Patryk1009 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 #11 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Helmety mają jedną wadę (oprócz tego, że można trafić na lenie, jak sąsiad). Ich jajka nie wyglądają za pięknie rozsiane po całym akwa. Aha czyli helmety składają jajka ale ich larwy nie przeżywają w wodzie słodkiej tak? Co do leniów to raczej mało prawdopodobne;)
MatiK Opublikowano 11 Sierpnia 2015 #12 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Aha czyli helmety składają jajka ale ich larwy nie przeżywają w wodzie słodkiej tak? Patryk, dokładnie. Znoszą jaja, ale mogą rozmnażać się tylko w słonej wodzie, nam ich niekontrolowany rozród nie grozi
spiochu Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Autor #13 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Pozner - co masz na myśli? Obecnie świecę jedną świetlówką, nie pamiętam nazwy, polecana na forum na wybarwienie ryb, Power Glo czy jakoś tak. A ciągle w planach COB 10W lub moduły. Eljot - no brązowe nie będą. Ale takie skrobanie już raz robiłem, dziękuję bardzo. Ryby zestresowane a woda zielona i nieprzezroczysta. Co prawda krótko, ale rybek mi szkoda robić to co tydzień czy dwa. Wysłane z telefonu
egon44 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 #14 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Mam chyba glony zielone a raczej ciemnozielone. Porastają tło i kamienie a jak się zapomnę z czyszczeniem to i szybę [ATTACH]6651[/ATTACH] [ATTACH]6652[/ATTACH] Wysłane z telefonu Witam masz super glony sam bym chciał takie mieć,ja bym zostawił jak jest a co do czyszczenia szyb to mam Military Helmet które(zresztą sam się zdziwiłem)żerują mi tylko na szybach kamienie omijają i z tego się cieszę, jedynie w chwili zakupu dałem je na kamień którego ogołociły do zera z okrzemka a tak po dzień dzisiejszy tylko aktywne na szybach, żadnych jaj nie zauważyłem a mam te ślimaki już od ładnych kilku miesięcy
spiochu Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Autor #15 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 No nic, spróbuję z 5 Helmetami. Jak nie będą chciały czyścić kamieni lub tła to się z nimi pożegnam Mam jednak nadzieję, że nie będą bardzo leniwe. Wysłane z telefonu
egon44 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 #16 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 No nic, spróbuję z 5 Helmetami. Jak nie będą chciały czyścić kamieni lub tła to się z nimi pożegnam Mam jednak nadzieję, że nie będą bardzo leniwe. Wysłane z telefonu Najlepiej daj je od razu na szyby,bedą głodne to zaczną ucztować
pozner Opublikowano 11 Sierpnia 2015 #17 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Pozner - co masz na myśli? Obecnie świecę jedną świetlówką, nie pamiętam nazwy, polecana na forum na wybarwienie ryb, Power Glo czy jakoś tak. Właśnie to, może zmień świetlówkę. Ta najwyraźniej służy rozwojowi glonów. Oświetlenie to jeden z podstawowych czynników wpływających na ich rozwój. Zmiana oświetlenia może ograniczyć ich rozwój.
spiochu Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Autor #18 Opublikowano 11 Sierpnia 2015 Przedtem miałem dwie z nazwą daylight, świeciły tak bardzo na żółto a glony były takie same I to zanim wlałem atrament do zbicia PO4. Wysłane z telefonu
zetce Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #19 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Przychylam się do pomysłu z oświetleniem. U mnie glony rosły na potęgę i o ile na skałach efekt mi się podobał to nie nadążałem z czyszczeniem szyby. Dołożyłem oświetlenie LED jako to długo świecące, a świetlówkę Power Glo ograniczyłem do 1h dziennie, żeby kryptokoryna przeżyła i problem z glonami się skończył. Świetlówki mają szersze pasmo stymulujące wzrost roślin. Jak nie dasz ledów czerwonych i niebieskich, tylko białe, to glony zmarnieją. Zobacz tu na PowerGlo jaki ma peak w paśmie fotosyntezy: http://www.domowe-akwarium.pl/oswietlenie.php http://www.domowe-akwarium.pl/swietlowki_na_rynku.php
pozner Opublikowano 13 Sierpnia 2015 #20 Opublikowano 13 Sierpnia 2015 Mam oświetlenie ledowe białe, zimne plus dwie listwy niebiesko-czerwone i glony w ogóle mi się nie rozwijają. Nie pamiętam, kiedy ostatnio czyściłem szyby. Z jarzeniówkami był gorzej. Może też powinieneś robić częstszą, albo większą podmianę wody.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się