Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pozner napisał:

Drapole nie były kompletnie zainteresowane młodzieżą swobodnie pływającą po całym akwarium. Nawet 3 tygodniowa głodówka nic nie dała. Stynki większe od pływających maluchów wciągały błyskawicznie, a polować nie chciały. No cóż, jeśli były karmione od małego, to zatraciły instynkt łowiecki. Co teraz bym zrobił? Przy pierwszych inkubacjach kupił bym drapieżniki, ale większe od mbuny. U młodych drapieżników instynkt łowiecki może być jeszcze na tyle silny, że nie zatracą go.

Coś może w tym być. Fajne zdjęcia. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darianus napisał:

Skoro już próbowałeś z sumami tanganickimi to czemu nie spróbować z amazońskimi :) 

Bo wolę szukać rozwiązań wśród tego biotopu...lub zbliżonego. Jednak Synodontisy (nawet tanganijskie), to nie to samo, co duchy amazońskie. Tak czy siak, sumy się nie sprawdziły. To są pewnie dobrzy padlinożercy, ale do polowania na narybek nie nadają się zupełnie. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie młody Livingstonii + młode compressy (teraz wszystkie już blisko 20cm) eliminuja narybek do 0. Wcześniej miałem minimum 3-4 sztuki z tarła, które miały się świetnie. Teraz regularnie 5-6 samic inkubuje, a narybek widzę tylko kilka dni po wypuszczeniu.

Polecam młode drapole, sprawdzają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bojack napisał:

U mnie młody Livingstonii + młode compressy (teraz wszystkie już blisko 20cm) eliminuja narybek do 0. Wcześniej miałem minimum 3-4 sztuki z tarła, które miały się świetnie. Teraz regularnie 5-6 samic inkubuje, a narybek widzę tylko kilka dni po wypuszczeniu.

Polecam młode drapole, sprawdzają się idealnie.

Ale miałeś je mniejsze od mbuny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bojack napisał:

Mbuna dorosła, a dolożone młode drapole około 8 cm kilka miesięcy temu. Poluja do tej pory. Może właśnie dlatego, że mam je od małego i mają dostęp do narybku.

Czyli powinienem kupić młode drapole. Nauczka na przyszłość. Teraz już u mnie jest za późno. Zbyt duży mam już bałagan z młodymi. Zbyt dużo jest już podrośniętej młodzieży, za dużej dla młodych drapoli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pozner napisał:

Zbyt dużo jest już podrośniętej młodzieży, za dużej dla młodych drapoli. 

Miałem podobnie, ale przenosiłem się na większy zbiornik i te podrostki zostawiłem. Gdybym nie dokupił Livi i Compressów, to teraz byłaby już katastrofa, a jest pod kontrolą populacja ;)

To pozostaje mały restart, a przynajmniej odłowienie młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bojack napisał:

To pozostaje mały restart, a przynajmniej odłowienie młodych.

Nie jest to u mnie proste, a właściwie niemożliwe.

Zmieniam niedługo adres, więc akwarium pójdzie czasowo do likwidacji, ale przy następnym mbunarium (w takiej formie) już wiem, co robić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.