Skocz do zawartości

Czy gąbka może być za rzadka ?


sniadypl

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia gąbki. Mam bardzo rzadką i żadne drobinki nie pływają. Przy jednorazowym przepływie może nie wyłapie wszystkiego, ale przy 20-30-stym już tak. Masz 600l/h i skręciłeś na min.? Jak chcesz, żeby Ci zbierało, przecież prawie zamknąłeś przepływ. Rozkręć na maksa. Pysiami się nie przejmuj, im silny nurt nie przeszkadza. Przyzwyczają się i będą pływać normalnie. Tym bardziej gdy podrosną. Ułożenie kamieni w tym akwarium nie powinno mieć wpływu.

Obsada to już inna bajka.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: akwa kupiłem jako używane, ze starego zostały- podłoże, biolog, część wody. Ja zmieniłem obsade, dołożyłem kamienie i wrzuciłem głowice.

Głowica z 600l/h skręcona na min i tak wieje b.mocno [różnica minimalna].

Przy pełnej mocy w 24h tez nie przefiltrowała wszystkiego.

Akwarium w tej formie funkcjonuje u mnie 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pełnej mocy w 24h tez nie przefiltrowała wszystkiego.



...nie musi to być wina głowicy i jej przepływu. Filtr wewnętrzny sam z siebie nie wyłapie Ci brudów. Aby kupska dostały się do niego coś musi je tam spychać. A robi to właściwa cyrkulacja. U mnie też kiedyś pływały paprochy i trochę to trwało zanim się zorientowałem co jest przyczyną. A przyczyną było to ,że AC2000 miałem rozkręcony na pełen przepływ przy długości dna 120 cm i to był błąd. Zmniejszyłem przepływ do1/3 , woda spokojnie cyrkuluje ( wpływ na to też ma ustawienie wylotu z kubełka) i odchody spokojnie oblepiają mi gąbkę lub gromadzą się pod nią. Obejrzyj film Stasia http://forum.klub-malawi.pl/cyrkucja-wody-akwarium-t26029.html?highlight=cyrkulacja. To powinno Ci uświadomić na czym polega dobra cyrkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sniadypl czy my musimy z ciebie informacje wyciskać jak pryszcza na d..

Weż ty się w garść zostaw tą gąbkę a :

- wklej z 5 zdjęć baniaka z boków, z góry z lewej z prawej - co za każde zdjęcie w fotosiku oddzielnie płacisz.? umieściłeś tylko jedno zdjęcie do całego tematu z którego nic nie wynika nawet tą mętność trudno ocenić.

Nie widzę ani wlotu ani wylotu z kubła ani co za tym tłem 3D - widzę że ktoś robił w tle na górze wycięcie - a co jest za tłem?.

- po mękach podałeś że baniak masz od 3tygodni a podłoże kubeł i woda przeniesione.

Nie chodzi mnie o pierdoły od kogo kupiłeś tylko takie konkrety

- jaki typ kubła Fluval i od razu - pomiar wypływu z kubła czyli podnosisz rurkę powrotną i nalewasz do peta 2l po coli mierząc stoperem czas i przeliczasz na l/h

- co po kolei od dna w nim siedzi i czy go w ogóle czyściłeś ( jak nie wiesz co jak się nazywa to fotka)

- czy w nim siedzą gąbki i jak gęste

- co widzisz na dnie kubła pod koszami

- zamiast daty urodzenia w profilu publicznym podaj miejscowość lub wodociąg z którego masz wodę to może coś wywnioskujemy z ich stronki internetowej bo żadnego parametru wody nie podałeś nawet pH nie wiemy jakie i czy nie szkodliwe dla tej "obsady".

- co dajesz i ile razy karmisz ryby

- co ile i jak wielkie robisz podmianki wody.


Napisz ty wypracowanie domowe na 6 stron z obrazkami baniaka:D bo pracujemy wyłącznie w oparciu o domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co widzisz na dnie kubła pod koszami

- zamiast daty urodzenia w profilu publicznym podaj miejscowość lub wodociąg z którego masz wodę to może coś wywnioskujemy z ich stronki internetowej bo żadnego parametru wody nie podałeś nawet pH nie wiemy jakie i czy nie szkodliwe dla tej "obsady".

