Dawidko Opublikowano 4 Grudnia 2015 Autor #21 Opublikowano 4 Grudnia 2015 jaki start? ten zbiornik mam 3 miesiące i no2 zawsze mam stabilne 0,025.
adam17123 Opublikowano 4 Grudnia 2015 #22 Opublikowano 4 Grudnia 2015 jaki start? ten zbiornik mam 3 miesiące i no2 zawsze mam stabilne 0,025. STABILNE ? co to za słowo ? "NIEDOJARZAŁY" -zbiornik lepiej tu pasuje są różnego rodzaju poradniki,ale każdy mówi to samo - NO2-0 ! w innym przypadku ktoś dał "ciała",albo niedawno wsadziłeś dużą obsadę(i filtracja nie daje rady) lub dałeś "dupy" i się śpieszysz .Mierzyłeś to co dajesz do podmian?
Dawidko Opublikowano 5 Grudnia 2015 Autor #23 Opublikowano 5 Grudnia 2015 woda kranowa NO2 -0,025 ,NO3 - 10.I w akwarium zawsze mam NO2 0,025 no chyba ze jestem daltonistą,no2 nigdy mi nie skacze.
kado Opublikowano 5 Grudnia 2015 #24 Opublikowano 5 Grudnia 2015 daj jakiejś kobiecie niech odczyta ten test NO2 , bo nawet jakbyś miał w kranówie te 0,025 to po podmiance biologia powinna sobie poradzić z tym w max jeden dzień, więc najprawdopodobniej źle odczytujesz kolor
eljot Opublikowano 5 Grudnia 2015 #25 Opublikowano 5 Grudnia 2015 Adam NO2 0,025 jest jak najbardziej ok. Jeśli test pokazuje w karnie tyle samo to najprawdopodobniej tak już ma że mniej nie pokaże. W moim teście JBL'a nigdy kolor nie był identyczny z zerem . Jeśli ta wartość się nie podnosi to biologia jest bardzo dobra. ----------- Tak dla przypomnienia, szkodliwe stężenie azotynów zaczyna się pow. 0,3 i w niektórych testach od tego poziomu zaczyna się pomiar.
adam17123 Opublikowano 5 Grudnia 2015 #26 Opublikowano 5 Grudnia 2015 Nie miałem pojęcia,że w karaniowicie jest już wykrywalne no i istnieje możliwość błędu .
eljot Opublikowano 5 Grudnia 2015 #27 Opublikowano 5 Grudnia 2015 Każdy test/miernik ma swoją tolerancję błędu, a już te opierające się na kolorach to mają sporą
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się