Skocz do zawartości

Pekniete akwarium plz need help


docia

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po wielu postach w ktorych nie jeden uważał że ma racje i dobrze radzi wychodziło na odwrót. Nie każdy kto coś napisze jest świętą racją i wielu z nas musi sie przekonać na własnej skórze. To samo dotyczyło i mnie gdy zaczynałem i pytałem o obsadę, i po jakimś tam czasie życie to zweryfikowało, natomiast były i inne rzeczy które miały sie nie udać a jest i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuje zwlaszcza za tego linka od Cacy zrobie tak jak mówiłam


zaraz wklejam kolejna szybe zbiornik zwoduje na weekend i wszystko opisze


tylko sie zastanawiam czy postawic ta peknieta szyba do przodu i poobserwowac co sie dzieje z peknieciem czy odrazu dac ja na tył i czekac na efekty . potem uruchomic filtracje , i niech sobie dojrzewa


do takiego akwa to chyba wchodzi dokładnie 1m /3 ( szescienny) ?


zara sprawdze ile u mnie kosztuje tyle wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo: jak będzie dobrze, to jak je obrócisz?? Przecież to ciężar konkretny. no chyba że na skórce z tłuszczem, tak jak to ktoś uskuteczniał ;) ale wtedy to całą szafka musiałabyś kręcić, a do tego od razu tą skórkę podłożyć, zanim napełnisz akwa. Wniosek: dawaj ją do tyłu - i tak będzie widać jakby miała lecieć. Ewentualnie zostaw z tyłu trochę prześwitu, by móc sprawdzić, czy cieknie, tak byś mogła od razu reagować.

Ja nie rozumiem jednego - czy nie lepiej byłoby Ci zamówić odpowiednią szybę, przyciąć ją i wstawić - nawet samemu jeśli szklarz nie chce - zamiast tej pękniętej? Albo poszukać kogoś z klubu w okolicy, poprosić o pomoc i nawet zwrócić koszty benzyny? Wiem, że to nie takie proste, ale ja jednak bym się trochę bał, że pewnego dnia popłynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się docia zastanawiam czy to co robisz ma sens. Za wszelką cenę cały czas szukasz we wszystkim oszczędności. A to wymiana szyby za drogo wychodzi, a to ile wody trzeba wlać do takiego baniaka itd. Ja wiem że marzenia są piękną rzeczą ale czasami trzeba chyba do nich podchodzić z rezerwą. I każdemu z nas pewnie byłoby żal pękniętego, 500 litrowego, nowiuśkiego baniaka bez względu na "status majątkowy" ( i tu Ci szczerze współczuję)


Ale jeżeli Cię nie stać na tak duże akwarium to może lepiej skupić się na czymś mniejszym. Bo jak widzę jak Ty się zabierasz do naprawy tego akwarium to aż mi żal Twoich sąsiadów z dołu (no chyba że nie masz). Piszesz że chcesz postawić to akwarium pęknięciem od frontu i obserwować. Tylko co Ty chcesz obserwować?????. A jak Ci akwa strzeli w nocy i 500l wyląduje na podłodze to wydaje mi się że wielokrotnie przepłacisz tą wymianę szyby. A jeżeli nie masz teraz kasy to może wstrzymaj się chwilę, dozbieraj i zrób to porządnie. Ja bym nie mógł spać spokojnie z myślą że obok stoi niefachowo połatany baniak ( i to taki duży)


Życzę Ci jak najlepiej bo aż miło poczytać jak bardzo się do tego zapaliłaś, ale uważam że akurat w tej kwestii należy podchodzić do tematu bardzo chłodno


Co nagle to po .......


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglanda tak po naklejeniu zew. szyby i docisnieciu jej 4 opakowaniami glazury + 20 kg kleju atlas rysa poszła dalej


tak jak zakladaliscie , pod wpływem wody prawdopodobnie tez by sie powiekszyla , na dzien dziesiejszy wyglanda to tak


http://img368.imageshack.us/my.php?imag ... tuumq3.png


czerwony-rysa

zółty- wstawki z dwóch stron

no i reszta łatwo sie domyslic poprzeczki wzd. i pierwsza z poprzecznej


teraz pozostaje kwestja czy dwie sklejone na płask szyby utrzymaja porzed rozerwaniem , :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosia, ale Ty to jesteś hazardzistka. Podziwiam normalnie. Rysa Ci się powiększyła od przyłożenia ilu kilo? 100? Nawet pewnie nie. A Ty chcesz tam 500 L wody nalać i zastanawiać się czy wytrzyma?! Powodzenia. Jak Ci szyb nie rozerwie, to rozwali Ci się łączenie szyby z szybą boczną. Zrozum, że czegoś takiego nie dosztukujesz. Nie wiem jak dosadniej napisać..? Hmm. nie chcę być nieokrzesany, ale jest takie przysłowie: Z gó..a bata nie ukręcisz. Przepraszam, ale już nie wiem jak Ci perswadować.

Jesteś dorosła (zakładam) więc powinnaś mieć zdolność wlasnego osądu.

Daj to akwa do profesjonalnej naprawy bo sobie powódź zrobisz!


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.