Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jako nowy ;)


Przeczytałem wątki o temperaturze w akwarium z biotopem malawi.Generalnie to chciałbym się dowiedzieć (ponieważ istniejące wątki mnie nie przekonały), czy można hodować rybki (bez problemów dla nich) w temperaturze 19-21 stopni? Wiem, że w jeziorze takie temperatury występują, ale czy ktoś to praktykował/uje?Rybki powiedzmy..saulosi.


Pozdrawiam

Opublikowano

Możesz podać źródło tych danych?

Dlaczego chcesz utrzymywać tak niską temperaturę? Moim zdaniem to się źle odbije na rybach.

W tabeli masz podane różne parametry wody w jeziorze m.in. temp. Dane trochę stare, ale parametry na pewno się nie zmieniły.

http://www.mchportal.com/aquatic-life-mainmenu-114/aquatic-life-freshwater-mainmenu-142/tropical-ecology-biotopes-mainmenu-151/99-fw-tropical-ecology/45-lake-malawi-biotopes-water-parameters.html

Opublikowano

...zbyt niska temperatura aby nie obyło się bez problemów. Owszem... pysie żyjące przy dnie jeziora pływają w takiej temperaturze ale jednak większość w wyższej. Taka odpowiednia temperatura to przedział 24-28 stopni. Dobowe wahania nie są groźne dla pysi..mało tego to pysie są odporne na wysokie temperatury ( nawet 30 stopni w lato). W temp. 24-28 szybciej podchodzą do tarła ( generalnie), są bardzie ruchliwe...

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Wg tego źródła takie temperatury bywają przez około 3 miesiące.

http://www.fishchannel.com/freshwater-aquariums/species-info/cichlid/lake-malawi-cichlids.aspx



O, znalazłem. Już kiedyś dawałem tego linka i jest on, myślę, bardziej miarodajny.

http://www.aslo.org/lo/toc/vol_50/issue_2/0727.pdf

Nie widzę tu tak niskich temperatur. Oczywiście jezioro jest duże i niewykluczone, że gdzieś takie niskie temperatury mogą być ale to i tak raczej "chwilowo". Nie sądzę, żeby ciągłe trzymanie ryb w takiej temperaturze wyszło im na zdrowie.

Wysłane z telefonu

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Oczywiście jezioro jest duże i niewykluczone, że gdzieś takie niskie temperatury mogą być ale to i tak raczej "chwilowo".


...jakieś ponoć żyją na głębokościach gdzie jest temp. w okolicy 20 stopniu..Ale to mniejszość. Zgadzam sie Piotrze z Tobą co napisałeś.

Opublikowano

Witam ja u siebie zaobserwowałem że np.w temperaturze do 25,5 stopnia tarły się tylko maigano,podnosząc temperature do 27 stopni dołączyły do nich afry pulpican ,a więc temperatura ma znaczenie ogromne ale im wyższa tym lepiej chyba że przyzwyczaisz ryby od małego ale czy będzie dochodziło do tarła to już ci nie powiem.Tutaj też ma znaczenie głębokość,w naszych akwariach jest ona śmieszna bo ok 60 cmi dogrzewasz wode ,a w jeziorze występowanie ryb dochodzi do 20 metrów co ma znaczenie bo wraz z głębokością maleje temperatura.Napisz co chcesz osiągnąć tą temperaturą 19-20 stopni,czyżbyś chciał wyeliminować grzałkę kolego?

Opublikowano

Pyszczaki, które pływają w naszych baniakach to maksimum 40 metrów większość 20 i mniej. temperatura 24-27 nie wyleciała znikąd. To temperatura odpowiednia dla pyszczaków . W temperaturze 20 stopni ryby będą chorować i zdychać. Po około 2-3 dniach w takiej temperaturze robią się apatyczne i wykazują pierwsze objawy stałego złego samopoczucia.


Ryby z głębszych wód praktycznie nie występują w naszych szkłach. raz bo są brzydsze dwa bo ich odłów jest bardzo drogi. Moje spilostichus w BTN były określone na 70 metrów ale po czasie w Habitacie Edek to sprostował i wskazał ze głębinowa forma to inna ryba. Spilostichus żyją do 40 metrów.

  • Dziękuję 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.