Skocz do zawartości

Oświetlenie kolegi Inmar


inmar

Rekomendowane odpowiedzi


Tam gdzie lutowałem oprócz koszulek dałem jeszcze taśmę izolacyjną. Moduły wykonane są w IP68 więc izolowanie wejść/wyjść nie widziałem potrzeby..



Przestrzegam, przed tym! dziś oglądałem swoje moduły od spodu. Jeden, dosłownie jeden w tylnej belce był z jednej strony nie uszczelniony silikonem przy wlocie kabla.

Nosz dziwnym trafem przepalił się tylko ten.

Uszczelniajcie chłopaki i dziewczęta, uszczelniajcie. Wujek Pleziorro dobrze radzi. Mi Decco sprzedał ten paten i się posłuchałem, pech chciał że przy jednym module nie zauważyłem braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nic nie kleiłem i na razie jest dobrze.Chyba dołożę trochę modułów,przez czarne tło wydaje się,że w akwarium jest ciemnawo,ciężko zrobić zdjęcia.teraz pytanie jakich kupić modułów,tylko białych czy niebieskich i białych ? Które są bardzo białe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodogłowie to ja mam od tych wszystkich możliwości, opcji, opinii i rozmyśleń :confused:. Najlepiej walnąć z trzy akwaria i mieć każde rozwiązanie jakie by się chciało, bo w jednym tego nie zrobisz, a próbując to tylko się przekombinuje. Ach te kompromisy:( .


Nie zgadzam się kolego - już mamy możliwość by w jednym baniaku sterownikiem Romka zrobić coś nowego co da wszystkie możliwości w ustawieniu światełka także może to wykorzystać i Marek:D


Mam na myśli 4in1 czyli takie diody RGBW - 12W na gwiazdach PCB - kleisz termoklejem i robisz łańcuszek 7 szt na zasilaczu 24V. W kanał czerwony dajesz na każe 7 gwiazdek jeden taki zestaw - dwa równolegle połączone rezystory 20ohm 5W


http://www.aliexpress.com/item/20PCS-RGBW-RGB-W-4-3W-12W-LED-Lamp-Emitter-Diodes-with-PCB-star-heatsink-For/32377616690.html?spm=2114.10010108.100009.3.oANBr8


Tak na prawdę to moc takiej diody to 9,8W co w porównaniu do 0,7 W modułu robi różnicę.


Prosisz chińczyka by dał jedną diodę gratis i masz 21 szt za 110zł z przesyłką do ciebie.

Moc LED 205 W to już wystarczy dla każdego baniaka nawet dla morskiego z SPSami.


Jedna nitka 7 szt diod to 68W mocy LED dwie nitki 136W :D :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niewiele światła brakuje.Te białe,które mam świecą z odcieniem żółtym więc kombinuję z innymi modułami,czy te się nadają ?

Samsung Moduł 3 LED 5630 IP65 84 lm SOCZEWKA (5687349282) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/56/87/34/92/5687349282@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@56/87/34/92@@AMEPARAM@@5687349282


-- dołączony post:

Nikt nie poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt nie poradzi ?




Na pierwszy rzut mojego kaprawego oka ;) klasa szczelności IP65, więc troszku słabo na wodę. Nie wiem jakie masz obecnie, ja mam takie i są na prawdę zimne.

https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsung-3x5630-150-stopni-bialy-zimny,3,3404,2935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku poszukaj IP68 białe zimne bo chyba kupiłeś białe ciepłe i dlatego żółto wychodzi.

Jak śledzę temat modułów wszyscy polecali białe zimne o temp barwowej powyżej 6000K.



Raczej mam białe,kupiłem te,które były polecane,koledzy pisali,że nie są zupełnie białe a teraz bym dokupił takie,które są naprawdę białe,niebieskich też dokupię.Ogólnie z oświetlenia jestem zadowolony tylko dla mnie za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, mógłbyś podsumować swoje oświetlenie ile modułów i jakich i na ilu belkach. Ja też jestem o krok od organizowania oświetlenia w podobnym rozmiarze co Twoje akwarium. I na obecną chwilę idę w moduły zimne białe, niebieskie i czerwone na dwóch belkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.