Skocz do zawartości

Błyskawiczny, bezpieczny i prosty start zbiornika ???


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Olobolo - nie, nie jest bezpieczny co zasugerowałeś pisząc w innym wątku, że NO2 i NO3 poza granicami normy. Może jest ok i Tobie się udało ale koledze kado, startującym na tym samym preparacie już nie bardzo. Bezpieczny start to taki, który zawsze się uda, a w szczególności laikowi. Do tego powinien być prosto opisany a tu tego nie bardzo widzę, chyba, że zgubiłem się w gąszczu Twoich kwiecistych wypowiedzi.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpiochu powiedz mi co Twoja wypowiedz wnosi? Wykłócasz się czy jest czy nie jest. Właśnie przez takie wypowiedzi nie chce mi się poświęcać czasu na opisanie tego co się stało i odraczam to w czasie. Wolę podziwiać moje ryby i rozmawiać merytorycznie przez telefon z konkretnymi osobami, niż targować soę z takimi jak Ty. Chyba ja wiem lepiej czy soę udało czy nie. Właśnie przez parę osób ciągle na mnie naskakujących nie mam na razie czasu na opisywanie tego, co zaszło. Jeżeli nie umiesz czytać tabelki i nie widzisz że Stability działa, to ja nie mam zamiary tego w kółko tłumaczyć. Prezes pokazał jak działa Nitrivec, to może jego wątek przeczytaj i tam też pomarudź. Ludzie, na prawdę ręce mi opadają. Czepi soę taki i męczy. Ile to juz można znosić. Zaraz jeszcze powiesz, ze ryb tez nie mam bo mi zdechły?

Nie toleruję, jak mi coś ktoś wmawia. Jeśli uważasz, ze Stability nie działa, to sobie tak uważaj, ja uważam przeciwnie. Watku Kado nie czytałem bo oglądam ryby. Nawet swojego nie czytałem od ostatniego wpisy kilka dni temu.

Jesteś akwarysta wiec stosuj się do prostej zasady: pośpiech nie wskazany, wiec daj mi napisać a nie czepiaj się. Zachowujesz soę jak zwykły troll, a nie osoba która chce się czegoś dowiedzieć.

Napewno takie ataki nie mobilizują mnie do pisania, bo komu ja to opisuję ? Paru malkontentom? Trochę więcej otwarcia na świat i nowe technologie. Bakterie startowe działają a "mój" sposob na start gwarantuje m. in. Brak zakwitów, krystaliczna wodę od samego początku :)

Wyluzujcie w końcu i uzbroicie się w cierpliwość jeśli chcecie się czego ciekawego dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega Olobolo jest niomylny...


Zaciekawiony ostatnim wpisem, jak to wszystko super działa i faktem, że za chwilę będę zalewał moje nowe akwa przeczytałem cały ten wątek i....

... moje wrażenie jest zupełnie przeciwne - nic nie działa, akwarium jest w stanie dojrzewania i z tego co widzę po wynikach testów jeszcze chwilę będzie dojrzewać.


Jeśli uważasz, że NO2 na poziomie 0 przez dwa dni oznacza, że cykl azotowy jest "zamknięty", to zrób jeszcze jeden eksperyment - nalej kranówy do jakiegoś zbiornika dorzuć trochę roślin i mierz poziom NO2 bez dodawania żadnych super bakterii - jestem przekonany, że wyniki takich testów będą podobne do tego co prezentujesz...

Przyłączam się do wniosku o zmianę tematu wątku i szczerze powiedziawszy dziwię się, że do dziś to nie nastąpiło...

Wątek wprowadza ewidentnie w błąd i może grozić początkującym.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kessev właśnie takie komentarze skutecznie blokują moją chęć pisania.

Wmawiasz mi coś, a tego nie lubię.

Jak nie potrafisz czytać i interpretować tabelki, to nie moja wina.

Nie widzę sensu marnowania czasu na opisywanie sytuacji, jeśli dowody są dla Was niczym.

Eljot. Po co modyfikować? Lepiej usuń. Idź na całość. Cenzura, jak w PRL. Ręce mi opadają.

Człowiek się stara, żeby coś pokazać, a ci mu bedą wmawiać, że mu nie wyszło. Fakty sa inne, a Ci dalej swoje. Genialnie. Dziękuję. Żyjcie w swoim świecie. Ten wątek nie jest o bakteriach tylko o starcie z użyciem bakterii, UV, itd. Może trochę większej wyrozumiałości proszę i cierpliwości. O tak dużo proszę? Zrobiło soę bardzo niemiło. Jak tak dalej pójdzie to nie bede mial ochoty opisywać całej sytuacji.

