Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest jeszcze pierwsza inkubacja. Dość skromna, ledwo zauważalna, gdyż "wyjątkowo"😪 obrodziło mi w samcach Melanochromis loriae. Pewnie dlatego nie doszło do pełnego, wyuzdanego seksu😜😂🤣 No cóż, dobrze, że ujawniła się chociaż jedna samica🤗

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pozner napisał:

Przy okazji dodam, że wymieniam te 12 power ledów 3500K na red i blue.

Polecam dołożyć white full spectrum 3W jak już będziesz rozgrzebywał lampę. Dają super światło, ja jestem mega zadowolony. Na noc mam eksperymentalnie power led 1W 4500K z kolimatorem 45* i też jest mega. Gdzieś przeczytałem, że światło księżyca ma barwę 4500K, zaryzykowałem i nie żałuję, jest super efekt. Polecam. A kolimator 45* daje bardzo fajne bliki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzyłem dla tych diod 3500K kolimatory 5° i niestety nie spełniły moich oczekiwań. Przy tak dużym stopniu skupienia światła liczyłem na punktowe strumienie światła. Byłem naiwny. Czego mogłem się spodziewać po kolimatorach za 1zł. z groszami. Podstawą nadal będzie 140W diod 6500K. Do tego teraz dodam 60W diod blue i red. Ciekaw jestem efektu. Ostatecznie dodam 60W diody 6500K do tych, co są. Będzie 200W. did 6500K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

Do tego teraz dodam 60W diod blue i red.

Jeśli te diody "blue i red" to faktycznie niebieskie i czerwone to niestety może brakować zielonego do tego żeby całość fajnie się komponowała. Szczególnie że z nich będzie szło sporo światła (60W) czyli będziesz miał bardzo silny akcent różów, purpury. Diody 6500 K już są mocno żółtawe. Zielony pozwoli odejść od tych barw bardziej w pastele w kierunku światła białego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iquitos68 napisał:

Jeśli te diody "blue i red" to faktycznie niebieskie i czerwone to niestety może brakować zielonego do tego żeby całość fajnie się komponowała. Szczególnie że z nich będzie szło sporo światła (60W) czyli będziesz miał bardzo silny akcent różów, purpury. Diody 6500 K już są mocno żółtawe. Zielony pozwoli odejść od tych barw bardziej w pastele w kierunku światła białego. 

Miałem już takie światło w postaci świetlówek/tub led i wyglądało to dobrze. To były tuby 6500K i kilka red i blue. Dokupię też tych diod 6500K, gdyby okazało się, że te 60W to za mocno i będzie za bardzo widoczny ten róż i purpura. Czeka mnie trochę zabawy, ale to dobrze, coś trzeba robić😏😉

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu @Aqua-Dreamstak wyglądają Twoje itungi po 2 miesiącach. @MALAWI MBUNA WORLDdolphiny doganiają resztę obsady. Niestety czeka mnie mocna redukcja loriae, ale o tym już rozmawialiśmy. Na szczęście pojedyncze samice się trafiły, ale to kropla w możu...😉 W dolphinach już widzę kilka samic, więc tu nie powinno być problemu. Nie wiem, czemu odmiana Thumbi Point jest uważana za ładniejszą. W Mandzie podobają mi się te pomarańczowe obrzeża płetw. Thumbi Point tego nie mają. Chyba.... 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 23:27, pozner napisał:

Tomciu @Aqua-Dreamstak wyglądają Twoje itungi po 2 miesiącach. @MALAWI MBUNA WORLDdolphiny doganiają resztę obsady. Niestety czeka mnie mocna redukcja loriae, ale o tym już rozmawialiśmy. Na szczęście pojedyncze samice się trafiły, ale to kropla w możu...😉 W dolphinach już widzę kilka samic, więc tu nie powinno być problemu. Nie wiem, czemu odmiana Thumbi Point jest uważana za ładniejszą. W Mandzie podobają mi się te pomarańczowe obrzeża płetw. Thumbi Point tego nie mają. Chyba.... 

Wystrzeliły jak z procy 😉

Ładnie prezentują się te zielone i żółte ogonki.
Baniak nabiera wigoru...

P.S. 
Thumbi Point także posidają pomarańczowy obrys😉

Zdrówka zyczę👌🤚🏻

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś już mam komplet. Doszły Metriaclima estherae Chiofu od @MALAWIAN. 3 samce i 5 samiczek, tak dla bezpieczeństwa, gdyby coś padło. W przyszłości być może się pozbędę któregoś samca. Mają ok. 4 cm. Ładnie, zdrowo wyglądają. Dobrze się zaaklimatyzowały.

Teraz, wieczorem, trochę wariują przy szybie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.