juppi Opublikowano 9 Września 2015 #1 Opublikowano 9 Września 2015 http://www.fotosik.pl/zdjecie/c9504e5c80aa35dc Witam wszystkich po długiej przerwie. 480 litrów, czyli 160x60x50 Akwarium zalane dwa dni temu, więc woda jeszcze mętna ) Filtracja: wewnętrzny pompa Atmana 2000l/h + gąbka; biologią zajmuje się JBL e1901(:micromec+micromec+zeolit+ceramika+wata) W akwarium jest jeszcze cyrkulator JVP 102. Piasek z Castoramy Kreisel99 (1-1,2mm), tło czarna folia samoprzylepna, w akwarium 110 kg serpentynitu. Oświetlenie: dwie listwy led. Aktualnie, jak i na zdjęciu powyżej świeci tylko jedna - przednia Obsada w trakcie planowania. Mam jakiś miesiąc na przemyślenia Nawet nie wiem czy to będzie mbuna czy non-mbuna? A co do "długiej przerwy" /teraz będzie akwarystyczne CV, można pominąć czytanie ;>>/ Przygoda z malawi rozpoczęła się w 2005 roku, po półrocznym oczytywaniu tegoż właśnie forum ) Postawiłem wtedy baniaczek 235 litrowy. Zwyciężyły względy estetyczne, choć to nie był idealny rozmiar dla pyśków: 100x50x50 minus ścięte rogi - tzw heksagon. Pierwsze cztery lata to kolejno saulosi+maingano+red redy. Oczywiście trzy gatunki jednak nie dały rady, ostatecznie zostały Redy, ostatecznie zniechęciłem się i do nich (samiczki były skundlone z red-blue czy czymś takim... Same były śliczne, ale wypuszczały szarobure potomstwo, które przeżywało wśród skał). Potem była przeprowadzka i w 2009 kolejny start. Tym razem saulosi + rdzawy. Potem był urlop, na miejscu zostali znajomi, którzy na maxa przekarmiali ryby. Zrobiło się bagno, NO3 w kosmos. Udało się uratować tylko kilka saulosi. Został baniaczek jednogatunkowy. W 2012 - kolejna przeprowadzka + remont nowego domu i kolejny start tego samego zbiornika. Tym razem jako jednogatunkowy z membe deep. No i teraz kolejna przeprowadzka - mam nadzieję że na dłużej. Poprzedni baniaczek poszedł w dobre ręce razem z obsadą a ja jestem w trakcie startu 480 litrów ) Pozdrawiam wszystkich
JemioloSeba Opublikowano 9 Września 2015 #2 Opublikowano 9 Września 2015 Bardzo fajne szkiełko. Gratulacje!
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 9 Września 2015 #3 Opublikowano 9 Września 2015 Suuuuuuuuuuuuuuperrrrrrrrrrrrrrrrrr
egon44 Opublikowano 9 Września 2015 #4 Opublikowano 9 Września 2015 Baniak ma swój klimat,jednym słowem ekstra
Andrzej Głuszyca Opublikowano 9 Września 2015 #8 Opublikowano 9 Września 2015 ...podoba mi się! Tak lubię...
JEFFIK Opublikowano 9 Września 2015 #9 Opublikowano 9 Września 2015 W prostocie MOC!! Super aranżacja kamieniołomu i ten świetnie doświetlony środek robi wrażenie:) Chyba wrócę do mbuny:D
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się