Jump to content

kamień


Recommended Posts

Witam jestem nowy i myślę o akwarium malawi,zastanawiam się czy kamyki z morza śródziemnego po wygotowaniu mogę dołożyć do przyszłego wystroju mojego akwarium.

posiadam na razie akwa 240l i filtr midikani 800.Co jeszcze potrzebuje oprócz brzęczka i grzałki, aby filtracja była pełna.:P

Link to comment
Share on other sites

Witam jestem nowy i myślę o akwarium malawi,zastanawiam się czy kamyki z morza śródziemnego po wygotowaniu mogę dołożyć do przyszłego wystroju mojego akwarium.

posiadam na razie akwa 240l i filtr midikani 800.Co jeszcze potrzebuje oprócz brzęczka i grzałki, aby filtracja była pełna.:PWitam kamienie z morza myślę że będą się nadawały to już zależy od ciebie co chcesz stworzyć za aranżację,najlepiej jak by pasowały do tła kolorystycznie ale to już kwestia gustu,filtr kubełkowy(midikani 800) jako biologa już masz(możesz do 3 koszy od dołu wsypać grys koralowy który bedzie dobrym siedliskiem dla bakterii,a dodatkowo będzie utrzymywał twardość i ph wody),a do 4 kosza gąbka,więc przydałby się jeszcze filtr mechaniczny do zbierania odchodów i zanieczyszczeń(np pompa cyrkulacyjna Aquael 2000),no a brzęczek zbędna rzecz ;) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,a co do pompy to mam pytanie czy może być Aquael Reef Circulator 2600 ?,bo ma małe zużycie energii:)

Ale mnie chodziło o pompę cyrkulacyjną :) na którą nakładasz gąbką o taką http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=21591 ewentualnie potem jakby filtracja nie wyrabiała z zanieczyszczeniami to możesz sobie zakupić ten Aquael Reef Circulator 2600

Link to comment
Share on other sites

Został mi ten filtr po amazoni i mam nadzieje że jako filtr biologiczny da rade,chyba ,że nie ... to dajcie znać:)

A czy ten midikani to taki zły bo kupiłem go 4 lata temu i przy amazoni dawał rade(wiadomo ,że woda spokojniejesza:)),ale chciałem go wykorzystać ze względów finansowych bo sami wiecie jak to jest z hobby;)

Koledzy "pomożecie" bo jako filtr mechaniczny chce dać filtr wew. pompa cyrkulacyjna Aquael 2000 np co o tym sądzicie?zestaw da rade na 240L.

Link to comment
Share on other sites

Miałem midikani 800 w 160l jak dla mnie katastrofa odradzam !!!

Akurat sam mam ten filtr w 200l i daje radę (jako biolog)żadnej katastrofy nie widzę ;),dobry filtr mechaniczny+dodatkowo cyrkulator i nie powinno być problemu :)

Link to comment
Share on other sites

Został mi ten filtr po amazoni i mam nadzieje że jako filtr biologiczny da rade,chyba ,że nie ... to dajcie znać


...też go miałem w 240l i dawał radę jako biolog. Fakt,że warto mieć wtedy mocny wewnętrzny. Ja jednak mimo ,że tu twierdzę ,że dawał radę to zmieniłem go na mocniejszy ( ale wcale nie musiałem).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.