Jump to content

AquaEl Circulator 1500 - grzanie się wody i inne rozterki z tym związane.


Kamil_M

Recommended Posts

Mam dosyć nietypowe pytanie. Akwarium stoi napełnione wodą już kilka dni. Temperatura bez włączania grzałki poszła w górę aż do 30 stopni. Wprawdzie było kilka upalnych dni, ale wcześniej nigdy nie miałem takiej temperatury, 28 to było max. I tak zaczynam się zastanawiać, gdzie jest przyczyna. Oświetlenie w nocy wyłączone, a rano dalej 30 stopni. Dzisiaj jest chłodniej, pootwierałem okna na oścież, a temperatura stoi jak stała. Zacząłem podejrzewać, że może to w tym kubełku woda się grzeje. Możliwe to? Już sam nie wiem co o tym myśleć. Trochę szkoda mi nurzańców, które wsadziłem, bo jak dłużej będzie tak ciepło, to się tam ugotują.

Link to comment
Share on other sites

Teraz nie będziesz miał miarodajnych efektów, bo jak sam napisałeś, jest chłodniej, więc nie zaobserwujesz dokładnie na ile to była sprawka Aquaela... Mi dzisiaj woda ostygła już o prawie dwa stopnie z powodu temperatury zewnętrznej. Ale jestem prawie pewien, że to była sprawa cyrkulatora do spółki z upałami.

Link to comment
Share on other sites

Ja testowałem aquael 2000 w swoim filtrze przepływowym i potwierdzam, podniósł mi temperature w akwarium 450 l ok 2st. Kiedy był w zbiorniku też z tym że ok 1st, sprzęt reklamowałem bo miał też inne wady nowy teraz leży w rezerwie, w upały się nie nadaje, może go wykorzystać zimą .

Link to comment
Share on other sites

Wyłączyłem go od południa do teraz i cały dzień mocno wietrzyłem w pokoju. Temperatura spadła z 30 do 29 stopni. Jeszcze przez noc go nie będę włączał. Jutro ma być chłodniej, więc niech jeszcze trochę temperatura spadnie. Teraz sam nie wiem czy spadła od wyłączenia cyrkulatora czy od wietrzenia, no ale i tak będę go musiał jutro włączyć, więc zaobserwuję co się będzie dziać z temperaturą wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.