Skocz do zawartości

Nowe akwarium 100x40x50 - prośba o ocenę


Bykster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie startu zbiornika. Na jakim poziomie w początkowej fazie najlepiej ustalić NH4?


20.09 wlałem około 40ml uryny na ~170l wody netto. Dzisiaj - 23.09 wykonałem pomiary wody, wynik zmienił się następująco:


NH4: >0,05 -> 0,2

NO2: 0,01-0,025 -> 0,05 - 0,1

NO3: 5-10 -> 10


Odnośnie bakterii:

- Od zalania akwarium używam w filtrze wew. gąbki juwel nitrax (zawiera tabletki z bakteriami nitryfikacyjnymi)

- około dzień po zalaniu - 18.09 wlałem 10ml Tropical BactoActive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe pomiary wody:


PH 7,7

KH - 11

GH - 13

NH4 - 0,2 - 0,3

NO2 - 0,1

NO3 - 5-10


Po pomiarach wlałem 10ml BactoActive.


Czy spadek KH i GH może być spowodowany gąbką z węglem aktywnym?


Zmieniłem trochę wystrój akwarium, dodałem trzy rośliny: Vallisneria neotropicalis, Anubias barteri oraz Cryptocoryne lucens. Nad prawą stroną jeszcze pracuję ;)


QYvksSl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wystrój ok najważniejsze że tobie się podoba ;),ale tak jak kolega Bezprym napisał schowałbym ten filtr wewnętrzny za tym wysokim kamieniem lub ewentualnie dodałbym jeszcze po prawej stronie wysoki kamień bo trochę tam pustawo to wygląda według mnie...A i wylot tego filtra ustawiłbym do góry na tafle wody a nie do dołu jak masz teraz ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad 20-kilowym kamieniem, odłamki powędrują na prawą stronę. Wylot z filtra wewnętrznego porusza lekko taflę wody, jest skierowany lekko w dół i na tylną szybę. Wylot z kubła jest skierowany na taflę wody na środek przedniej szyby. Razem ładnie woda cyrkuluje. Przez noc filtry wyłapały mi wszystkie zanieczyszczenia po sadzeniu roślin i zlikwidowały zmętnienie wody wywołane wsypaniem grubszego żwirku pod rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez noc filtry wyłapały mi wszystkie zanieczyszczenia po sadzeniu roślin i zlikwidowały zmętnienie wody wywołane


..w chwili obecnej nie przejmuj się cyrkulacją. Dopiero jak będziesz miał odchody to tak naprawdę stwierdzisz czy jest prawidłowa a to dlatego ,że będzie ich wiele i są bardzo lekkie. Zwróć tylko uwagę na to aby wylot z wewnętrznego który masz skierowany w dół dobrze łamał Ci lustro wody bo od tego zależy dobre napowietrzenie.

Akwa bardzo mi się podoba mimo ,że wolę moje ciemne klimaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad 20-kilowym kamieniem, odłamki powędrują na prawą stronę. Wylot z filtra wewnętrznego porusza lekko taflę wody, jest skierowany lekko w dół i na tylną szybę. Wylot z kubła jest skierowany na taflę wody na środek przedniej szyby. Razem ładnie woda cyrkuluje. Przez noc filtry wyłapały mi wszystkie zanieczyszczenia po sadzeniu roślin i zlikwidowały zmętnienie wody wywołane wsypaniem grubszego żwirku pod rośliny.


Jeśli jest ruch taflą wody i dobra cyrkulacja to jest ok ;) ,zobaczysz z resztą co będzie jak rybki wpuścisz(a wiadomo to brudaski :P ),zawsze można zmienić ułożenie wylotu z wewnętrznego filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.