Post_Mortem Opublikowano 16 Września 2015 #11 Opublikowano 16 Września 2015 Dzięki za odzew, choć nadal nie mogę wyjść z podziwu, że zadałeś sobie trud założenia konta na forum, odszukania odpowiedniego działu na forum, a następnie na szybcioka coś tam wklepałem :-)
bimbal20 Opublikowano 16 Września 2015 Autor #12 Opublikowano 16 Września 2015 Tak jak już obiecałem, zacznę od nowa z przedstawieniem się: Siemanko mam na imię Marcin, pochodzę z Wałcza, w chwili obecnej mieszkam w UK, a dokładniej w Doncaster:) Taka króciutka historia : Moja przygoda z rybkami zaczęła się we wczesnych latach 90tych. Namawiałem rodziców na rybki ale Ci nie chcieli się zgodzić, więc Marcin niewiele myśląc opróżnił skarbonkę i udał się do zoologa po gupiki. Po zakupie był jednak mały problem, ponieważ nie było baniaczka. Rybki wylądowały więc w 5l słoju do którego zamontowany został napowietrzacz i grzałka. Po kilku dniach mój wujek oddał mi swoje akwa, wraz z mieczykami, molinezjami i milionami gupików. Przez kilka lat przez owy baniak przepłynęły różne rodzaje rybek od wcześniej wspomnianych gupików bo auratusy na sam koniec. Akwarium zostało zlikwidowane kiedy to po zakończeniu 8-mej klasy wyemigrowałem za miasto w celu dalszej nauki. Tak mijały lata bez baniaka, aż pewnego dnia będąc na wesołym miasteczku z rodziną udało się wygrać plastikowy klosz ze złotą rybką, to był początek mojego powrotu. Z klosza zrobiło się 27l, następnie 45, aż pojawił się mój pierwszy setup (Fluval Roma 125). Mieszkańcami tegoż zbiornika były neolamprologus brichardi i labidochromis caeruleus. Po dłuższej lekturze wywnioskowałem, że te rybki nie za bardzo mogą razem mieszkać, więc zakupiłem baniak 180l, w którym zamieszkały pielęgnice mbuna, a popularne księżniczki zostały na swoim. Kiedy 180l było za małe jego miejsce zajęła Rena 260, a żeby "księżniczkom" nie było smutno to też dostały nowy dom (Aqua one 220l). Z czasem miejsce księżniczek zajęły neolamrologus multifasciatus i neolaprologus leleupi. Nadszedł jednak czas kiedy to moja pani nie wytrzymała, musiałem więc sprzedać baniaczki i zakupić jeden większy - padło na Juwel Vision 450 (okazyjnie zakupiony od kolegi). Tak więc zostałem tylko z mbuna. W grudniu zeszłego roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn straciłem wszystkie moje ryby, miałem już zrezygnować, lecz coś pchnęło mnie do ponownego staru. Po wydaniu duuużżżżżej ilości pieniążków na nowy sprzęt, dekorację oraz ryby ruszyłem od nowa. Po jakimś czasie, dokładnie 1 miesiąc od startu mój Vision 450 był dla mnie za mały, jego miejsce zajął nowy 180x60x60. Do tego doszło kilka zbiorniczków w garażu i jakoś to hula. To teraz ciut o moim baniaku: - 180 x 60 x 60 z aluminiową pokrywą i szafką robioną na zamówienie, - filtracja: fx6 z własnej roboty deszczownicą (seachem matrix, alfagrog, gąbka oraz wata), All Pond Solutions 1400 l/h (standardowe wkałdy), - oświetlenie Listwa LED 120cm firmy JMB wraz z programatorem, - 2 x grzałka 300W podłączone do kontrolera temperatury STC1000 - falownik WM 6000 l/h - podłoże stanowi mix piasku ze sklepu budowlanego - kamienie zdobyczne: granit oraz łupek, - tył zamalowany na czarno. Obsade już podawałem, jednak z racji, że ruszam od nowa z przedstawieniem się to podam raz jeszcze:) : - WC Para Metriaclima Zebra Gold lion’s cove z samicą OB. - WC Metriaclima Black Dorsal Shauri (1m + 3f) - F1 para Cynotilapia Zebroides Ndonga - F1 para Pseudotropheus Saulosi - F1 para Petrotilapia Ruarwe - F1 grupa labidochromis/melanochromis Joanjohnstonae - grupa Metriaclima Cyaneusmarginatus Nkhomo Reef (1m F1 + 4f) - grupa Labeotropheus Trewavasae Thumbi West (2m + 6f, jeden samiec i jedna samica standard, reszta to OB) - 2 pary Cynotilapia Zebroides Cobue (1 para standard, 2ga albino) - 2 x Synodontis Multipunctatus Kilka fotek mojego baniaczka i jego mieszkańców (z góry przepraszam za jakość fotek - robione telefonem): http://zapisz.net/gal.php?id=55f9771c358cf
Post_Mortem Opublikowano 17 Września 2015 #14 Opublikowano 17 Września 2015 Witaj ponownie, Fajnie, że postanowiłeś szczegółowo przedstawić swoje CV akwarystyczne oraz informacje na temat aktualnego zbiornika. Moim skromnym zdaniem, powinieneś się wziąć na początek za uporządkowanie obsady bo masz niezły Malawi-Mix w zbiorniku (tych gatunków, które posiadasz nie trzymamy w parach tylko w układach haremowych), nie wspominając o niezgodnościach w diecie w kontekście skrajnych różnic w upodobaniach troficznych w przypadku niektórych gatunków (np. trewki i cynotilapie)
bimbal20 Opublikowano 17 Września 2015 Autor #15 Opublikowano 17 Września 2015 Dzięki, mam nadzieję że taki obszerny tekst "o mnie" nie jest lekką przesadą odnośnie moich podopiecznych, to było w planach dokupienie samic tak aby układ był minimum 1 + 3, oraz przymerzałem się do założenia zbiornika przeznaczonego dla cyno cobue(oczywiście wraz z dokupieniem większej ilości osobników), jednakże jak to w życiu bywa (szczególnie w moim) cały plan wziął w łeb, z powodu nieplanowanej przeprowadzki :/ na chwilę obecną planuje jak wszystko przetransportować
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się