Skocz do zawartości

Obsada 120x50x50


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Kobaltowy to smuklejszy kuzyn M. estherae i taki litraż będzie odpowiedni dla tej ryby. Ja w swojej 300-tce o identycznych wymiarach miałem M. callainos i uważam, że ten gatunek spokojnie nadaje się do takiego akwarium. Pomimo, że kobalty u mnie nie miały łatwo ponieważ zamieszkiwały zbiornik wspólnie z M. msobo Magunga i C. afra Cobue, przez co w akwarium dość mocno iskrzyło, to potrafiły sobie podporządkować pozostałe gatunki i to one panowały w akwarium ;-)


Odnośnie L. caeruleus i wypowiedzi Kolegów: eljota i marcin1ja1 - mam trochę inne doświadczenia z yellowkami - być może wynikało to z tego, że trzymałem ten gatunek w 240 litrach z dwoma terytorialnymi gatunkami, które były ściśle przywiązane do substratu i podzieliły dolną część zbiornika wyłącznie pomiędzy siebie. Siłą rzeczy L. caeruleus został wypchnięty w górne partie zbiornika, przez co - przynajmniej u mnie tak było - sprawiał wrażenie gatunku przebywającego generalnie w toni. W takim też kontekście pisałem o tym gatunku jako oderwanym od substratu - nie było moją intencją wprowadzenie nikogo w błąd ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynotilapia Afra Red Top Likoma 1/4

Labidochromis caeruleus 1/5

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano” 1/4


Chyba pójdę w taki układ. Ciężko dobrać 3 gatunek do Afry bo te gatunki przez Was zaproponowane są zbliżone wyglądem



Wydaje mi się, że na początek będzie to dobra obsada. Jeżeli będziesz kupował małe rybki to proponuje po 10szt z każdego gatunku. Przy większych rybach może zaryzykować i kupić "gotowe" haremy. U Afry nie będzie problemu natomiast u Yellowa i Maingano trzeba będzie się trochę pogimnastykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.