- co dajesz i ile razy karmisz ryby

- co ile i jak wielkie robisz podmianki wody.


Napisz ty wypracowanie domowe na 6 stron z obrazkami baniaka bo pracujemy wyłącznie w oparciu o domysły.



Decco..ale się rozpędzasz... Kolega zadał tu konkretne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno drobnych śmieci fruwa.


Człowiek chyba wyraźnie napisał, a Ty dalej swoje. Już Ci danielj zwrócił na to uwagę.

- po co pomiar wypływu? Co, sniadypl nie widzi czy wypływ jest przytkany, czy woda swobodnie wypływa? Tego nie trzeba mierzyć.

- nie ma znaczenia, co po kolei siedzi w filtrze, jak by go nawet nie czyścił, to najwyżej wypływ byłby przytkany, a nie wypływałyby farfocle

- co do wodociągów, to odsyłam do cytatu. Chyba wodociągi nie puszczają wody ze śmieciami?

- W związku z tym karmienie i podmiany też nie mają znaczenia.

Weź Ty się zastanów nad swoimi postami, bo gdybym ja przeczytał taką tyradę, to bym szybko wyłączył forum i zapomniał o nim.

Sniadypl, faktycznie mógłbyś lepiej sfotografować swoje akwarium, ze szczególnym uwzględnieniem ustawienia filtra wew. w akwarium, gdzie jest wylot filtra zew. i jak jest skierowany. Patrząc na to zdjęcie, wydaje mi się, że filtr wew. jest usytuowany po środku bocznej szyby. Jeśli tak to możesz mieć skopaną cyrkulację, woda idzie przez środek akwarium, a powinna iść wzdłuż szyby, lub się od niej odbijać. Już AndrzejWałb zwrócił Ci uwagę, jak istotna jest cyrkulacja.

Napisałeś, że po skręceniu do minimum "wieje b. mocno". Mam Atmana 2000l/h i gdy przyblokuję przepływ na maxa, to ciśnienie jest bardzo małe, różnica jest bardzo wyraźna, więc nie rozumiem, czemu u Ciebie jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniadypl, faktycznie mógłbyś lepiej sfotografować swoje akwarium, ze szczególnym uwzględnieniem ustawienia filtra wew. w akwarium, gdzie jest wylot filtra zew. i jak jest skierowany. Patrząc na to zdjęcie, wydaje mi się, że filtr wew. jest usytuowany po środku bocznej szyby. Jeśli tak to możesz mieć skopaną cyrkulację, woda idzie przez środek akwarium, a powinna iść wzdłuż szyby, lub się od niej odbijać.


I tu się również zgadzam że kolega ma problem ze złą cyrkulacją w zbiorniku,również proponuje pokazanie fotek,jak masz umieszczone filtry i wyloty z nich...Może to tobie pomoże w ustawieniu filtrów(patrz w załącznik)...


Głowica z 600l/h skręcona na min i tak wieje b.mocno [różnica minimalna].

Przy pełnej mocy w 24h tez nie przefiltrowała wszystkiego.


Moim zdaniem masz za słabą głowicę...

Sam posiadam akwarium 200l,mam w nim mechanika z przepływem 1000l/h i wydaje mi się za słaby...

Ale dodatkowo posiadam cyrkulator,więc nie mam problemu z odchodami ryb leżących na podłożu,czy drobinkami pływającymi w wodzie...



Teraz przeproszę za małe OT


Ale mam pytanko do ciebie sniadypl odnośnie aranżacji...


1).Powiedz mi czemu na jednej połowie baniaka dałeś piasek,a na drugiej żwir???


Co do żwiru to wydaje mi się że większość zanieczyszczeń wpada właśnie miedzy ten żwir,gdzie po prostu zostają znów wypłukane z niego i stąd te drobinki w wodzie...Na samym podłożu z piaskiem nie ma takiego problemu...A poza tym jak pyszczki zaczną kopać w piasku to i tak tobie go wymieszają z tym żwirem...


2).A ten stos kamieni z lewej strony masz przy samej szybie,czy jest jakiś odstęp od niej???


Jeśli jest przy samej szybie,to też może w małym czy większym stopniu blokować cyrkulacje w baniaku...

post-15785-14695726452605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.