Skocz do zawartości

Moje nowe 3,2 metra


Rekomendowane odpowiedzi

To ja też przepraszam za OT, ale wyjaśnij rebelde czemu jesteś taki przeciwny tym kubłom, co Ci zrobiły? Pytam bo niedługo prawdopodobnie powiększę akwarium i filtrację chciałem zrobić dokładnie taką jak Kazik, czyli mechaniczny prefiltr z korpusów narurowych plus FX6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX6 jako biolog:

- na taką beczkę jaką jest ma bardzo małą objętość złoża, np JBL1901 mieści o połowę więcej złoża, kosztuje połowę mniej, zużywa połowę mniej prądu,


FX jako mechanik do dużego zbiornika:

- dmucha dobrze ale szybko się zatyka i trzeba go często czyścić, i teraz się zaczyna: wyciągnij ta beczkę z pod akwarium (trochę wazy), przy częstym otwieraniu i zamykaniu każdy filtr zew długo nie wytrzyma, przy wyciąganiu nie ma możliwości nie narozlewać wody (z zaworów zawsze trochę się rozleje)

- nie przefiltruje wody dobrze zawsze coś wyleci z powrotem do zbiornika, jak założysz watę to przepływ drastycznie spada

- ma silnik na dole co powoduje ze tez trzeba go czesto czyscic a co za tym idzie gwinty od srub sie wyrabiaja i powstaja nieszczelnosci

- przez częste czyszczenie silnika po pewnym czasie zaczyna on buczeć

- filtr wpada w wibracje nie pomaga nawet postawienie go na styropianie i innych wytłumieniach,

- drgania przenoszą się na węże i pózniej na cale akwa

- odpowietrzenie tego filtra to tez niezła kombinacja

- jest bardzo prądożerny


po zbudowaniu narurowca rachunki za prąd spadły odczuwalnie, wymiana wkładów to czysta przyjemność i zajmuje dosłownie chwile i woda jest bez żadnych drobinek i zawiesin w toni, potrzebny przy tym listek papieru kuchennego do powycierania

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak mam zasypanego go grysem koralowym weszło tam około 20 kg zostawiłem ostatni koszyk żeby do pompy nic nie wpadło otwieram go raz na rok bo niby po co.Prefiltr robi za mechanika czyli czyszczenie jak w narurowcu odpowietrzanie nigdy z tym nie miałem kłopotu jego sie nie odpowietrza a jezeli chodzi o prąd to wiadomo jak stawiasz akwa to się musisz liczyć z wydatkami na pewno nie zmienię go na narurowca ten dopiero mi sie zapowietrzał

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.