Skocz do zawartości

Problemowy start "na urynę"


Bykster

Rekomendowane odpowiedzi

....już o falstartach na urynę nawet nie chce się czytać. Decco opisał co i jak..ciekawy jestem czy potencjalni startujący będą czytać i czy dalej będą falstarty . "Tradycyjny" trwa 3-4 tygodnie a przyspieszony tyle samo.


To nie jest Bykster uwaga do Ciebie . Ale po prostu ostatnio jakiś szał zapanował na takie odpalanie co przekłada się na to ,że na początku zabawy w akwarystyce wielu kolegów się zraża zamiast się cieszyć tym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno dostawałem od wielu po łydkach za negatywną ocenę tej metody.

Ale bez satysfakcji się cieszę bo się zmienia.

Proponuję wpisać gdzieś w widocznym miejscu także w Podstawach - może młodziankom :D pomoże.

Kończę opracowanie metody startu biologii bez żadnych przyśpieszeń ani błyskawicznych startów biologii czyli normalnie ale pozwalające na bezpieczne wpuszczenie ryb w 3 dniu od zalania baniaka - Andrzeju spoko - niemal tradycyjnie zobaczysz. Powtarzam testowanie drugi raz by być pewnym wyników. Zaznaczam że nie wynalazłem koła ani prochu tylko skopiowałem od morszczaków i nie opatentuje każdy młodzianek będzie mógł skorzystać - no jak najpierw przeczyta a nie zacznie od wpuszczenia ryb do surowej wody.



Odnośnie (fal)startu na urynie... to nigdy więcej! Tyle sposobów na start a ja wybrałem najgorszy. Mam nadzieję, że ten temat będzie przestrogą dla ludzi, którzy zastanawiają się nad tym sposobem.

Planowałem po 3 tygodniach zakup rybek... Cóż, za niewiedzę się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pomiary wody ~8h po podmianie - NH4 - niezmiennie 0, NO2 - jak zwykle mam problem z odczytem... jak przyłożę fiolki w/g instrukcji to kolor zupełnie nie zgadza się z tymi na skali. Nie wiem czy tak już jest z tym testem ale ja mam ewidentny odcień koloru czerwonego a nie fioletowego. Teraz dopiero po wymianie, jak podniosę fiolkę ~5cm nad skalę i użyję mocniejszego światła, to nabiera fioletowego odcieniu. Tak że po podniesieniu fiolki wychodzi 0,6. Bez podnoszenia - cholera wie, ciemno czerwony kolor.


imUMiZR.jpg


MXrvt8L.jpg


H7hDewb.jpg


dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz podstawowy błąd Kolego - pomiary wykonujesz przy sztucznym świetle, na co Ci już kiedyś zwracał uwagę Decco.

Musisz powtórzyć testy jutro przy dziennym naturalnym świetle (czyli w taki sposób, żeby nie padały na skalę barw promienie słońca).

Jeśli masz problem z odczytaniem wyników to ustaw sobie skalę barw w taki sposób jak na ostatniej fotce w Twoim ostatnim poście i koniecznie włóż fiolki do komparatora (mnie na przykład w taki właśnie sposób wygodniej się odczytuje wynik czyli widzę fiolki jedna obok drugiej, a nie jedna pod drugą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Po powrocie z długiego weekendu jak zobaczyłem akwarium to pierwsze o czym pomyślałem: o ku*** jaki syf. Na piasku i kamieniach mam łąkę glonów a Vallisneria urosła jak szlona.


kjprnSR.jpg


lPxj86U.jpg


EOHJH6i.jpg


Humor poprawiły mi jednak pomiary wody:


NH4: 0

NO2: 0,2

NO3: 10 - i tu moje zdziwienie jak to możliwe że po przerobieniu tak ogromnej ilości NO2 mam NO3 o wartości 10... czy to możliwe że glony i rośliny "zjadły" całe NO3?


Mam też pierwszych lokatorów - testowe rybki, na siłę wciśnięte od rodziny - 4 małe mieczyki. Jak na razie mają się dobrze i po wpuszczeniu pierwsze co zrobiły to rzuciły się na "łąkę glonów" na piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinice. Prawdopodobnie masz problem z fosforanami w akwarium. Przyda się pewnie test na PO4. Obecnie co możesz zrobić to posprzątać akwarium i przykryć go kocem na parę dni. Światła oczywiście zgasić. Obawiam się jednak, że odbije się to również na Twoich roślinach.

Druga opcja to jakiś adsorber fosforanów i do kubła go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.