szkodnik666 Opublikowano 14 Stycznia 2016 #1 Opublikowano 14 Stycznia 2016 Cześć i czołem ! Nazywam się Dawid , akwarystyką zajmuję się od 7 lat . Z początku były to wody miękkie ,a że wynajmowałem mieszkanie, ryby pływały w standardowej 112 . Trzymałem w niej , z jako takimi sukcesami hodowlanymi apisto - cacatuoides , agassizi . Wraz z kupnem mieszkania udało mi się wygospodarować kącik na większe szkiełko i w listopadzie 2015 zacząłem projekt Biologię wystartowałem umieszczając w wodzie kostkę Sera FD Tubifex . Przez dwa tygodnie mierzyłem parametry znienawidzonymi powszechnie paskami JBL Które pomimo swoich wad ładnie pokazały skok No2 , NH4 i No3 . Po około dwóch tygodniach poziom azotu zaczął spadać , dodałem Microbe Lift Special Blend . Tydzień później parametry wody zmierzyłem testami kropelkowymi zooleka - wyszło ok . Odczekałem 5 dni i dwa pomiary później miałem zamknięty cykl azotowy Co do szkiełka : 1. Technika - akwarium z szyb guardian 135x45x55 h - bilog Ehem clasic 350 na standardowych wkładach + 3 litry AQUA EL Biocera Max UltraPro 1600 - mechanik Aquael Turbo 1500 + gąbka - Grzałka aquael gold 250 - naświetlacze 2x10W barwa zimna 6500k (obecnie na szybach nakrywowych docelowo belka drewniana) 2. Ozdoby - 30 kg piasku obi - 70 kg łupek - 3 łupiny po kokosie (jak ktoś odszuka w akwarium płacę 10 zł od sztuki ) - tło zewnętrzne czarna plexi 3. Parametry wody / maintenance - temp 25 - Ph 7.6 (średnia z 50 pomiarów paska JBL) - GH /KH nie mierzone - No2 -0 (zoolek kropelki) - No3 -20 (zoolek kropelki) - podmiana wody 2x 20 litrów na tydzień 4. Obsada . No tutaj nie jest już tak podręcznikowo ... Wyszła mieszanka wielu zmiennych, nie chcianych prezentów i ogólny zarys szlag trafił . Obecnie : - Iodotropheus Sprengerae 9 sztuk (zostanie 1+3) - Metriaclima Pulpican 5 sztuk (2(?)/+3 docelowo 1+3) - Melanochromis Auratus 8 sztuk (zostaje 1+4) - Melanochromis Maingano 3 sztuki (chciałbym zostawić 1+1/1+2) Obecnie w zbiorniku nic się nie dzieje . Największą rybą jest dorosły samiec Auratusa (7-8cm) Który goni jedynie dwa inne osobniki swojego gatunku (obstawiam samce) . Największym rozrabiaką jest samiec pulpicana który wybudował sobie jaskinie po środku i goni wszystko (łącznie z el negro) co się zbliży . Jeżeli zacznie się robić nieprzyjemnie Auratusy opuszczą zbiornik na rzecz powiększenia ilości pozostały gatunków. Jednak po cichutku liczę , że do tego nie dojdzie i zostanie układ 4+4+5+2 5 . Pokarm HIKARI Cichild Excel NATUREFOOD PREMIUM CICHLID PLANT O.S.I. Spirulina Flakes ------------------------- O.S.I. VIVID COLOR FLAKES O.S.I. CICHLID FLAKES podawane z przewagą roślinnego dwa razy dziennie . Niedziela głodówka. Poniżej kilka fotek człowieka który pierwszy raz trzymał lustrzankę Pozdrawiam
yaro Opublikowano 14 Stycznia 2016 #2 Opublikowano 14 Stycznia 2016 Rzadko kogoś chwalę ale ta aranżacja mi się bardzo podoba, kokosy w związku z tym również (bo ich nie widać ). Tylko ten piasek nie trafił w mój gust.
zetce Opublikowano 14 Stycznia 2016 #3 Opublikowano 14 Stycznia 2016 Super aranżacja. Świetny klimat.
Ireneusz71 Opublikowano 14 Stycznia 2016 #4 Opublikowano 14 Stycznia 2016 Pełna profeska widać pomysł i potencjał, napewno będe śledził wątek.
egon44 Opublikowano 14 Stycznia 2016 #5 Opublikowano 14 Stycznia 2016 Super to wyszło,dawno nie widziałem tak fajnej aranżacji wykonanej z łupku
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Stycznia 2016 #6 Opublikowano 14 Stycznia 2016 ...bardzo ładnie wygląda gnejs w tym oświetleniu. A szczególnie ten po prawej zarośnięty okrzemkami. Po prostu super...
Mortis Opublikowano 15 Stycznia 2016 #7 Opublikowano 15 Stycznia 2016 Przyłączam się do pochwał kolegów. Zbiornik naprawdę super się prezentuje. Nie podoba mi się... nie widzę kokos ów, a co za tym idzie nie widzę dyszek
marcin73m Opublikowano 15 Stycznia 2016 #8 Opublikowano 15 Stycznia 2016 Więcej niż poprawne podejście do tematu, aranżacja na duży plus Witaj i powodzenia!
szkodnik666 Opublikowano 17 Stycznia 2016 Autor #9 Opublikowano 17 Stycznia 2016 Dzięki za dobre słowo . Wrzucę więcej fotek jak ryby podrosną .
MatiK Opublikowano 17 Stycznia 2016 #10 Opublikowano 17 Stycznia 2016 Witaj, rzeczywiście fajnie się patrzy na Twój baniak aktualizuj temat i powodzenia w hodowli
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się