Jump to content

CICHY filtr wewnętrzny do 240l


Pawel1586

Recommended Posts

Witam ponownie Klubowiczów. Tak wiem, setki, a nawet tysiące wątków o filtrach wewnętrznych. Niestety, co przeglądam "szukaj" znajduję posty z lat 2010, 2011, gdzie sprzęty były inne niż dzisiaj. Do rzeczy. Zmieniłem swój kubełek z Aqua Nova NCF 1000 na EHEIM'a Professionel 3 2073 i właśnie mam problem z moim Aquael'em 1500, stał się głośny (wcześniej zagłuszał go kubełek) nie ubliżam oczywiście filtrowi NCF byłem z niego zadowolony. Cyrkulację mam rozwiązaną w nast. sposób... lewy bok akwarium - deszczownica z kubła, prawy bok - idąc od tylnej szyby aquael circulator 1500 z gęstą gąbką, skimmer eheim 350 i przy przedniej szybie na dole hydor koralia 3200 jako zmiotka :) - efekt - SUPER! Zero syfu na piasku. Decyzja moja jest taka, że wymienię też aquael'a na:

1. EHEIM AQUABALL 180 - wiem przepływ niski ale koralia sobie poradzi

2. HYDOR CRISTAL R20 - przepływ lepszy. ale nic o nim nie wiem...

3. EHEIM POWERLINE XL - czy ma regulację dyszy na boki? chyba nie...

4.?

5.?


I teraz prośba do Was, wiem, że aquael circulator króluje na tym forum ale, doradźcie coś jeszcze. Niech będzie dobrej jakości, CICHE i sprawdzone. Pewnie nie jedna osoba miała styczność ze sprzętem i jakim nawet nie słyszałem. Apropos AQUABALL - czy ktoś może potwierdzić, że faktycznie wogóle nie słychać tych filterków?

Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Link to comment
Share on other sites

Endriu, widzisz zapomniałem napisać jeszcze o atman'ie. Piszesz, że był cichy, więc chyba znów zależy jak się trafi, jeden cichy, drugi głośny, podobnie jak u aquael'a, jedni piszę że cichy, drudzy, że słyszalny, a nawet głośny. Chyba, że z każdą marką dzisiaj to loteria, czytałem, że kubły eheima mają podzielone opinie, mnie na szczęście trafił się cichy egzemplarz - szumi tylko przepływ wody i delikatnie mruczy. Ale do tematu, czekam na kolejne propozycję filtrów wewn.

Link to comment
Share on other sites

A ja doradcę Ci byś wszedł na stronę aquael i znalazł zakładkę pomoc. Tam napisz objawy swojego aquaela może pomogą. W moim przypadku było tak, że otrzymałem nowy wirnik w ciągu dwóch dni bez poniesienia żadnych kosztów.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma opcji żeby Aquaela 2000 w nocy nie słyszeć, przerabiałem już trzy od bardzo głośnych do głośnych, w akwarium jeszcze jakoś idzie to znieść ale wkładając do filtra przepływowego mojej konstrukcji w nocy bym nie pospał. Chodzi u mnie teraz Aqua Nova NBF 1800 i chociaż na początku trochę buczał to po tygodniu się dotarł i nocny poziom głośności jest zdecydowanie do zaakceptowania. Mam w drugim akwarium Aquaela 1500 i ten jest prawie bezgłośny ale czy wszystkie takie są to niewiem.

Link to comment
Share on other sites

Aquaela 1500 i ten jest prawie bezgłośny ale czy wszystkie takie są to niewiem.


...ma mniejszy pobór mocy stąd jest mniej słyszalny .Ale to też kwestia szczęścia ( trafu) .Ja mam 2000 i też go słyszę. Zmieniłem kiedyś wirnik to przez jakiś czas był bardzo cichy... ...ale tak naprawdę każdy filtr czy pompa jest słyszalna..mniej czy więcej ale jest:)

Link to comment
Share on other sites

ale tak naprawdę każdy filtr czy pompa jest słyszalna..mniej czy więcej ale jest

powiem więcej zajebisty falownik jebao rw-15 też jest słyszalny, nawet na pierwszych biegach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.