Skocz do zawartości

Trzepotanie, Trzęsawki, strata koloru


malet7

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz czy dominat nie upatrzył sobie jej na ofiarę. U mnie dwa samce Msobo zostały zdominowane i chowają się nad filtrem, za rurkami lub pływają przy powierzchni. Płetwy też mają skulone jak by się czegoś bały. Jeden z nich odzyskuje barwy jak na chwilę zdobędzie jakiś teren, niestety dominat nie na długo da mu się nacieszyć nowym domem. Może i Twoja ryba jest ostro poobijana i zestresowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ogon faktycznie dziwnie wygląda, ale poskładane płetwy mówią swoje. Generalnie na przywry używa się Neguvon, lecz jest ciężko dostępny. Możesz poszukać w zoologu preparat Capifos, ale nie jestem pewien, czy lek można podać przy tak wysokim odczynie. Zawsze miałem miękką wodę w zbiornikach. Napisz, czy ryba pobiera pokarm i jakie ma odchody? Może znasz kogoś z mikroskopem?

Wiesz ten problem może dotyczyć reszty obsady, dlatego nie bagatelizował bym tematu.

Choć z drugiej strony patrząc na post kolegi powyżej może to też być spowodowane agresją dominatora. Tutaj się nie wypowiem, bo jestem kompletnie zielony w zachowaniu pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiesz ten problem może dotyczyć reszty obsady, dlatego nie bagatelizował bym tematu.

Choć z drugiej strony patrząc na post kolegi powyżej może to też być spowodowane agresją dominatora. Tutaj się nie wypowiem, bo jestem kompletnie zielony w zachowaniu pyszczaków.


Witaj Andrzeju :) tu jest trochę "inaczej" :) i chyba jak na razie po opisie i wyglądzie całkiem "normalnie" :| takie realia tego biotopu i z samca chyba już raczej nici (sorry malet7) ale mamy tu (Malawi) tyle niewiadomych,że trudno -trzeba się pogodzić :( bloat i.t.p. . Sam w podobny sposób straciłem kilka szt.-(fakt tych słabszych) każda ingerencja tylko przedłużała "zgon":( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoparynx pływa od wczoraj w 112litrowym kotniku. Spróbuję go podleczyć wit. C. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie zobaczę poprawy będę się musiał z nim pożegnać :-(


EDIT

Zdjęcie z kotnika. Rano dołożyłem mu samice, też jakoś dziwnie wygląda...

Co najgorsze jego "postawę" przejął copadichromis kawanga:'( pływa tak od wczoraj wieczór

post-11163-14695726277824_thumb.jpg

post-11163-14695726278438_thumb.jpg

post-11163-14695726279056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz chyba jakieś choróbsko w akwarium. Czy masz jakieś przemyślenia, skąd to mogło się wziąć? Pokarm, nowe ryby? To może nakierować. Choroba, na szczęście, nie charakteryzuje się ostrym przebiegiem.

Wygląda to na jakieś pasożyty, przy infekcji bakteryjnej przebieg byłby ostrzejszy. Może będę nudny, ale na początek zastosowałbym dwa preparaty firmy Microbe Lift; Herbtana i Artemiss. Pierwszy jest na pasożyty, drugi jest na bakterie. Dwa, gdyż nie wiadomo z czym mamy do czynienia. Po kilku dniach powinieneś zauważyć różnicę w zachowaniu. Jeśli nie, to zmienisz kurację.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj czym prędzej ProtocapsM Zooleka , to w sumie metranidazol z acriflavine hydrochloride, bardzo tani i skuteczny . Zaaplikuj w baniaku głownym i tym kotniku . Nie niszczy biologii. Nie stosuj żadnych herbatek i innych ziołoleków , które o d... pe potłuc :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmie tropicalem malawimix tropical cichliden colour, denneerle cichlid carny. Do tego żarciem od hodowcy wybarwiajacym raz na jakiś czas (pisałem kiedyś że aceiki zmieniły po nim kolor płetw na pomarańczowy) do tego raz na tydzień mrożonki kryl, krewetki i inne skorupiaki- wszystko ze sprawdzonego źródła. Karmię tym zestawem odkąd postawiłem 576 i wcześniej przy 240 i wszystko do tej pory było ok.

Jakiś czas temu padła mi samica właśnie otoparynxa. Najpierw nosiła ikrę, niedonosila później jakoś schudła jak samica z dzisiejszego zdjęcie a potem odeszła... Może właśnie z otopharynxem coś się do mnie przyszwędalo bo wcześniej z mbuna nie miałem absolutnie żadnych problemów.

Wieczorem kupię te preparaty. Zastosuje je w ogólnym o ile wystarczy te 112ml na mój baniak :-/

-- dołączony post:

Teraz przeczytałem o zooleku.

Nie wiem czy u mnie w de będzie dostępny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.