziewczyna, bardzo dziwi ją (nie mam na celu tutaj nikogo obrazić), że wiele żon/narzeczonych/parnerek często ogranicza akwarystów do danych zbiorniczków. Ona najchętniej wszędzie by umieściła akwaria. Bardzo szybko zaraziła się tym hobby To forum zaraziło mnie tym biotopem. Przeglądam je od lat, a moje parametry wody aż same proszą się o Malawke. Akwarium: 80x35x40 :oops: Filtracja: Aquael Circulator 1000l/h + Tetra ex 700 (gąbka - ceramika - ceramika - biobale) Oświetlenie: Belka 3x24W - Sylvania Aquastar + Narva Daylight. Do trzeciej będę z czasem próbował coś na wieczór zamontować. Taką konfigurację póki co ustaliłem, mam też inne świetlówki i postaram się kombinować i przysłonić je mocno po bokach. Obsada: Saulosi, docelowo 1+4/5 (Pysie będą zakupione w Tan-Mal) Dekoracja: Serpentynit, z którego poszukiwaniami w moich okolicach męczyliśmy się długo, czarne tło i piasek kwarcowy. Poniżej kilka zdjęć z tego, co udało nam się zrobić wczoraj (proszę o ignorowanie piasku, gdyż ten jest o sporej granulacji i będzie zmieniony). Kamieni także około połowa w zbiorniczku, postaram się maksymalnie uruchomić wyobraźnię Nie wiem czy jest tu na chwilę obecną co komentować, postaramy się wszystko skończyć w sobotę i wtedy zasypie was zdjęciami. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły i uwagi, jestem otwarty. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczoru
Andrzej Głuszyca Opublikowano 27 Stycznia 2016 #2 Opublikowano 27 Stycznia 2016 ...witam na forum maniaków biotopu Malawi:) Fajnie mieć hobby które jeszcze "zaraża" najbliższych. Widzę ,że masz wszystko przemyślane co dobrze rokuje dla pysi. Jak chcesz coś popytać o sprzęcie to pytaj w odpowiednim dziale. Życzę powodzenia i miłych wrażeń. ..zastanów się tylko czy chcesz tak mocne oświetlenie i ten wężyk od powietrza. Ale to w innym dziale pytaj.
Krzymor Opublikowano 27 Stycznia 2016 #3 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Witaj. Zapowiada się ciekawie więc czekam na fotki. Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka
Pleziorro Opublikowano 27 Stycznia 2016 #4 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Cześć, zapowiada się konkretnie, Sauloski będą dobrze się komponować, sam chciałem na początek jednogatunkowe na Sauloskach właśnie, bo bardzo mi się podobają te ryby. Wrzucaj fotki z powstawania baniaka. Powodzenia i bez pośpiechu.
dess Opublikowano 27 Stycznia 2016 Autor #5 Opublikowano 27 Stycznia 2016 ...witam na forum maniaków biotopu Malawi:) Fajnie mieć hobby które jeszcze "zaraża" najbliższych. Widzę ,że masz wszystko przemyślane co dobrze rokuje dla pysi. Jak chcesz coś popytać o sprzęcie to pytaj w odpowiednim dziale. Życzę powodzenia i miłych wrażeń. ..zastanów się tylko czy chcesz tak mocne oświetlenie i ten wężyk od powietrza. Ale to w innym dziale pytaj. Filtr włożyłem tylko "dla przymiarki", przy nieudolnych próbach kamuflowania go, wężyka nie będzie docelowo i nawet go nie zauważyłem Co do oświetlenia będę próbował przysłonić sporo światło i obserwował zachowanie ryb.
egon44 Opublikowano 27 Stycznia 2016 #6 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Siemanko :mrgreen: Fajnie się czyta,że wszystko masz zaplanowane,łącznie z obsadą do zbiornika...Oby tak dalej ...Powodzenia...
MatiK Opublikowano 27 Stycznia 2016 #7 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Witaj, zachowanie ryb raczej nie powinno być zależne od światła, ale sam po jakimś czasie dojdziesz, że taki delikatny mroczek w akwarium z tymi rybami jest bardzo fajny fajnie, że tu trafiłeś bo widzę, że zyskamy ciekawą osobowość i rozsądną postać z prawidłowym podejściem do tematu. Pewnie za jakiś czas wylądujesz w Klubie a tymczasem życzę Ci powodzenia nie tylko z akwarium, ale też w walce z chorobą no i czekam na więcej zdjęć bo zapowiada się zacnie!
Krzymor Opublikowano 28 Stycznia 2016 #8 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Nasunęła mi się jeszcze jedna sprawa: podkładka pod akwarium. Na zdjęciach nie widzę a przydałoby się podłożyć jakąkolwiek matę lub piankę.
pozner Opublikowano 28 Stycznia 2016 #9 Opublikowano 28 Stycznia 2016 Witaj. Życzę powodzenia w nowym hobby i udanej terapii. Ja z kolei zwrócę Tobie uwagę na podkładkę pod kamienie. Widzę, że o tym pomyślałeś, ale lepiej by było, gdyby podkład był na całej powierzchni dna. Pysie lubią kopać, więc lepiej, żeby nie miały żadnego punktu zaczepienia do wyskubywania podkładu. Z tego samego względu zmień styropian na jakąś matę, jeśli nie chcesz mieć białych kulek pływających po akwarium. Jeszcze raz powodzenia.
dess Opublikowano 30 Stycznia 2016 Autor #10 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Jest i sobota! Przede wszystkim dziękuję za cenne porady, gorące powitanie i tyle życzeń. Pod akwarium jest mata (użyłem podkładu pod panele). Styropian także kupiłem na całą powierzchnię. Dziś nie obeszło się bez problemów ze strony filtra zewnętrznego jak i z wypoziomowania akwarium i szafki. Tetra na początku mocno ciekła, ale po nasmarowaniu uszczelek dała sobie spokój i na chwilę obecną wszystko śmiga. Co do oświetlenia będę sporo eksperymentował, póki co jest sama Sylvania Aquastar. Piasek wymieniony na zwykły kwarcowy ze składu. No cóż, nadeszła godzina osądu, załączam zdjecia!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się