Lucky2510 Opublikowano 11 Listopada 2015 #1 Opublikowano 11 Listopada 2015 Witam zacznę od przedstawienia się mam na imie Łukasz (Lucky) od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem założenia akwarium po przeglądaniu internetów szukaniu inspiracji jak to zrobić w jakim stylu itp padło na Malawi. No więc w środku w akwarium prawie wszystko gotowe została mi tylko pokrywa do zrobienia co nastąpi jutro z samego rana oraz proces filtracji wody który musi jeszcze chwilę trwać. Dwa pytania: 1. Jak dobrać oświetlenie? ile i w jakich proporcjach ledy? jak to w miarę sensownie rozmieścić potem? 2. Mam filtr zewnętrzny potrzebuję osobnego napowietrzacza czy to co jest wystarczy?? Z góry dziękuje za odpowiedzi i rady możecie ocenić zbiornik czy tak może być? Niestety zdjęcia zrobione telefonem który ma już bardzo bardzo kiepską kondycję.
timi-akwaria.pro Opublikowano 12 Listopada 2015 #2 Opublikowano 12 Listopada 2015 Cześć, bardzo dobry wybór biotopu, nie będziesz żałował Na tyle co widać przez mętną wodę to całkiem spoko Ci to wyszło. Szczegółowe pytania wstaw w odpowiednich działach, tutaj tylko się przedstawiamy. Powodzenia:)
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Listopada 2015 #3 Opublikowano 12 Listopada 2015 .....cześć Łukasz. Miło ,że do nas na forum trafiłeś. Akwa mi się podoba tylko trochę odnoszę wrażenie ,że masz bardzo dużo piasku . Ale to pewnie efekt podkładu ( styropianu). Odnośnie Twoich pytań to musisz je zadać w innych działach. Tutaj przedstawiamy tylko siebie i swoje akwa.
kado Opublikowano 12 Listopada 2015 #4 Opublikowano 12 Listopada 2015 Cześć Łukasz . Też uważam , że ładnie Ci wyszło i podobnie jak koledzy, że piachu jest zdecydowanie za dużo.... o resztę pytaj w działach tematycznych forum
egon44 Opublikowano 12 Listopada 2015 #5 Opublikowano 12 Listopada 2015 Siemanko :mrgreen: .Witaj na forum czytaj,zdobywaj wiedzę,udzielaj się w odpowiednich działach tematycznych do tego przeznaczonych i ciesz się swoim baniakiem które naprawdę prezentuje się ładnie mimo kiepskiej jakości fotki ale to już malutki szczegół
Lucky2510 Opublikowano 12 Listopada 2015 Autor #6 Opublikowano 12 Listopada 2015 jest karimata pod piaskiem czytałem na waszym forum że też da radę a jedyne co miałem pod ręką, też mi się wydaję ze piasku jest trochę zbyt dużo ale zobaczę może go jeszcze trochę ujmę. no niestety w chwili obecnej tylko takimi zdjęciami funkcjonuję taki telefon, dorwę coś lepszego na pewno wrzucę
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2015 #7 Opublikowano 12 Listopada 2015 Witaj Łukaszu, cieszę się ze spotkania, a widać malawijskie zacięcie. Wyszło zupełnie ładnie i klimatycznie mimo na razie mętnej wody i braku oświetlenia. Wyjmij z 5 szklanek piasku i połóż z tyłu na piasku grzałkę i pisz nowy temat np w podstawach - poradzimy co dalej. EDIT Sugeruję wstawić w profilu miejscowość to bardzo pomaga w poznaniu najbliżej mieszkających kolegów jak i w sytuacjach krytycznych i nie cierpiących zwłoki
MatiK Opublikowano 12 Listopada 2015 #8 Opublikowano 12 Listopada 2015 Witaj na forum bardzo fajnie ułożone kamienie, akwarium ma swój klimacik natomiast piachu dużo za dużo, pięć szklanek to moim zdaniem sporo za mało... Ja miałem w 300 litrach na początku koło 40 kg piachu, wyjąłem ostatnio jakieś 17 i dopiero jest ok. połóż z tyłu na piasku grzałkę Niektórzy producenci zwracają uwagę, żeby grzałka nie miała styczności z podłożem więc nie wiem, czy to dobry pomysł na szczęście masz tak ułożone kamienie, że dasz radę schować grzałkę za kamieniami równolegle do piachu, jeśli oczywiście Ci ona przeszkadza bo jeśli nie to nic nie rób...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się