Skocz do zawartości

Jakie pyszczaki z wyraźnym dyformizmem do 240L z saulosi


lukib7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam standardowe akwarium 240L (puste). W chwili obecnej jestem na etapie zbierania sprzętu i dekoracji. Chcę wszystko dokładnie przemyśleć, żeby nie było żadnej wpadki.


W akwarium chcę mieć na pewno Pyszaka Saulosi 2+5/6 przy założeniu dwóch gatunków w akwa, lub 1+3/4 przy 3 gatunkach.


I tu pytania:

1. Jakie pyszczaki można dodać do w/w ilości Saulosi, które posiadają wyraźny dymorfizm płciowy. Szczególnie chodzi mi o różnicę kolorów tak jak w przypadku Saulosi. Oczywiście chciałbym, żeby te gatunki były dobrane pod kątem diety.


Z góry dzięki za odpowiedź;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to będzie ciężko bo każda tak wyraźna różnica to te same kolory co u Saulosi, czyli niebieski z żółtym, jeśli chodzi o ładne samice, bo są jeszcze takie wyraźne różnice, że samce są bardzo ładne, a samice szarobure, np. Cynotilapia Zebroides Cobue... Jest Cynotilapia Hara, ale i samice i samce są w odcieniu niebieskiego z tą różnicą, że samice wpadają w granat, a samce od jasnego błękitu do bieli (w zależności od nastroju i pozycji w stadzie) w czarne pasy... Ewentualnie jest jeszcze Labidochromis Joanjohnsonae, ale więcej pomysłów nie mam :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponował bym Ci M. maingano, pomimo, że o dymorfizmie u nich nie ma mowy to w akwarium miał byś dwa piękne samce w pasy, jeden w pionowe drugi w poziome i piękne samice. W akwarium miałbyś żółto i niebiesko, ciekawie pod względem kształtu i zachowań, no i bez szaroburych samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. Auratus do 120cm pasuje tylko rozmiarami do jakich dorasta, ale niestety nie temperamentem. Jest strasznie agresywny wewnątrz gatunkowo i nie tylko... Wiem co się stało z moim haremem w 500l, teraz jak zostało 1+1 (samica ma bardzo ciężkie życie) samiec Auratusa dla zachowania formy toczy walki z Demonkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam odłowu a ostatnio widziałem tą rybę w takiej ofercie ale można popatrzyć na aktualne oferty, świetnym bowiem rozwiązaniem były by Melanochromis dialeptos, możesz zainteresować się również Pseudotropheus interruptus ale wg mnie byłoby zbyt żółto. Popatrz na elongatusy czy Pseudotropheus livingstonii czy perscipax . Samice u większości piękne inaczej ale samce piękne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. Auratus do 120cm pasuje tylko rozmiarami do jakich dorasta, ale niestety nie temperamentem. Jest strasznie agresywny wewnątrz gatunkowo i nie tylko... Wiem co się stało z moim haremem w 500l, teraz jak zostało 1+1 (samica ma bardzo ciężkie życie) samiec Auratusa dla zachowania formy toczy walki z Demonkiem.


wiem coś o tym , mam 5 samców w jednym akwa...nagrałem ich codzienne zabawy :]


Melanochromis auratus - walka samców - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać Labidochromisa sp. permutt ewentualnie Cynotilapię harę.


Harrisimi a dialeptos gdzie jest dostępny?


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka



Wyprzedzę Wojtka:

http://www.aqua-treff.de/listen/bestandsliste.pdf

-- dołączony post:

wiem coś o tym , mam 5 samców w jednym akwa...nagrałem ich codzienne zabawy :]




Fajne chłopaki ..., ale jako towarzystwo dla P. saulosi niestety nie.

Perspicaxa też nie polecam do tego zestawienia.

Auratusy i "persy", to za mocne ryby.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które posiadają wyraźny dymorfizm płciowy. Szczególnie chodzi mi o różnicę kolorów tak jak w przypadku Saulosi.


Możesz dać Labidochromisa sp. permutt ewentualnie Cynotilapię harę.


Nie sugerowałem Perlmutta bo zrozumiałem z posta kolegi, że chodzi o różnicę typu "żółty-niebieski", a nie typu "są pasy-nie ma pasów", dlatego też podałem Harę, ale zaznaczyłem, że nie jest to typ dymorfizmu, jakiego szuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.