Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Obecnie mam 2+2+1x?-Yellow, 1+3+młodzieniec-Hara i 2+1+2x?-Sprengerae. Do tego miałby dojść Protomelas docelowo, tak jak pisałeś w układzie 1+4. Jeśli masz jeszcze jakąś propozycję to ja się dostosuję do wymagań i charakterności ryb, jeśli starczy 1+3 to niech tak będzie, jeśli trzeba więcej samic też może być, byle nie było tłoku w akwarium ;)

Opublikowano

1+4 byłoby lepiej 1+3 jednak wystarczy ale pod warunkiem że będziesz miał standardowo temperament ego samca. Do kalkulacji wezmę 1+3. Bo jak sądzę poczekać z uzupełnianie co ci wyjdzie z tego co jeszcze nie wiesz czym jest.

Opublikowano

Ja ze swojej strony mogę zaproponować Copadichromis borleyi kadango. Również jest dość mocną rybą. Bardzo szybko rośnie i szybko wprowadza swoje rządy w baniaku. Jak to Wojtek napisał - jest również dość kochliwy. W dwa dni potrafi obrobić 5 samic.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Borlejka Kadango tez poradziłaby sobie z mbuna to chyba najsilnijszy Copadichromis. Kwestią gustu jest ocena urody tych ryb. Dla mnie Protek ma ładniejsze go samca a Copadichromis samice.

Opublikowano
Borlejka Kadango tez poradziłaby sobie z mbuna to chyba najsilnijszy Copadichromis. Kwestią gustu jest ocena urody tych ryb. Dla mnie Protek ma ładniejsze go samca a Copadichromis samice.

U mnie Borley dostawał regularne bańki od Protka. Siedział przeważnie zagoniony przy grzałce. Dla mnie Protomelas okazał sie zbyt agresywną rybą i musiałem sie pozbyć tych rybek. Myślałem ze teraz uaktywni sie Borley, ale pan Gissel tez nie daje sobie w kaszę dmuchać.


Byćmoze w towarzystwie mbuna Protomelas spilonotus Tanzania bedzie mniej temperamentny.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Na pewno będzie bo Mbuna to inny lewel. Mbuniaki są zdecydowanie za szybkie dla większej Non-Mbuna aby dać się zmęczyć. Co do placków to bez wątpienia kontrast cudny jednak wg mnie już za gęsto na dnie. Zwłaszcza że mam makjaweliczny plan dołożenia jeszcze jednego Mbuna.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Borleyi podoba mi się ciut mniej niż Spilonotus, a White Lips + Yellow chodziło mi po głowie, chociaż tylko w przypadku zmiany obsady na Non-Mbuna z tym jednym żółtym dodatkiem. W końcu jednak i tak zostało wyparte kierunkiem Tetrastigma/Lithobates ;) Jako, że są możliwości łączenia z moimi Mbuniakami to temat na przyszłość... Czekam więc na niecny plan Hariego i ten tajemniczy gatunek Mbuna, ale oczywiście bardzo dziękuje za wszystkie propozycje :) (na podziękowania do postów musicie poczekać gdyż rozdałem ich podobno za dużo i nie mam możliwości kliknięcia teraz ;) )

Opublikowano

Podziękowania wrócą. Nie chce mi się szukać wątku o tym ale chyba jak rozdasz 20 to masz je znowu dopiero po 24h.


Co do obsady to żadna tajemnica ;-) wychodzi mi ze możesz mieć ( jeśli utrzymasz 1+3 u pozostałych mbuna ) jeszcze jeden, jednosamcowy harem średniej lub małej Mbuna. Moje propozycje to:


Astatotilapia calliptera Thumbi East 5 - 6 cm

Gephyrochromis lawsi 4 - 5 cm RARE

Melanochromis joanjohnsonae 4 - 5 cm


Podałem zgodnie z nazewnictwem z TM choć Melanochromis to obecnie w nazewnictwe Koningsa już Labidochromis.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Astatotilapia calliptera Thumbi East 5 - 6 cm

Gephyrochromis lawsi 4 - 5 cm RARE

Melanochromis joanjohnsonae 4 - 5 cm



Aleś mi teraz zabił ćwieka :D Astatotilapia od dawna mi się podoba, Gephyrochromis też jest śliczny, a i Joanjohnsonae mają coś w sobie... Na szczęście mam trochę czasu na przemyślenia ;) wielkie dzięki :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.