Skocz do zawartości

Pysie się chowają.....


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi


No rybek nie zaryzykuje bym tam wpuścić....



Tak sobie czytam te wszystkie rady i się dziwię.

Wiadomo nie od dziś że bajron to raptus więc wszystkie rady dotyczące kolejności działań są jak najbardziej słuszne, bo zrobił jak zawsze czyli natychmiast i na odwyrtkę:rolleyes:


Jak ja rozumiem te jego dwa już baniaki to on oba ma dojrzałe i przestałbym mu radzić w temacie START BANIAKA.


Pierwszy mniejszy ma z rybami i po perypetiach wreszcie dojrzały.

Drugi większy dostał z chodzącą biologią wraz z kubłem, jeśli w kuble nie gmerał i nie wywalił złoża to musi tylko pilnować by tego złoża nie spasteryzować tak jak Piwo Kasztelan Niepasteryzowane. Wystarczy jak ten kubeł podłączy do starego baniaka by się siarkowodór nie wytworzył.

Może go w ogóle wyłączyć byle wtedy go otworzył i uchylił pokrywę z głowicą - tlen ma się tam dostawać i może to czekać dowolny czas aż wszystko zrobi po Bożemu i po kolei.

Tam nic nie zginie nie umrze ani nie zniknie.


Tak jakby żaden z was nie czytał tego i nic nie zrozumiał z wyników tej biologii wyjętej po 2 latach ze śmietnika..


http://forum.klub-malawi.pl/showpost.php?p=334064&postcount=39


Pierwsza w życiu biologia nitryfikacyjna rusza długo powoli jak ta lokomotywa z bajki Brzechwy ale jak się rozpędzi to może ją tylko zatrzymać indolencja akwarysty czyli

wygotowanie we wrzątku, siarkowodór z zamkniętego stojącego kilka dni kubła, narurowca ( nie da się tego zrobić w sumpie i kaseciaku), chlor/chloramina/ClO2 z kranówy no i antybiotyk podczas leczenia.

Nawet brak wody przez 2 lata, mróz - nic jej nie rusza - raz dojrzała idzie jak rozpędzona lokomotywa. Tylko można ją zachwiać i to na moment ujmując pół złoża lub dając nagle dużą dawkę amoniaku ( duże i dużo nowych ryb lub wielka góra gówna nie sprzątana tygodniami).


Bajron jak radzą koledzy.

wylej cała wodę aż do dna a kubeł otwórz lub podłącz do starego małego baniaka.

Zacznij urządzać po kolei bez pośpiechu z rozwagą i tak byś nie musiał za chwilę łap pakować do baniaka ( ta twoja żona to anioł cierpliwości - współczuję) czyli:

- podkładka pod kamole, tło, kamole, piasek płukany, poziomowanie, woda kranowa z uzdatniaczem, mechanik by kręcił wodą, grzałka, i na końcu kubeł. Wszystko raz a docelowo zamontowane, jak coś nie tak to masz czas i zrób dobrze a nie na chybcika.

Po dwu dniach pomierz wszystkie parametry wody OK w tym pH, i temperatura to wpuszczaj ryby.


eljot pisałem nie czytając jeszcze twojego postu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT. Ekspertem nie jestem, ale Deccorativo, Ty nie zdążyłeś przeczytać ostatniego postu Eljota, a ja czuję, że u Pana Bajrona już te 2 ryby w 450 pływają i pomagaja startować biologię....


Ptysią się pewnie podoba nowy baniak (trochę to z przekąsem i specjalnym błędem, nawet dwoma, ale chyba wiadomo o co mi chodzi: rybą zamiast rybom itd.).:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do zabicia nudów zrobiłem testy w nowym baniaku


GH-13

KH-16

PH-7,6 kolor bardziej niebieski niż na skali(wyniki robiłem około 12)

-- dołączony post:

Tak pół żartem pisząc to zaczynam mieć wrażenie, że Bajron trochę nas trolluje od samego początku w tym wątku... :D

Jak troluje???

