Jump to content

Pierwsza Malawka 450l


Recommended Posts

Witam po długiej z mojej strony nieobecności. Trochę to trwało zanim uruchomiłem Malawi a pozbyłem się holenderskiego ale jakoś po trudach i znojach udało się. Cóż, krótki opis co i jak.

akwa : 450l ( na razie nie do pełna nalane :-))

podłoże : piach castorama 1mm

tło : obraz zewnętrzny

skałki : gnejs i serpentynit plus dwa otoczaki bo żonka stwierdziła że, "wygładza całość"

filtr : na razie tylko zewn. JBL CP500, docelowo jeszcze jeden do środka ale nie wiem jaki

rośliny : kryptocoryna i nurzaniec plus coś czego nie znam ale to wszystko aranżacja żonki bo pomimo moich rad że,pysie opędzlują zieleninę musiała i tak włożyć jak mówi dla ożywienia.

oświetlenie : 4 świetlówki ale w użyciu będą dwie plus docelowo diody.Jestem z zawodu elektronikiem więc spadła konstrukcja LEDów na mnie.

Co do obsady to planuje :

pseudotropheus saulosi

aulonocara ff

cynotilapia afra cobue

iodotropheus sprengare

maingano

Wszystko w obsadzie 1-3

No i co Panowie o tym wszystkim myślicie ? Mile widziane wszystkie oceny,opinie i sugestie.Pozdrawiam i czekam na odzew. Piotr.

post-16164-14695723159363_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jako mechanika to polecam Aquael turbo 2000 i do pomocy jakiś falownik by się przydał. Co do samego akwa to dałbym czarne tło zamiast tego co masz bo to też naklejane , a i wody uzupełnić ;) Co do światła może przejście na całkowicie z ledami będzie korzystniejsze pod względem zużycia energii jak i wizualnym.

[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

No dobra, ilość odsłon do ilości komentarzy pozwala mi wysnuć wniosek że ludzie na forum chcą być mili i przez grzeczność nie komentują. Nie chce Cię urazić ale nie trafiłes w mode baniakową lansowaną na tym forum a tak na poważnie to wywal tą paskudną tapete dodaj parę większych gnejsów i wywal te czarne kamyki ze środka a akwarium zmieni się nie do poznania, powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Lechem... ;) Zamiast tej tapety, daj czarne tło z pcv, wywal kamienie (wg mnie łącznie z gnejsem) i włóż tam jakieś solidne głazy, czy to serpentynit, czy to otoczaki, ale żeby to wyglądało jak małe gruzowisko, a nie garaże z łupków ;) filtracja tak jak napisał Guban88, no i nie wiem, czy ten jbl do takiego litrażu nie jest za mały, lepiej zawsze mieć trochę zapasu filtracyjnego... ;)

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

No nie chciałem tego tematu zaczynać ale fakt do mnie też to nie trafia i musze zgodzić się z predmówcami czarny garaż aut i dodaj jakieś większe sztuki sam kamień mi nie przeszkadza bo mam taki sam i wygląda ok może nie super naturalnie ale jeat ładnie :D

Zamiast czarnego pcv możesz dać folię ale nie wiem czy ci się to uda z wodą w baniaku, na pewno wyjdzie dużo taniej :P


Wysłane przy użyciu Taptalk

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za Wasze podpowiedzi. Jestem początkującym Malawistą i chłonę dopiero wiedze i doświadczenie innych. Co do tapety to i ja chciałem dac czarne tło bo tak lepiej ale jestem między młotem a kowadłem. Młot to Wy a kowadło to żonka. Gnejsu na razie mam tylko tyle więc jest ułożony przez żonę jako forma "ładna". Nie trafia do niej moje tłumaczenie że, jak pyszczaki zaczną ryć w piachu to i tak zaaranżują wszystko po swojemu. Cała sprawa jest na razie otwarta bo jeszcze ryb nie ma i na pewno wszycho się jeszcze zmieni. Dzięki za Wasze porady-jak tylko zmiany nastąpią wrzucę je na forum.Pozdro 4all.

Link to comment
Share on other sites

Aarset mądrze prawi, kobieta pewnie nie widziała ładnego baniaka i wydaje jej się że to co naukładała jest git, PadrePio musisz ją jakoś podejść z 450 litrów można stworzyć fajne akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Co do obsady, czy A. ff to twój, czy żony pomysł, bo średnio pasuje do obsady. Co do wystroju, to rzecz gustu, rybom to jest obojętne, jednak dla dobrego samopoczucia mbuny przydałoby się więcej kamieni, w/g mnie przynajmniej drugie tyle.

Czy żona widziała, jak potrafią przekopać dno mbuniaki...i co potrafią zrobić z roślinami? Co będzie, jeśli jej się to nie spodoba? Może zastanów się nad non-mbuną. Nie demoluje tak dna i roślin, no i prawie nie potrzebuje kamieni. Pierwszego kandydata już masz (A.ff)

Nie chciałbym, żebyś odebrał moje uwagi jako ironiczne złośliwości. Po prostu widzę, że twoja żona ma duży wpływ na ten projekt, więc dobrze by było, żeby miała pełną świadomość tego, jak może wyglądać akwarium, gdy pyszczaki nim się zajmą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.