Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo świetna robota, jestem pod wrażeniem! Plecy pewnie bolą od przerzuconych 400kg gruzu 😉 Głębia 80 cm robi naprawdę robotę, tego Ci zazdroszczę. Moja bańka od Marcina właśnie jest w drodze, widzę na przykładzie Twojego akwarium że wyłożenie płaskich kamieni na dnie to dobra droga👍(z tym że szczeliny wypełnię piachem/żwirem/kamieniami). Jeszcze raz gratulacje, już nie mogę się doczekać aż to zalejesz i zarybisz!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mróz napisał:

Plecy pewnie bolą od przerzuconych 400kg gruzu

Rozłożyłem to na raty, ale i tak  3 największe kamulce musiałem prosić o pomoc we wzniesieniu. Niestety trzecie piętro. Generalnie jestem zafascynowany tym biotopem, ale w takiej sytuacji przeklinam swoją fascynację. Do tego dochodzi jeszcze świadomość, że kiedyś będę musiał znieść te kamienie. Ale to już będzie lżejsze😜...kamulce z 500-tki wywaliłem z balkonu. Oczywiście później zaniosłem pod śmietnik. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że obawiałem się tych diod, a właściwie ich temperatury barwowej. 6500K i 3500K to wydaje się ciepłe oświetlenie. Ale tu dochodzi moc oświetlenia. 140W diod 6500K i 60W diod 3500K. Jeśli po zalaniu efekt będzie taki sam, to będzie super. A liczę, że będzie lepiej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pozner napisał:

Dlatego u mnie będą działać 2 filtry biologicznzne; Tetra ex 700 i ex 1200,a jako mechaniki dwie pompy wewnętrzne Atman At 203 z przepływem 2000l/h

Kilka filtrów to faktycznie klasyka. Ktoś kiedyś pisał że filtrów nigdy za mało. Planujesz obejść się bez żadnej chemii? 

8 godzin temu, pozner napisał:

Rozumiem, że są pewne ograniczenia, ale ta szerokość robi wrażenie. Miałem akwarium 55cm. więc widzę róźnicę. 20...30cm. nie zabierze istotnego miejsca w pokoju, a efekt robi wrażenie. 

Ja mam 70 i wiele bym dał za te dodatkowe 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, iquitos68 napisał:

Planujesz obejść się bez żadnej chemii? 

Nigdy nie stosowałem i nie zamierzam stosować. 

Dla mnie ogromną zaletą oddzielenia filtracji biologicznej od mechanicznej jest ich niezależność. Przepływ wody w filtracji biologicznej może być dużo mniejszy niż w filtracji mechanicznej. 

Łącząc te dwa mechanizmy trzeba iść na pewien kompromis. To się sprawdza, ale ja inaczej do tego podchodzę. 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtek.C napisał:

Fajnie to wygląda, właśnie sobie wyobraziłem patrząc na mój baniak to 80 cm. głębokości , czad🤪

To jest faktycznie czad. Teraz to widzę. Kładzie się tu nacisk na długość akwarium, ale szerokość ma też ogromne znaczenie. Oczywiście głównie wizualne, ale to jest właśnie ten czad. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.