Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800 i on jest bez napowietrzacza dlatego mam 2 napowietrzacze w akwa ale dziś w nocy wyłączyłam brzęczyk bo denerwowało mnie to i przyczyną wymarcia tych rybek mogło być to że wyłączyłam to na noc te rybki były małe i może dlatego??????

Opublikowano

tak jak ci pisał Andrzej , bez testów wody trudno powiedzieć dlaczego ryby padają bez wyraźnych objawów chorobowych ... przeważnie jak nie ma żadnych objawów, to z wodą coś nie tak

Opublikowano
a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800 i on jest bez napowietrzacza dlatego mam 2


...jeżeli dalej masz ten filtr Aquela 1000 ( nie wiem czy masz filtr czy samą głowicę) to możesz zrobić w ten sposób ,że pozbądź się modułu z wkładem i gąbką oryginalną a kup gąbkę bardziej gęstą i większą . Jak ma wyglądać gąbka i jak ją połączyć to wszystko znajdziesz w SZUKAJ. Ale jeżeli chcesz mieć teraz ciche i skuteczne napowietrzanie to pozbądź się tych brzęczków bo niewiele mają wspólnego z napowietrzaniem , włóż filtr Aquela 1000 do akwa tak aby był naprzeciwko wylotu zewnętrznego ( zasysy mogą być razem) ale jego wylot skieruj z dołu do góry aby Ci łamał lustro wody. Wtedy będziesz miała super napowietrzanie ( a brzęczki schowaj głęboko do szuflady) i ciche. Tu już zaczyna się temat o cyrkulacji a my chyba jesteśmy w innym dziale:)

  • Dziękuję 1
Opublikowano
a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800

Rozumiem że żadnych wkładów nie przekładałaś tylko podłączyłaś nowy filtr.

Jeśli tak to pozbyłaś się sporej części biologii.

Temat przenoszę do podstaw bo od tego trzeba zacząć.

Zapraszam do klubowego FAQ

Opublikowano
nie nic nie robiłam


Podobnie jak Post Mortem jestem zdania że nie zawiodła biologia choć na początku jak Ania napisała że zalała baniak i wpuściła ryby to wątpiłem ale tylko do momentu jak obejrzałem film - żadne problemy biologii nitryfikacyjnej.


Moim zdaniem Ania zabiła tropheusy mrożonką i podaną nie wiem ile i jak dużo ale pisała mi że nie ma już tego opakowania i nie wie co to było. Wynika jednak że cały blister poszedł szybko - jeszcze jak dawała tą mrożonkę?

Dlaczego red-red i jeszcze jedna ryba padła nie wiem.

Ale myślę że Ania ma także drugi problem - NO3

Nigdy nic nie napisała o podmiankach wody a od sierpnia to szmat czasu a ryb było b. dużo.

Obym był w błędzie:rolleyes:

Aniu pisz kwieciście - masz tu samych przyjaciół - pisz więc bez obaw o wszystkim

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Ja tam zawistny nie jestem, ale w tym wypadku napisałbym jakąś skargę na tego pseudo-sprzedawcę żeby musiał szukać roboty gdzie indziej. Facet jest zwykłym naciągaczem, wcisnął Ci co popadnie, pewnie nawet samemu nie mając pojęcia co to za ryby. W takiej sytuacji to jego psi obowiązek przyjąć te ryby znowu do siebie... Tak jak Ci koledzy napisali już wyżej, z mrożonkami trzeba oszczędnie i bardzo ostrożnie, należy je przed podaniem dokładnie wypłukać na sitku pod bieżącą wodą. Pójdź za radą Eljota, od deski do deski przeczytaj FAQ i pewnie sama dojdziesz do tego, gdzie leży błąd. No i wymień obsadę bo szkoda tych pozostałych rybek. Powodzenia!

  • Dziękuję 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
    • Po co nawozisz? Trafiłeś na forum miłośników ryb z j. Malawi, nie uświadczysz u nas bogactwa roślin. Podejrzewam, że Ty założyłeś akwarium z innym biotopem.
    • Będe bardzo wdzięczny za podpowiedzi od bardziej doświadczonych akwarystów
    • Cześć, Mam pytanie dotyczące okrzemków w moim nowym akwarium. 200l brutto-150 l wody netto, filtr aquael ultramax2000, co2 (indykator ciemnozielony), oświetlenie 2x 14 w aquael leddy tube + sinkor x 42 w (aktualnie sinkor świeci na 70%, a leddy tube są wyłączone od momentu jak pojawiły się okrzemki), świece 7 h dziennie. Akwarium ma 4 tygodnie, a okrzemki zaczęły się pojawiać ok tydzień temu. Chyba za wcześnie zacząłem nawozić potasem + mikro + makro + carbo( mikro i makro 1/4 dawki, a carbo pełna dawka), jak pojawiły się glony to przestałem lać mikro i zostałem tylko przy carbo, makro i potasie. Podpowiedzcie czy to normalne? czy coś jeszcze moge zrobić żeby się ich pozbyć? Szybę czyści się łatwo, ale znaczna część monte carlo jest pokryta okrzemkami, a pomimo to widzę, że nowe zielone listki wystają ponad glony, ale potem znowu są zasłaniane i znowu się pokazują i tak w kółko... Mniej więcej w 3 tygodniu no2 i amoniak zeszło do 0 i jak utrzymywało się tam kilka dni to wpuściłem parę ślimaków i parę krewetek amano. Dodam, że to moje 2 akwarium- pierwsza jest kostka 30 l z krewetkami i tam okrzemki też pojawiły się na starcie, ale nie w takiej ilości.  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.