Skocz do zawartości

Wylot z pompy


SmyQ

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyda się to dziwne, ale nurtuje mnie problem z wylotem z pompy.

Kupiłem Jebao DCT-6000, która znajdzie się w sumpie, mniej więcej 90cm od bocznej lewej ściany akwarium, oczywiście pod. W bocznym lewym rogu znajduje się również komin. Chciałbym, aby wylot znajdował się nad tym kominem, czyli:

1. albo od razu pionowo w górę od pompy, przebić się kolanem przez pokrywę i potem w bok nad komin

2. albo po skosie w stronę bocznej ściany, przebić się przez pokrywę i jestem nad kominem

Która z tych opcji będzie lepsza? A może żadna ? :)


No i pytanie kluczowe - z czego to zrobić? Końcówka wylotu z pompy wskazuje, że trzeba założyć na nią wąż, ale co dalej na przejściu przez pokrywę i na tym kolanku, żeby ewentualny wąż się nie zginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy pompie wąż silikonowy. Potem kawałek prostej rury kolanko 45 znów kawałek prostej rury kolanko 45 i jestem w kominie. Czyli im mniej kolanek tym mniej zmniejsza się wydajność pompy. Czyli na Twoim miejscu jak masz taką możliwość to daj pionowo pod kominem.

Tylko nie zapomnij o wężu silikonowym jak chcesz wyciszyć drgania pompy na hydraulice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu z armaturą/hydrauliką i kup rurę 3/4 zestaw kolanek i wsio do kupy poskładaj. Ja kupiłem takie na wcisk ale u mnie woda nie opuszcza akwarium. U Ciebie pewnie będzie trzeba dokupić klej i to skleić. W każdym razie do pompy Jebao DCT rura 3/4:

http://www.ustm.pl/pl/produkty-ustm/instalacje-sanitarne/pvc-klejone-instalacje/221-rura-pvc-pn-16-zimna-woda-3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu z armaturą/hydrauliką i kup rurę 3/4 zestaw kolanek i wsio do kupy poskładaj. Ja kupiłem takie na wcisk ale u mnie woda nie opuszcza akwarium. U Ciebie pewnie będzie trzeba dokupić klej i to skleić...


Te rury są podobne do nibco, bo 3/4 w średnicy zew. mają 26,6mm czyli mają tyle samo. Mam je u siebie, tylko jak połączyć je z końcówką jebao ? Wężem ogrodowym 3/4 nie da rady, bo rura ma większą średnicę - sprawdzałem. Na tym filmiku:

Jebao Jecod DCT - 6000 - Praca w systemie filtracyjnym akwarium. - YouTube



koleś ma na wylocie coś w rodzaju rury od odkurzacza albo peszel, tyle że peszel nie ma takiej gładkiej końcówki którą on spiął plastikowymi opaskami ("krawatkami").

Edit:

Endriu możesz jakieś foto połączeń pompy z resztą ? Czasami zdj to więcej niż tysiąc słów.

Dzięki chłopaki za dotychczasowe zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci jedno. Szkoda takiej pompy na takie końcówki, zwężenia itp. To wszystko drastycznie dławi przepływ. Sam wymieniłem peszel na rurę 3/4 i zauważyłem ogromny wzrost wydajności pompy. Musiałem trójnik na koniec założyć bo jeden wylot przewalał mi piach po drugiej stronie mojej 150tki. Łącznika żadnego nie używasz przy rurze 3/4. Masz wszystko w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że tak powiem na ten średni kruciec(bo chyba o nim mówimy) z zestawu od Jebao normalnie nakładam rurę 3/4 (np tę ust-m) ? Nie będzie żadnych strat bez uszczelek ? W pracy mam tę pompę i nie mogę sprawdzić jak to wyglądałoby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego co pamiętam to tak właśnie zrobiłem. Któryś kruciec wszedł w rurkę i użyłem kleju do pcv aby to złączyć. Później dokręcasz jak zawsze do pompy a resztę robisz kolankami itd. Żadnych strat nie ma bo przecież woda wylatuje oryginalną końcówką. W porównaniu do peszla, który wcześniej używałem to wzrost przypływu ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdzę to jutro w pracy, ciekawy jestem bardzo :)

Może w międzyczasie ktoś coś jeszcze napisze

Edit: Właśnie sprawdziłem - do rurki 3/4 (26mm śr zew.) wejdzie ta najmniejsza końcówka (19mm śr zew.) Czy ta najmniejsza końcówka nie będzie już na starcie tłumić przepływu ?

Pewnie sporo tego kleju musiałes wepchnąć tam, jeśli to ta końcówka :)

post-9763-14695725237731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.