Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam liczę na waszą pomoc do 450L baniaka mam taką pokrywę jak na zdjęciu jedna świetlówka(pokrywa ma dwie) się przepaliła ale nie mam pojęcia jak ją wymienić.....poprzedni właściciel też nie wie ale twierdzi że to się da wymienić......bo takie świetlówki są na allegro.Obudowa świetlówki jest nitami przymocowana do pokrywy z każdej strony .

post-13476-14695725106747_thumb.jpg

post-13476-14695725113173_thumb.jpg

Opublikowano

Z tego co się orientuje i widzę na twoich fotkach to jest to oświetlenie jakie podaje tu w linku

MODUŁ EcoLight ŚWIETLÓWKA T5 24W SUNNY 6500 AQUAEL (5353914443) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/53/53/91/44/5353914443@@AMEPARAM@@20@@AMEPARAM@@53/53/91/44@@AMEPARAM@@5353914443

i niestety w nich nie da się wymienić świetlówki bo jest to oświetlenie że tak powiem jednorazowego użytku.......................................Jeśli już masz w planach wymianę oświetlenia to pomyśl o modułach Led lub np gotowym zestawie coś podobnego do tego

ZESTAW ZASILACZ UNI ZSN ŚWIETLÓWKA T5 24W AQUAEL (5216686005) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
O......kurde ale wtopa..........ciekawe jak to przymocować jak się nitownicy nie ma ....ciężko będzie to odczepić od pokrywy by jej nie uszkodzić?


Spróbuj po prostu spiłować pilnikiem te nity(ale to syzyfowa prac raczej) albo np uciąć główkę nita tym http://www.wz-narzedzia.pl/wz/szczypce-do-usuwania-nitow-100mm.html......Jeszcze możesz nawet wiertarką spróbować ale jak jesteś "średnio-zaawansowany" to ci się ześlizgnie i szkoda zniszczyć pokrywę......No chyba że wiertarką ręczną :Phttp://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarki-reczne/wiertarka-reczna-con-0039-condor,p46385,l173.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • A miałeś w środku jakieś media, chociaż gąbkę? Jeśli nie to chyba normalne, bo pompa zasysa z dołu komory.
    • Mam kolejne pytanie. Podłączyłem sumpa testowo na tydzień czasu i woda w ostatniej komorze tam gdzie jest pompa jest najbardziej brudna(zamulona) Na powierzchni wody w tej ostatniej komorze cały czas pływają jakieś paprochy. Czy to normalne i po podlączeniu sumpa do akwarium docelowego nie będzie tego problemu?
    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.