Skocz do zawartości

375 litr jaka belka ,listwa LED jaka?


amigo76

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukam LEDA do swojego 375. chciałbym zmieniać kolory które podkreślą kolory pysków, chodzi mi też o światło nocne,zmierzchowe. mam pokrywę z dwoma T5 moc 54. chodzi także o sposób montażu , widziałem na allegro różne ,ale chodzi mi o wasze zdanie! jakie używacie i jak wam się spisują?

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję moduły LED RGB w zestawie z białymi, można je kupić np. tutaj:

http://www.smd-led.pl/moduly_led.php?pro_id=769

Do tego sterowanie Led Dimmer Pro (www.palabras.pl), czyli sterownikiem wykonanym przez kolegę RomanoLindano.

Jest bardzo dużo wątków na naszym forum dotyczących oświetlenia LED, więc proponuję skorzystać również z wyszukiwarki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.


Nie będę tworzył nowego wątku więc napiszę tutaj.


Mam zbiornik tak jak w temacie, czytałem wiele na temat oświetlenia LED większość poleca moduły led samsunga z 4 diodami. Chciałem je zamówić ale ciężko je dostać bo niby występuje w ofercie sklepów internetowych ale towaru aktualnie brak i z rozmowy z jednym ze sprzedawców wynika, że mogą już być niedostępne.

W związku z tym czy ktoś ma oświetlenie oparte na takich diodach:


https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsung-3x5630-160-stopni-bialy-zimny,3,3404,3269


Ile ewentualnie trzeba ich kupić na zbiornik 150 cm, ile niebieskich i czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na liczbę lumenów przypadają dwa potrójne na jeden poczwórny. A ilość jest niestety bardzo subiektywna. Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. Biorąc pod uwagę potrójne - ja bym na Twoim miejscu zaczał od 10 białych, czterech niebieskich i dwóch czerwonych, albo zamiast kolorowych daj 7 sztuk RGB. Zasilacz kup taki, żeby z dwa razy tyle modułów wyrobił - jak uznasz, że za ciemno.

Ja lubię jasno, więc od razu robiłmym dwie takie "belki" po 10+7, ale są koledzy, którzy Ci 5 białych doradzą, bo wolą klimatycznie i półmrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, poszukam jeszcze tych z 4 diodami a jak nie znajdę to zamówię 15 białych zimnych + 6-8 niebieskich i 3 czerwone zasilacz około 40W.

Mam nadzieje, że będzie dobrze jak nie to jeszcze dokupię białych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od pewnego czasu brak modułów poczwórnych białych zimnych. Chyba jakaś luka w produkcji lub wstrzymanie. Bierz te co podałeś lub te:

http://kupujled.iai-shop.com/product-pol-133-Modul-LED-3-SMD5630-SAMSUNG-GOQ-1-08W-DC12V-IP68-Zimna.html

Weź po prostu x2 i tyle. Cena też proporcjonalnie mniejsza więc nie ma co płakać, moduł ten sam i świecą dobrze. Weź z 15-20 takich i będzie ze sporym zapasem. RGB nadal są poczwórne i te polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od pewnego czasu brak modułów poczwórnych białych zimnych. Chyba jakaś luka w produkcji lub wstrzymanie. Bierz te co podałeś lub te:

http://kupujled.iai-shop.com/product-pol-133-Modul-LED-3-SMD5630-SAMSUNG-GOQ-1-08W-DC12V-IP68-Zimna.html

Weź po prostu x2 i tyle. Cena też proporcjonalnie mniejsza więc nie ma co płakać, moduł ten sam i świecą dobrze. Weź z 15-20 takich i będzie ze sporym zapasem. RGB nadal są poczwórne i te polecam.



Ile tych RGB 4xLED trzeba by było kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.