-- dołączony post:

Z góry przepraszam za OT. Ekspertem nie jestem, ale Deccorativo, Ty nie zdążyłeś przeczytać ostatniego postu Eljota, a ja czuję, że u Pana Bajrona już te 2 ryby w 450 pływają i pomagaja startować biologię....


Ptysią się pewnie podoba nowy baniak (trochę to z przekąsem i specjalnym błędem, nawet dwoma, ale chyba wiadomo o co mi chodzi: rybą zamiast rybom itd.).:grin:



żadna rybka nie pływa w 450L takie adhd nie jestem-czekam za piaskiem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troluje???


No normalnie, w sensie że sobie z nas jaja robisz.... Zaznaczam, że pisałem to pół żartem, pół serio, ale jednak pół na pół bo profil na forum masz od 2013, nastukałeś ponad 400 postów, dostałeś 3 pkt reputacji, a masz problem z podstawową rzeczą, jaką jest start akwarium, do tego jesteś nie do opanowania i ciągle robisz źle i za szybko te same rzeczy, a przynajmniej piszesz, że tak robisz i właśnie dlatego mam wątpliwości, czy to nie jest taka porządna, pierwszoligowa wkręta :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie, w sensie że sobie z nas jaja robisz.... Zaznaczam, że pisałem to pół żartem, pół serio, ale jednak pół na pół bo profil na forum masz od 2013, nastukałeś ponad 400 postów, dostałeś 3 pkt reputacji, a masz problem z podstawową rzeczą, jaką jest start akwarium, do tego jesteś nie do opanowania i ciągle robisz źle i za szybko te same rzeczy, a przynajmniej piszesz, że tak robisz i właśnie dlatego mam wątpliwości, czy to nie jest taka porządna, pierwszoligowa wkręta :P



Powiem tak w 2013 tak pod koniec roku zakończyłem przygodę z malawi sprzedałem baniak(315L) itd,ale to było i jest silniejsze odemnie i teraz wróciłem do mojej pasji i wiele rzeczy nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, po raz kolejny zaznaczam, żeby nie traktować tego osobiście :P spoko, po prostu ja uważam, że pewnych rzeczy się nie zapomina, tym bardziej jeśli się kiedyś czymś interesowało, dlatego dziwi mnie to akwarystyczne nieokrzesanie... ;)


Nie wiem czemu takim nieogarem jestem-jak to żona mówi ty jesteś w gorącej wodzie kompany....ja chce mieć wszystko na już na teraz a ciężko do mnie dochodzi to że w akwarystyce tak się nie da jeżeli chcesz się cieszyć zdrowymi i pełnymi życia rybkami-Przepraszam kolejny raz za swoje ciągłe i męczące pytania postaram się już was nie męczyć pytaniami i samemu sobie radzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu takim nieogarem jestem-jak to żona mówi ty jesteś w gorącej wodzie kompany....ja chce mieć wszystko na już na teraz a ciężko do mnie dochodzi to że w akwarystyce tak się nie da jeżeli chcesz się cieszyć zdrowymi i pełnymi życia rybkami-Przepraszam kolejny raz za swoje ciągłe i męczące pytania postaram się już was nie męczyć pytaniami i samemu sobie radzić....


Ale tu nie chodzi o to żebyś się obrażał i radził sobie sam, tylko o to, żebyś w końcu posłuchał dobrych rad, wyhamował swój temperament i robił wszystko powoli i przede wszystkim po kolei, tylko tyle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to żebyś się obrażał i radził sobie sam, tylko o to, żebyś w końcu posłuchał dobrych rad, wyhamował swój temperament i robił wszystko powoli i przede wszystkim po kolei, tylko tyle... ;)

Dobra jutro zrobię komplet testów zobaczymy jak tam biologia wygląda,bo po tych GH-13

KH-16

PH-7,6 tak sobie.

-- dołączony post:

Znalazłem kolesia gdzieś na forum co w 450L baniaku upchał 72 pyszczaki........


http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1217


to chyba za dużo co??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.