Skocz do zawartości

Purolite a520e - nie działa jak trzeba?


Greekzi

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rafalniski napisał:

Nie wiem czy najbezpieczniejszym sposobem dla twoich ryb nie będzie po prostu kupienie nowej żywicy z pewnego źródła i jej dalsze stosowanie. 

..też to zasugerowałem. Pamiętam jak ktoś kupił mokre purolite..co mnie bardzo zdziwiło bo moje zawsze było suche jak kupowałem. Ale chyba warto zmienić sprzedającego tylko  po to aby się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rafalniski napisał:

Tak jak pisałem poprzednio też obstawiam że mogłeś jednak kupić inną żywice. Patrząc chociażby na link, który podał @AndrzejGłuszyca jest kilka różnych żywic Purolite o zupelnie innym działaniu. Nie wiem czy najbezpieczniejszym sposobem dla twoich ryb nie będzie po prostu kupienie nowej żywicy z pewnego źródła i jej dalsze stosowanie. 

Mozliwe ze tak zrobie. Ale czy jesli to bylaby inna zywica to tez zbijała by no3?

Ja kupilem tutaj

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5310578011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet w opisie żywicy na tej aukcji jest napisane "silnie zasadowa", czyli nie ma prawa zakwaszać wody, a wręcz przeciwnie. Trochę zaskoczyła mnie reakcja tego komputerka na łyżeczkę sody, testy kropelkowe nie reagują po tak krótkim czasie na zmianę ph przy tak małej dawce, tym bardziej, że kh się nie zmieniło.

Wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lozin napisał:

Wg opisu na tej aukcji litr Purolite waży 1,5kg, a zgodnie z kartą katalogową powinien ważyć tylko połowę tego - tak było w moim przypadku. 

Też pamietam, że ostatnio ktoś pisał na forum, że kupił mokry Purolite na Allegro, ale takich problemów jak ty nie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkon napisał:

I nawet w opisie żywicy na tej aukcji jest napisane "silnie zasadowa", czyli nie ma prawa zakwaszać wody, a wręcz przeciwnie. Trochę zaskoczyła mnie reakcja tego komputerka na łyżeczkę sody, testy kropelkowe nie reagują po tak krótkim czasie na zmianę ph przy tak małej dawce, tym bardziej, że kh się nie zmieniło.

Wytapatalkowane
 

No a bylo ph 5. Jak zobaczylem jak rosnie to odrazu wyciagnalem telefon. Trwalo to moze z 10 sec a już wzroslo o 1 stopien.  Moze dlatego kh się nie zmienilo bo potrzebuje wiecej czasu zeby test wykazal. Sprawdze jutro. 

6 minut temu, rafalniski napisał:

Wg opisu na tej aukcji litr Purolite waży 1,5kg, a zgodnie z kartą katalogową powinien ważyć tylko połowę tego - tak było w moim przypadku. 

Też pamietam, że ostatnio ktoś pisał na forum, że kupił mokry Purolite na Allegro, ale takich problemów jak ty nie miał. 

Kurde nie pamietam już czy byl mokry. Mam jeszcze troche nie uzywanego bo się caly nie zmiescil. Wyglada jak taki grysik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw usuń purolite. Sprawdzisz czy to faktycznie to jest przyczyna problemu. Jeżeli żywica zbija KH i powoduje obniżenie PH, to dodawanie sody, gdy jest ona w obiegu, nic nie da. Teraz się poniosło i za chwilę spadnie. Takie skoki mogą się odbić na rybach. Chociaż obstawiam spadek KH z powodu braku podmian ( przy niskim wyjściowym łatwo zbić do 0 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, suricade napisał:

Może najpierw usuń purolite. Sprawdzisz czy to faktycznie to jest przyczyna problemu. Jeżeli żywica zbija KH i powoduje obniżenie PH, to dodawanie sody, gdy jest ona w obiegu, nic nie da. Teraz się poniosło i za chwilę spadnie. Takie skoki mogą się odbić na rybach. Chociaż obstawiam spadek KH z powodu braku podmian ( przy niskim wyjściowym łatwo zbić do 0 ) .

Skoro woda ktora wylatuje z purolite ma nizsze ph niz ta w akwarium a przez zastosowanie przez kilka miesiecy ph nie spadalo to chyba już nie musze nic sprawdzac. Ze spadkiem kh i brakiem podmian się zgadzam ale to nie tlumaczy spadku ph. Czyli zakladajac ze z purolite jest wszystko ok to powinienem się skupic na podniesieniu kh?

To wyglada mój. 

IMAG1172.jpg

IMAG1169.jpg

Edytowane przez Lozin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lozin napisał:

Skoro woda ktora wylatuje z purolite ma nizsze ph niz ta w akwarium a przez zastosowanie przez kilka miesiecy ph nie spadalo to chyba już nie musze nic sprawdzac.

Agnieszce pewnie chodziło o to czy inne purolite a520e  też będzie powodować właśnie skoki pH. Inne czyli zakupione u kogoś innego.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek KH tłumaczy obniżone PH. Już ktoś pisał KH jest buforem PH. Im wyższe KH tym stabilniejsze PH w zakresie zasadowym ( powyżej 7).

6 minut temu, Lozin napisał:

Skoro woda ktora wylatuje z purolite ma nizsze ph niz ta w akwarium a przez zastosowanie przez kilka miesiecy ph nie spadalo to chyba już nie musze nic sprawdzac.

Teraz to już zupełnie Ciebie nie rozumiem. Jeżeli jesteś pewny , że to wina Twojej żywicy to co ona jeszcze robi w obiegu ? NO3 od razu nie wzrośnie do śmiertelnego poziomu, natomiast skoki PH mogą uśmiercić obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, suricade napisał:

Spadek KH tłumaczy obniżone PH. Już ktoś pisał KH jest buforem PH. Im wyższe KH tym stabilniejsze PH w zakresie zasadowym ( powyżej 7).

Teraz to już zupełnie Ciebie nie rozumiem. Jeżeli jesteś pewny , że to wina Twojej żywicy to co ona jeszcze robi w obiegu ? NO3 od razu nie wzrośnie do śmiertelnego poziomu, natomiast skoki PH mogą uśmiercić obsadę.

Bo myślalem że moze u kogos bylo podobnie i przyczyna jest znana. Kupie nowy purolite i moze byc to samo. Bo przyczyna nie bedzie zywica tylko cos innego. 

Edytowane przez Lozin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.