Na prawdę czuję się jak w piaskownicy. Ryby czują się swietnie, nie mogę oderwać od nich oczy, zamawiam kolejne, a Ci mi wmawiają, że nie jest super. Pokazałem, że błyskawiczny start jest możliwy, a Ci dalej swoje. Zadzwońcie sobie choćby do Państwa Wisz z TM.

Ręce mi opadają. Czuje się, jakbym próbował wytłumaczyć małpie, że słońce składa się z helu.

Dlaczego ciagle mnie prowokujecie i nie dacie w spokoju napisać końcowych wniosków?

Ten wątek jest o błyskawicznym starcie. Udowodniłem ze jest on możliwy. Ba! Udowodniłem wiele żeczy. To wszystko czeka na opisanie. Do opisania jest tak dużo rzeczy, że muszę się zastanowić jak to zebrać. Jak ja mam pisać w takiej atmosferze? + do tego ktoś bedzie zmieniał moje wypowiedzi. Za cenzurę ja dziękuję. Ja przeprowadziłem ten eksperyment i ja wiem ze się udał. Ni chyba, że moje ryby są urojeniem, a w watku o Tramitichromis intermedius dodałem cudze zdjęcia. To jest ostatni taki wątek, w którym próbuje coś udowodnić. Nie mam czasu na kłótnie z Wami. Wolę się skupić na moich rybach i tyle. Dajcie chociaż do cholery ten wątek skończyć i nie zmieniajcie mi treści! O to wnioskuję. W przeciwnym wypadku dalsze pisanie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljot. Po co modyfikować? Lepiej usuń. Idź na całość. Cenzura, jak w PRL. Ręce mi opadają.

Kolego żadna cenzura to, że temat nie wprowadza w błąd twierdzisz tylko ty a wielu się z tym nie zgadza. Wytłumaczyłem jasno dlaczego to zrobiłem jeśli tego nie rozumiesz to trudno (może inaczej rozumiemy słowa błyskawiczny, łatwy i bezpieczny), czytający sami ocenią.

------------------

Jak masz takie życzenie mogę zmienić tytuł na mniej kontrowersyjny np. Start akwarium Olobolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie:


Czy twoje ryby pływały u ciebie w akwarium przy mierzalnym NO2? I proszę o odpowiedź w stylu TAK lub NIE.


Na twoje wnioski końcowe czekam z wielkim napięciem lecz w jaki sposób by to napisane nie było pewnych faktów nie zmienisz. I jak by tego nie usprawiedliwiać nie można wmawiać komuś ,że jest inaczej niż samemu się pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Olo. Twierdzisz ,że nie masz czasu na opisanie sowich wniosków bo wolisz skupić się na rybach. I OK. Ale sam zauważ ,że wiele czasu poświęcasz na odpisywanie na mało merytoryczne posty..mało tego ..niejako straszysz ,że jak koledzy nie zaprzestaną" atakowania" Ciebie to nie opiszesz swoich spostrzeżeń...Masz do tego pełne prawo..Ale pamiętaj ,że nikt Ciebie nie zmuszał ani nie prosił o ten eksperyment. Stań ponad wszystko, nie wdawaj się w słowne "potyczki" i jak masz ochotę to zrób podsumowanie a jak nie masz to nie rób. Trochę odnoszę wrażenie ( oby błędne) ,że Ty robisz nam łaskę... Nie, nie robisz...Nasze akwaria funkcjonowały , funkcjonują i będą funkcjonować bez względu na różne innowacje w akwarystyce.. I to akwaryści będą decydować o tym co im pasuje i odpowiada. Nie możesz szantażować kolegów tym , że nie dokończysz opisywania jak będą Ci tu przeszkadzać czyli pisać w tym temacie... Nie czytaj.. A to jest forum i nie na miejscu jest prośba o to aby nie pisali bo Ci przeszkadzają...

Mam nadzieję ,że nie będziesz miał do mnie żalu za te parę słów być może trochę zbyt krytycznych... Ja to wszystko co napisałem kładę na karb tego ,że masz teraz pewnie wiele innych emocji prywatnych. Ale nie możemy WSZYSCY przekraczać pewnych granic.


.... i tak bez emocji. Dokończ dzieła i pokaż klasę:)

  • Dziękuję 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.